ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

توضیحات در مورد درج خبر اشتباه دو جايزه جشنواره اوزول در دست نيكي كريمي

۸ سال پیش

* در 24 اسفند، روزنامه اعتماد در خبری، گرفتن دو جايزه جشنواره اوزول به دست نيكي كريمي را اعلام کرد. سلام سینما با رعایت ذکر منبع این خبر را در سایت منتشر کرد.

با پیگیری یکی از اعضای هیئت تحریریه سلام سینما در سایت جشنواره وزول ، مطلع شد که این خبر مربوط به سال 2012 می باشد. به نظر می رسد روزنامه اعتماد به علت انتشار عکسی در صفحه شخصی نیکی کریمی در فیسبوک دچار این اشتباه خبری شده است.

سلام سینما بابت درج خبر اشتباه عذرخواهی می کند.

 

متن خبری که امروز صبح به نقل از روزنامه اعتماد در سایت سلام سینما منتشر شد:

به گزارش سلام سینما به نقل از روزنامه اعتماد، با اينكه «سوت پايان» مدت ها پيش نواخته شده، اما كار اين فيلم هنوز در عرصه هاي بين المللي به پايان نرسيده است. آخرين ساخته نيكي كريمي در مقام كارگردان به تازگي در جشنواره فيلم اوزول در كشور فرانسه به نمايش درآمده و موفق به كسب دو جايزه اصلي اين جشنواره شده است. جايزه بهترين فيلم و بهترين فيلم از نگاه مردم اين جشنواره به آخرين ساخته اين فيلمساز زن ايراني تعلق گرفت.
    نيكي كريمي در سال 86 همزمان با چهاردهمين دوره برگزاري اين جشنواره يكي از اعضاي هيات داوران آن بود. «سوت پايان» چهارمين فيلم اين ستاره دهه 70 سينماي ايران در مقام كارگردان است و البته تنها فيلمي از اوست كه ايرانيان هم موفق به ديدن آن شده اند. سه فيلم ديگر كريمي يعني مستند داشتن و نداشتن، دو فيلم داستاني «يك شب» و «چند روز بعد» هيچگاه در ايران اكران عمومي نشد و فقط «چند روز بعد» شانس توزيع در شبكه خانگي را به دست آورد.
 نيكي كريمي كه روزي زن ايراني عصر خود را با نقش هايي مثل سارا و فرشته فيلم دو زن نمايندگي مي كرد، امروز تجربه تازه يي را به عنوان يك زن فيلمساز مستقل ايراني تجربه مي كند. كارگرداني و داوري و ترجمه مشغله هاي جديد اوست و گويي هيچ يك از چشم بازار جهاني سينما پنهان نمانده است.

 

نظرهای منتشرشده