ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

پس از درخواست برای تغییر نام "ایران برگر" /جعفری جوزانی:اگر مجوز ندهند،پنج سال دیگر هم بیکار می‌مانم

۵۲ سال پیش

مسعود جعفری‌جوزانی تأکید کرد: نام فیلم «ایران برگر» را برای دریافت تمدید پروانه ساخت، تغییر نخواهم داد.این کارگردان سینما در پاسخ به اینکه آیا مجوز ساخت فیلم «ایران برگر» را دریافت کرده است یا خیر؟ بیان کرد: هنوز مجوز نگرفته‌ام، این در حالی است که پیش از این و در شورای قبلی پروانه ساخت، مجوز ساخت «ایران برگر» صادر شده بود.

 

جعفری جوزانی گفت: با توجه به گذشت زمان از تاریخ صدور پروانه ساخت «ایران برگر»، مدتی قبل و پیش از آنکه شورای جدید پروانه ساخت شروع به کار کند، تقاضای تمدید پروانه ساخت این فیلم را ارائه کردم اما هنوز این پروانه ساخت تمدید نشده است.

 

او درباره اینکه علت این مساله چیست؟ توضیح داد: اعضای این شورا از ما خواسته‌هایی دارند که برای من قابل قبول نیست، چرا که معتقدم آنچه مطرح می‌شود از ریشه بی‌پایه و بی‌اساس است.

 

جعفری جوزانی با اشاره به اینکه برای تمدید پروانه ساخت از او خواسته شده نام فیلم تغییر کند، با تأکید بر اینکه این کار را انجام نمی‌دهد، گفت:‌تصور من این بود که در گروه جدید که دو نفر از اهالی صنف کارگردانان، یک نویسنده و یک فرد مطبوعاتی حضور دارد، شرایط بهتر خواهد شد، اما نمی‌دانم چرا آن‌ها مجوز ساخت فیلمی را که از وزارت ارشاد پروانه گرفته بود، تمدید نمی‌کنند.

 

این کارگردان خاطر نشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه دارد اعلام کند که به فیلمی پروانه ساخت می‌دهد یا نمی‌دهد، اینکه می‌گویند فیلمی که پروانه ساخت داشته باید تغییر کند، چه مفهومی دارد؟ چرا گروهی که تازه سر کار آمده‌اند، باید چنین تصمیماتی بگیرند؟

 

او در پاسخ به اینکه اگر مجوز ساخت این فیلم صادر نشود سراغ پروژه دیگری خواهد رفت یا خیر؟ گفت: مگر عمر یک انسان چقدر اجازه می‌دهد که کار کند. من پنج سال است که بیکارم و اگر مجوز این فیلم صادر نشود، پنج سال دیگر هم بیکار می‌مانم،‌ چرا که دو سال و نیم است فیلمنامه «کوروش کبیر» را به وزارت ارشاد تحویل داده‌ام، اما نه تنها ایرادی نگرفته‌اند بلکه هیچ پاسخی هم به من نداده‌اند. البته فیلمنامه‌ی دیگری به نام «باسکرویل» هم بوده که حدود 10 سال قبل به ارشاد تحویل دهدم و برای آن هم هنوز پاسخی نگرفته‌ام.

 

منبع: ایسنا

نظرهای منتشرشده