ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

آخرین وضعیت پرونده شکایت ۱۳ بازیگر زن از فرج الله سلحشور

۸ سال پیش

فرهاد شهبازوار در گفتگو با مهر اظهار داشت: چندی قبل 13 بازیگر زن علیه موکلم شکایتی را در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کردند که پرونده برای رسیدگی به شعبه 9 بازپرسی ارجاع شد.

وی افزود: با توجه به اینکه این شعبه مدتی بلاتصدی بود، پرونده هم اکنون به شعبه 12 بازپرسی ارجاع شده و منتظر فرایند قضایی هستیم.

این وکیل دادگستری خاطر نشان کرد: اظهارات مطرح شده از سوی موکلم به صورت کلی بوده و در آن از فردی نام برده نشده است. این اظهار نظر ناظر بر اشخاص حقیقی است نه حقوقی.

وی ادامه داد: به نظر بنده شکایت دارای اشکال است و الزامی ندارد که دو نفر به یک صورت فکر کنند.

به گزارش سلام سینما، مهرماه سال 90 پس از انتشار اخبار متفاوتی درباره مذاکره با مدیر برنامه‌های آنجلینا جولی برای بازی در یک فیلم از سینمای ایران، اخبار و حواشی مختلفی به راه افتاد که مهمترین آن واکنش فرج الله سلحشور بود. کارگردان فیلم‌های حضرت یوسف و اصحاب کهف در اظهار نظری گفته بود، هنرپیشه‌های زن ایران خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند و سینمای ایران باید هم برای ادامه فعالیت خود فاحشه بین‌المللی بیاورد.

در واکنش به این اظهار نظر، ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگارجواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری در یادداشتی  خطاب به سلحشور اعلام کردند:

«جناب آقای سلحشور، از اینکه می‌بینیم آن همه پرداختن به زوایای نورانی زندگی پیامبران و سرمشق قرار دادن منش ایشان تاثیری در کلامتان نداشته، و در نهایت شهرتتان را از نفرت‌پراکنی و بی‌ادبی در برابر هم‌نوعانتان به دست آورده‌اید، بسیار متاسفیم. ای کاش لطف کنید سینمایی را که خجالت می‌کشیم بگوییم شما را یاد کجا می‌اندازد به حال خود رها کنید، شاید که رستگار شوید و آرامش و صلح و محبت به وجدان نگرانتان بازگردد.»

در کمتر از بیست و چهار ساعت از انتشار مصاحبه توهین آمیز سلحشور، خبری جدیدی از وی منتشر شد، فرج‌الله سلحشور، این‌بار در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با اعلام این مطلب که گفت‌وگویش با یکی از سایت‌ها بد منعکس شده، اظهار داشت: من گفته‌ام که آوردن بازیگری مثل «آنجلینا جولی» اهانت به خود بازیگران سینمای ایران است.

نظرهای منتشرشده

سم
۸ سال پیش
این فقط حاشیه سازی وبزرگ نمایی خبر گزاریها ست . شور ش کردند .سینما ایران برای بزرگ شدن باید از بازیگران خود استفاده کنه .همه چیز مثل وسایل چینی شده همش میخواهند وارد کنند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
۸ سال پیش
دوستان از کسانی که تصور می کنند کسی مثل شبنم قلی خانی که درنقش حضرت مریم(س) بازی کرده باید خودش هم در زندگی واقعی قدیسه باشد بیش از این انتظاری نیست. جواب ا... خاموشی است.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
kimia
۸ سال پیش
vaghan bayad meyare entekhabe kargardanan bazie bazigar bashe na zahereshon ta harki az rah mirese entori sinamaro zire soaal nabare
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد
۸ سال پیش
خدا خانمای ایرانی سینماروشفا بده که ارزشها رازیرپا میگذارند توبرنامه های تلویزیونی جا نمازآب میکشن توبرنامه های سینمایی افسارپاره میکنند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسن آستانه
۸ سال پیش
Azadi
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسین
۸ سال پیش
اصلا آنجلینا جولی بیاد یا نیاد چه ربطی به بعضی ها داره که دخالت میکنن.تازه اگه بخواهیم یه سی نمای بین المللی و بزرگ داشته باشیم باید بیایند دیگه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد
۸ سال پیش
خیلی متأسفم از این خبرها امیدوارم که از این مشکلها رو در سینما نداشته باشیم؛
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بيطرف
۸ سال پیش
يکي از نظرات ذيل اين خبر، سلحشور را فردي آرمانگرا خوانده. آرماني که براي دفاع از اون ديگران را مورد اهانت قرار بدي آرمان نيست. اين مقدس نماها همه ارزشها را زير سوال بردن.در تمام دنيا ما با دو دسته فيلم مواجهيم.فيلم فاخر و حرفه اي و فيلم زرد.هر کدام هم مشتري خودش را دارد. سينماي ما، هنر ما، موسيقي ما برآيند سلايق و سطح فرهنگي جامعه هست.جامعه اي که در آن سلحشورها دم از آرمانگرايي بزنند به بيراهه اي ميرود که انتهايش لجنزار ارزش ستيزي است.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
طاهری
۸ سال پیش
من حقوق خوندم نه سینما ولی تنها میخوام به دوستان بگم که یک سری چیزها ارزش هست یسری چیزها ضد ارزش آقای سلحشور داره از آرمانها و ارزش هاش دفاع میکنه و واقعا برام ستودنی هستند و یک سری چیز ها ضد ارزش مثل بی قیدی و بزک کردن های کسایی که وقتی بهشون میگیم بخاطر خوشگلیت اوردنت تو سینما بهش بر میخوره و در عین حال عاشق اینه که بهش بگی چه خوشکلی ... انصاف را همیشه در برخوردها بهتره مد نظر بگیریم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سپیدار
۸ سال پیش
کاری ندارم چی شده چی نشده ولی اینکه ارزش سینمای ما شده الناز شاکردوست و مصطفی زمانی واین قرتی بازیا ننگه برا سینما هنرمند اون کسیه که بتونه هنری داشته باشه دیگه واقن به گند کشیدن سینما رو برخی ازین کارگردانا ... اصن سوزه فیلمهاشون میشه قیافه ی این بازیگرا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
amir
۸ سال پیش
جون مادرتون عکس این آقا و خبرهای در مورد ایشونو تو سایتتون نذارین هر وقت عکسشو میبینم روزم خراب میشه،اصلا مگه این سایت سینمایی نیست؟ چرا خبر راجب افراد غیر سینمایی میذارین؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هادی
۸ سال پیش
من درباره این بنده خدا همیشه اینو کفتم: خدا شفاش بده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ