ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

روايتی از حسرت خوردن کارگردان «جاذبه» به آرامش اصغر فرهادی

۷ سال پیش
اصغر فرهادی در نشستی خبری در زمان جشنواره فجر گفته بود:معتقدم با همه ضعف ها و مشکلات عياني مانند سانسور که وجود دارد ما خودمان قدر اين سينما را نمي‌دانيم.

پارس توریسم به قلم محمد تاجیک نوشت : در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر ،نشستی تخصصی با حضور اصغر فرهادی و تعدادی از مهمان خارجی جشنواره فیلم فجر برگزار شد که در این نشست اصغر فرهادی حرفعای جالبی زد که البته در شلوغی و هیاهوی جشنواره چندان مورد توجه قرار نگرفت .


اصغر فرهادي در ابتداي نشست درباره شيوه فيلمسازي اش گفت: فيلمي که بيرون از ايران ساختم را به همان شيوه اي که در ايران داشتم کارگرداني کردم، البته به نظرم پروسه ساختن فيلم شبيه به کشورهاي غربي است. او ادامه داد: البته کارکردن در آنجا به گونه اي است که بايد بخشي از قواعد صنفي را رعايت کنيم و چون برخي عادت نداريم در روزهاي اول مقداري سخت بود. فرهادي تاکيد کرد: تصويري که ما از غرب ساخته ايم و فکر مي کنيم از آنها خيلي دوريم و بايد به نقطه اي که آنها هستند، برسيم از خودباختگي ما مي آيد. او ادامه داد: اين در حالي است که سينماي ما براي آنها حسرت انگيز است و وقتي در گفت وگوهايي به آنها مي گوييم که سينماي ما اين باور را به خود ندارد، تعجب مي کنند و مي گويند آرزو دارند که مثل ما باشند.

   
روايت فرهادي از حسرت خوردن کارگردان «جاذبه»:
«فرهادي» با اشاره به اظهارات کارگردان فيلم «جاذبه» که از نظر توليد يکي از بزرگ ترين پروژه هاي دنيا محسوب مي شود، گفت: کسي که آن همه امکانات در اختيار داشته وقتي مرا ديد دستم را گرفت و به من گفت که اي کاش من سر صحنه آرامش تو را داشتم. درواقع سينماي ما براي آنها شکل متفاوت تري دارد به همين دليل معتقدم با همه ضعف ها و مشکلات عياني مانند سانسور که وجود دارد ما خودمان قدر اين سينما را نمي‌دانيم. فرهادي در ادامه گفت: ما بايد بررسي کنيم که در مقايسه با کشورهاي اطراف و اروپايي و نيز استراليا چقدر عقب هستيم و چقدر جلو و بعد از آن بايد خودمان را کمتر تحقير کنيم. وي خاطرنشان کرد: اين آزاردهنده است که آنها حسرت ما را مي خورند ولي ما فيلمبرداران، تدوينگران و... خود را باور نداريم.

 

نظرهای منتشرشده

هادی
۷ سال پیش
بحث محتوای فیلم و یا آرامش آقای فرهادی نیست. بحث, بحث صنعت سینماست که ما خیلی عقبیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ