ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ترانه علیدوستی شرکت در مراسم اسکار را تحریم کرد

۲ سال پیش
ترانه علیدوستی بازیگر فیلم «فروشنده»، اعلام کرد در اعتراض به اقدام ترامپ در منع ورود ایرانیان به آمریکا، در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهد کرد.

به گزارش سلام سینما شب گذشته اعلام شد دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و چند کشور دیگر را، به مدت یک ماه متوقف کرده است. در پی این اقدام، ترانه علیدوستی بازیگر فیلم فروشنده، در اکانت توییتر خود اعلام کرد که این اقدام ترامپ را عملی نژادپرستانه می داند و با وجود اینکه مشخص نیست این محدودیت بر رویدادهای فرهنگی نیز تاثیرگذار خواهد بود یا خیر، به نشانه اعتراض در مراسم اسکار 2017 شرکت نخواهد کرد.

 

تحریم اسکار ترانه علیدوستی

 

گفتنی است فیلم فروشنده به عنوان نماینده ایران، چند روز پیش به عنوان یکی از پنج نامزد اصلی بهترین فیلم خارجی معرفی شد. مراسم اسکار 2017، هشتم اسفند در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار خواهد شد.

 

 

نظرهای منتشرشده

خالقی شیرزاد
۲ سال پیش
وقتی همسر ریس جمهور آمریکا از داخل کاخ سفید به یک فیلم بسیار مزخرف جایزه اسکار را تقدیم می کند !!!!! من متوجه نمی شوم در اسکار شرکت کردن چه افتخاری دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آن ها می توانستند حتی به آن فیلم مزخرف جایره دهند ولی طبق روال طبیعی !!!! وقتی از داخل کاخ سفید جایزه را می دهند یعنی پیامی هم پشت این کار نهفته هست !!!!!! واقعا جای تاسف هست انسانی که فرهنگی هست و هنرمند اینقدر خودش را به کوچه علی چپ بزند !!!!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مجتبی خالقی
۲ سال پیش
پیام دیرهنگام وبسیار محافظه کارانه آقای فرهادی اصلا جالب نبود !!!!!!! خصوصا این که ایشان تاکیدد میکند درهرصورت قصد داشته در اسکار شرکت کند !!!!به این بهانه که برخی هنرمندان با آقای ترامپ هم عقیده نیستند !!!!؟؟؟ این یعنی معتقد باشیم ترامپ ریس جمهور منتخب مردم نیست !!!!!!! جدای از فیلم های آقای فرهادی این حرکت ایشان خیلی دیر هنگام و دور از شان بود !!!!!!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهره
۲ سال پیش
کار خوبی بود ولی ایشون اصلا دعوت نشدن که بگن نمیرن... آقای فرهادی باید با مردمش باشه و اسکار تحریم می کرد که نکرد متاسفانه و جایزه رو به ملتش ترجیح داد...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فطیما
۲ سال پیش
وقتی دعوتش نکردن چیو تحریم کرده؟؟؟ می دونه دعوتش نمی‌کنند خواسته قبلش پز روشنفکری بیاد تا وقتی معلوم شد که دعوت نشده بگه واسه اعتراضم بوده کنه دعوت نشدم....مردم ساده لوح هم کف و سوت می‌زنند که چه حرکتی!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ناهید
۲ سال پیش
منم امیدوارم مردم ایران یکم به خودشون بیان...و روزی برسه که چنان فرهنگ غنی و چنان وجهه ی جهانی پر افتخاری داشته باشیم که دیگه اشخاص دون مایه ای مثل ترامپ حتی در ذهنشون هم چنین رفتاری با مردم با نگنجه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوا بانو نوری
۲ سال پیش
به نظره من دوستان میتونن اگر دلشون خواست برااعتراض مثل خانم ترانه تو مراسم شرکت نکنن اما.... با فیلم کاری نداشته باشن بزارن تورقابت بمونه به نظره من بهتره.... یچیزی مگه تو جشنواره فجر خودمون کلی فیلم الکی بیخودی به بهانه ممیزی حذف نکردن؟؟!!فقط یکی از کارگردانان حاضر درجشنواره اعتراض کردو فیلمش از جشنواره، خودش آوردبیرون که هزار آفرین بهش... دیگه بقیه کارگردانها فکرکنم هیچی نگفتن.... چرا؟؟!! به نظره من این صدبرابراز این موضوع بدتر بود....به نظره من اگر قراره به کاره ترامپ یا... اعتراض بشه باید به کاره جشنواره خودمون هم اعتراض بشه.... یعنی ما فقط بلدیم از دیگران ایراد بگیریم.... یعنی خودمون استغفرالله گل بی عیب هستیم!....تازه ترامپ که فیلم به دلیل ممیزی از رقابت حذف نکرد که.. کاری که ماباخودمون کردیم..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
h.kv
۲ سال پیش
هالیوود و دولت آمریکا رنگ از رخسارشون پرید با این تصمیمه کوبنده!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راضیه جعفری
۲ سال پیش
باعث افتخاره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی
۲ سال پیش
اسکار بیچاره شد !
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی
۲ سال پیش
کاش از این به بعد فیلمسازان ما متوجه باشن وقتی جایزه اسکار رو همسر پریزدنت اهدا میکنه، و پریزدنتشون هم با لغو ویزا به مردم کشورمون توهین میکنه بهتر اینه اسکار رو تحریم کنن و به خاطر جایزه اکادمی که مدتهاست ارزش های هنری ش رو از دست داده پشت مردم ایران بایستن..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرهاد
۲ سال پیش
کاش اقای فرهادی هم در جهت حفظ عزت ایرانی فیلمشون رو از رقابت بیرون بکشه امیدوارم اقای فرهادی این اقدام رو قبل اینکه خدای ناکرده برای ایشون هم ویزا صادر نشه انجام بدن تا حرمتون حفظ بشه..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ