ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اظهارات کنایه آمیز فریبرز عرب‌نیا درباره علت غیبت اش در جشنواره فیلم فجر

۷ سال پیش
آدم‌های سالم، به نظر مریض می‌آیند و آن‌هایی که طاعون دارند صاحب ارج و قرب و منزلت ظاهری می‌شوند...

به گزارش سلام سینما، فریبرز عرب‌نیا بازیگر نقش شهید چمران در فیلم "چ" که همراه با فرزندش در برنامه نوروزی شبکه دو حضور پیدا کرد در پاسخ به سوال فرزاد حسنی مبنی بر اینکه بعضی مشکلاتی که برای فریبرز عرب نیا در یک سال اخیر پیش آمد و صحبت هایی که در ارتباط با او مطرح است و غیبت او در زمان سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر گفت:

نه آن که بخواهم راجع به فیلمی خاص یا آدم خاص بگم، اما حقیقت این است که ما متاسفانه مثل شرایطی که در رمان "طاعون" ‌آلبرکامو ازش صحبت می‌شود در فراگیرشدن بی‌اخلاقی یا فساد یا هرچیز ناخوشایند، یواش یواش یادمون می‌رود چقدر گرفتار شدیم و بعد باز متاسفانه شرایطی پیش می‌آید که آدم‌های سالم، به نظر مریض می‌آیند و آن‌هایی که طاعون دارند صاحب ارج و قرب و منزلت ظاهری می‌شوند اما خیلی جملات را بهتر است ناگفته بگذاریم؛ حتی بهتره فعلن به این نکته هم، به خاطر حرمت سال نو بگذریم، که تزویر توی بعضی از عرصه‌ها گناهی نابخشودنی تر است. من اگر فیلم بازاری می‌سازم صرفن به قصد فروش، تزویر، در آنجا خیلی به نظر نمی‌آید که چیز مهلکی باشد اما وقتی از مضامین مقدس صحبت می‌کنم، تزویر، بی اخلاقی، و خود‌شیفتگی، گناهانی نابخشوده‌ترند. شاید خالی از لطف نباشد که این را بگویم: دیشب با دوستی داشتیم صحبت می‌کردیم و فراخور بحث، از او پرسیدم می‌تونی توی چند کلمه بگی قصه زیبای حضرت یوسف(ع) تِمش چیست. اصلن برای چی در قرآن عنوان شده؟ تو اگه بخوای توی سه تا چهار تا کلمه بگی، چی میگی خب ایشان چیزایی گفت که می‌شد آن را از یک زاویه‌ی خاص، نگاه کرد. بعد به من گفت: تو چی میگی؟ من گفتم: پیام قصه این است: «عزت و ذلت دست خداست». برای من قصه یوسف فقط همینه. عزت و ذلتِ همه ما حتی بعد از میلیاردها سال تاخیر فقط دست پروردگار است. باقی همه هیاهو بر سر هیچ است.

 

نظرهای منتشرشده

ز
۷ سال پیش
سخنانش ربطی به بازیگربودن ندارد بعداز مختارایشان به موقعیت خوب مادی رسیدند وبااستفاده ازجایگاه خوبه سریال درمورد هر تخصصی نظردادند وحالا دارن سریال میسازن راه پیشرفت رایافتندوخودراعقل کل نشان میدهند شرایط کلی مااین است هنرمند ناب بودن هزینه سختی دارد چی بهتراز حزب باد وزندگی ناب
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نازنین
۷ سال پیش
آقای رضا؛ فرض می‌کنیم که این شرایط غیرقابل‌تحملی که شما ازش صحبت می‌کنید، واقعا ایجادشده باشه. سؤالی که برام بی‌پاسخ می‌مونه اینه که چرا فقط آخرین سکانس؟ چنین شرایطی قطعا در یک لحظه ایجاد نشده‌اند. نکته اینه که هنرپیشه باسابقه‌ای مثل آقای عرب‌نیا خوب می‌دونه که حتی یک سکانس هم می‌تونه کل کار رو بی‌سرانجام بگذاره. راستی، این شرایط عجیبی که ازش صحبت می‌کنیم فقط برای آقای عرب‌نیا توی این فیلم پیش اومده؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سوسن
۷ سال پیش
السيد فريبرز عربنيا الافضل على الاطلاق ..هو سوبر ستار ويملك اعظم شخصيه واجمل حضور ..مفخرة ايران والعالم الاسلامى
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا
۷ سال پیش
خانم نازنین؛ حرف شما مال جاییه که اختلافات طبیعی و کمابیش استاندارد پیش بیاد. اگه وسط کار، کارگردان یا بازیگر یا تهیه کننده، شرایطی بسیار غیر طبیعی و پیش آوردند و رفتاری بسیار ناهنجار کردند، باز باید تا آخر کار کرد؟! البته این، بسیار بسیار کم پیش می‌آید. نه برای آقای عرب‌‌نیا سابقه داشته نه برای آقای حاتمی‌کیا؛ اما اگر به فرض پیش آمد، چه باید کرد؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نازنین
۷ سال پیش
برای حرفه‌ای بودن توی هرکاری باید حرفه‌ای رفتار کرد. وقتی اسم یک نفر به‌عنوان کارگردان یک اثر روی آن نوشته می‌شه، معنی‌اش اینه که اون اثر نمایش‌دهنده تفکر و آرای اون آدمه و نه هیچ‌کس دیگه! تن دادن یا ندادن به کلیت حضور در یک اثر، تصمیمیه که هنرپیشه در زمان شروع به کار می‌گیره و معنای حرفه‌ایش پذیرفتن همه شرایطه. هنرمندهامون رو عادت ندیم که رفتارهای هنجارشکنانه‌شون باعث محبوبیتشون بشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا
۷ سال پیش
به چه قیمتی باید به تعهدش پایبند باشه؟ به هر قیمتی؟!! در هر شرایطی؟!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
lسعید
۷ سال پیش
نازنین فکر کنم شما اصلا در جریان اختلافی که پیش اومد نیستید پس بهتره وقتی در جریان نیستید قضاوت نکنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نازنین
۷ سال پیش
کف توقعات از یک بازیگر که داعیه اخلاق داره اینه که به نعهداتش برای یک پروژه پایبند بمونه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هادی
۷ سال پیش
آقای عرب‌ نیا، مرد شریف، فکور، و اهل معنایی است که این ابعادشان کمتر شناخته شده است
خطر لو رفتن داستان
پاسخ