ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

افشین یداللهی شاعر و ترانه‌سرا درگذشت

یک سال پیش
افشین یداللهی ترانه‌ سرای کشورمان در سن چهل و هشت سالگی درگذشت.

به گزارش سلام سینما افشین یداللهی ترانه‌ سرای کشورمان در سن چهل و هشت سالگی بر اثر تصادف رانندگی درگذشت. شب گذشته سه شنبه 24 اسفند، یداللهی، ترانه سرای برجسته و مدیر خانه ترانه در مسیر بازگشت از هشتگرد به سمت تهران به دلیل برخورد شدید یک دستگاه کامیون با خودرویش، به شدت مجروح شده و درگذشت. همسر و برادر همسر این شاعر نیز در جریان این حادثه مجروح شدند.

سرهنگ نادر رحمانی درباره جزئیات این حادثه گفته است:

"ساعت 2 بامداد امروز وقوع تصادف میان یک دستگاه سورنتو و کشنده اویکو در کیلومتر 37 جاده کرج – قزوین به پلیس راه اعلام شد. با حضور ماموران پلیس راه مشخص شد در این حادثه افشین یداللهی، شاعر کشورمان جان خود را از دست داده و دو سرنشین دیگر خودرو سورنتو مجروح شده اند. این تصادف به دلیل توقف ناگهانی خودرو سورنتو در سطح سواره رو و عدم توجه به جلو کشنده اویکو رخ داده است.

افشین یداللهی متولد ۱۳۴۷ در اصفهان پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه سرایان اهل ایران است. پدر افشین یداللهی از بزرگان شهر ایزدخواست بوده است و مادر وی نیز اهل اسفرجان است. وی فعالیت‌های حرفه‌ای ترانه‌سرایی خود را در سال ۱۳۷۶ در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. نخستین ترانه‌های وی با آهنگسازی فؤاد حجازی و شادمهر عقیلی و با خوانندگی خشایار اعتمادی اجرا می‌شد.

بیشترین شهرت وی در این زمینه به‌واسطه سرودن ترانه شب آفتابی، سریال غریبانه، شب دهم، میوهٔ ممنوعه و مدار صفر درجه و معماى شاه است.

 

یداللهی پس از فوت علی معلم شعری با این مضمون درباره مرگ نوشته بود:

"هر سال

یک بار

از لحظه مرگم

بی تفاوت گذاشته ام

بی آنکه

بفهمم یک روز

در چنین لحظه ای

خواهم مُرد

...

بعضی مرگ ها غیرمنتظره است

با اینکه مرگ غیرمنتظره نیست

هنوز چند روز به پایان سال 1395 نمانده

این سال پرمسافر کبیسه است"

افشین یدالهی

 

نظرهای منتشرشده


سارا
یک سال پیش
شاید بهترین شاعر مجموعه های تلویزیونی بود حیف زود رفت. یادش سبز و روحش همیشه شاد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ