ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

فیلم چهل سالگی و نگرانی کیهان از نمایش آن در صدا و سیما / به همراه شرحی کوتاه از فیلم

۸ سال پیش

روزنامه کیهان در خبری نوشت،  شنیده‌ها حاکی است که شبکه جهانی «آی‌فیلم» قصد نمایش یک فیلم سیاه و تحریف آمیز را درباره انقلاب اسلامی در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش خبرنگار کیهان، شنیده شده که شبکه آی فیلم قصد نمایش فیلم «چهل سالگی» را دارد. این درحالی است که این فیلم تصویری منفی و تحریف شده‌ای از انقلاب اسلامی ایران نمایش می‌دهد. شبکه «آی فیلم» که با زبان عربی و انگلیسی یک شبکه بین‌المللی محسوب می‌شود، اصولا باید چهره‌ای ممتاز و حقیقی را از کشور، نظام و انقلاب اسلامی نزد بیگانگان نمایش دهد. با این حال، انتخاب چنین فیلمی جهت پخش از این شبکه سوال برانگیز است.

 

به گزارش سلام سینما، فیلم چهل سالگی به کارگردانی و نویسندگی علیرضا رئیسیان در سال ۱۳۸۸ ساخته شد و بازیگرانی از جمله لیلا حاتمی، محمد رضا فروتن و عزت‌الله انتظامی در آن ایفای نقش می‌کنند. فرهاد‌ (محمد رضا فروتن) در آستانه‌ی چهل سالگی قرار دارد و با همسرش نگار‌ (لیلا حاتمی) و دخترش زندگی می‌کند. روزی به او خبر می‌رسد که کورش کیان که زمانی قصد ازدواج با نگار را داشته به ایران برمی‌گردد.

در ماجرای این فیلم، بازگشتی به گذشته را شاهد خواهیم بود که دلایل اصلی جدایی نگار از کوروش کیان را در دوران جوانی به دلیل بازداشت‌شان نمایش می‌دهد. سکانس‌هایی که به نظر می‌رسد دلیل اصلی روزنامه کیهان برای ابراز نگرانی‌ از پخش این فیلم باشد. اما به نظر نگارنده در واقع برای تماشاگر اصل ایجاد شده در فیلم درگیری نگار در کنش بین گذشته و حال، برای انتخاب بر سر دوراهی عشقی کهنه و زندگی حال و همچنین واکنش‌های فرهاد برای انتخاب رفتاری مناسب در این ماجرا می‌باشد.

با توجه به اطلاعات فروش فیلم‌ها در سایت سینت (cinetmag.com) این فیلم در سال ۱۳۸۹ که یکی از بد‌ترین سال‌های سینما از نظر فروش در گیشه بود، در سینماهای کشور نمایش داده شد و با فروشی برابر با ۴۹۸ میلیون تومان از بین ۶۲ فیلم در جایگاه هشتم پرفروش‌ترین فیلم‌های سال قرار گرفت.

 

 

نظرهای منتشرشده

آرش
۸ سال پیش
بازیگر ناشناخته چیه فرزان اطهری سوپر مدل بود که الانم دستگیر شده تو دبی همه جای فیلم خوب بود جز بازی دختر فرهاد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
۸ سال پیش
دربین آثار علیرضضا رییسیان شاید بهترین باشد. بازی لیلا حاتمی و محمد رضا فروتن هم کاملا باورپذیر است شاید تنها نقط ضضعف آن بازی بازیگر ناشناخته فیلم درنقش کورش کیان باشد. البته مطمئنا تلویزیون با توجه به جضور ساز در این فیلم آن را با سانسور پخش خواهد کرد که آقایان نگران نشوند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ