علی جنتی: مهاجرانی امتیازات فکری خوبی داشت / برای حاتمی کیا و شیار ۱۴۳ جایی برای گله‌مندی وجود ندارد

علی جنتی، مصاحبه‌ای را با ویژه نامه نوروزی هفته نامه سروش انجام داده و در آن نظراتی درباره گلایه‌های حاتمی‌کیا، عطاءالله مهاجرانی، موسیقی سنتی و فیلم‌های چ و رستاخیز ارائه کرده است.

علی جنتی: مهاجرانی امتیازات فکری خوبی داشت / برای حاتمی کیا و شیار ۱۴۳ جایی برای گله‌مندی وجود ندارد

خبرنگار فرهنگی فارس نوشت، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ویژه نامه نوروزی هفته نامه سروش گفت‌وگوی متفاوتی را انجام داده است که در بخشی از آن نطرات جالبی را در خصوص گلایه‌های حاتمی‌کیا، عطاءالله مهاجرانی، موسیقی سنتی و فیلم‌های چ و رستاخیز ارائه کرده است. که در زیر می‌آید.

جسارتاً، حس خبرنگاری و کنجکاوی من باعث شد تا پیش از حضورم در دفتر شما، سری به اتاق جلسات بزنم و دیدم تصویر آقای مهاجرانی به دیوار وزارت ارشاد برگشته است، در دوره قبلی قاب عکس او از ردیف وزیران گذشته برداشته شده بود و از همین رو اصرار دارم بپرسم همکاری با مهاجرانی را چطور ارزیابی می‌کنید.

البته به نظرم آن عکس از قبل بوده است...

آخرین بار و در دوران وزارت آقای حسینی که من آمدم به دفتر وزیر خاطرم هست برداشته شده بود!

خب ایشان بالاخره یک امتیازات فکری خوبی داشت، آدم اهل مطالعه و کتابخوانی بود، حوزه کتاب و مسائل فرهنگی را خوب می‌شناخت، البته از نظر اجرایی اگر بخواهیم مقایسه کنیم، آقای لاریجانی بسیار تواناتر هستند.

از بین هنرها به کدام یک علاقه شخصی‌تان بیشتر است؟

از نظر مدیریتی برایم واقعاً تفاوتی ندارد و همه را تا آنجا که توانمان اجازه دهد، حمایت می‌کنیم ولی از نظر علایق شخصی، من موسیقی سنتی را به همه موارد دیگر ترجیح می‌دهم و در حوزه سینما هم فیلم‌هایی که بتواند ایده‌های مفیدی را ارائه کند پیگیر هستم، مثلاً در همین جشنواره فیلم‌های «چ» و «رستاخیز» را دیدم که کارهای خوبی بودند.

به فیلم «چ» اشاره کردید، به نظر می‌رسد آقای حاتمی‌کیا از وزارت ارشاد دلگیر است و به برخی سیاست‌ها انتقاد دارد؟

نباید دلگیر باشد چون فیلم ایشان چند جایزه برد و این نشان از توجه هیئت داوران و وزارت ارشاد دارد، فیلم «شیار 143» هم همین طور، به نظرم جایی برای گله‌مندی وجود ندارد، فکر می‌کنم توقع ایشان خیلی بیشتر از اینهاست.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین مطالب