خسرو شجاع زاده بازیگر «پدرسالار» درگذشت

خسرو شجاع‌زاده بازیگر پدرسالار، در بیمارستان رامسر بر اثر سکته قلبی درگذشت

خسرو شجاع زاده بازیگر «پدرسالار» درگذشت

به گزارش سلام سینما در حالی که چند ساعتی از مرگ علی معلم، نگذشته بود، خسرو شجاع زاده بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ساعت ۱ بامداد روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند در بیمارستان رامسر در سن 71 سالگی بر اثر سکته قلبی از دنیا رفت. این بازیگر در چند سال گذشته حضور کمرنگی در عرصه بازیگری داشت.

خسرو شجاع زاده متولد ۱۳۲۴ در بندر ترکمن بازیگر ایرانی بود. او دانش‌آموخته رشته بازیگری از هنرکده هنرهای دراماتیک بود. شجاع زاده بازی در سینما را از سال ۱۳۴۸ با بازی در فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز نمود.

«راز خنجر»، «دل نمک»، «آخرین لحظه»، «آری چنین بود»، «آن سوی آتش»، «گودال»، «غریبه و مه»، «قیامت عشق»، «تجاوز» از جمله فیلم‌های سینمایی این بازیگر فقید است.

بازی در «پدر سالار»، «دبیرستان خضراء» از سریال‌های معروف خسرو شجاع زاده است.

خسرو شجاع‌زاده بازیگر پدرسالار، در بیمارستان رامسر بر اثر سکته قلبی درگذشت

اصغر همت ـ مدیر عامل خانه تئاتر ـ در پیامی اظهار کرده است:

با خبر شدیم "خسرو شجاع‌زاده" هم رفت.

هنوز در شوک از دست دادن غم هنرمند عزیز "علی معلم " بودیم که این خبر بار غم‌مان را چند برابر کرد. چه می شود کرد؟ جز این که خودمان را تسکین بدهیم که بله، مرگ حق است و ...  چون سایه با آدمی زاده می‌شود و ... سرنوشت محتوم هر موجود زنده‌ای است.

جوان اول فیلم سینمایی "غریبه و مه"  و  تئاترهای دهه ۴۰ ، غریبانه در هوای مه آلود شمال ، جان به جان آفرین تسلیم کرد. فقدانش را به جامعه هنری ایران و خانواده گرامی‌اش تسلیت عرض می نماییم.

سلام سینما این ضایعه را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت میگوید

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز