ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

کجا می رید؟ کربلا! ما رم ببرید. جا نداریم / مسعود ده‌نمکی: منتقدین حزب‌اللهی جنگ ما را مثل اربابشان مهاجرانی برادر کشی می‌نامند

۸ سال پیش

مسعود ده‌نمکی در پیامی که در وبلاگ خود منتشر کرده است به منتقدین حزب‌اللهی اعتراض کرده است. این کارگردان که در حال حاضر فیلم معراجی‌ها را در سینماهای کشور بر پرده سینما دارد نوشت:

کجا می رید؟

رزمنده ها: کربلا! 

مارم ببرید. 

رزمنده ها:جا نداریم

این شعار را حاجی بخشی در حضور امام  فریاد زد و رزمنده ها در جوابش گفتند جا نداریم و امام هم خندید.

اسکات پیترسون نویسنده آمریکایی می گفت عکس ماشین حاجی بخشی را که در سۀ راه مرگ آتش گرفته در اطاقش دارد  همان عکسی که احسان رجبی گرفت و  ما هم در آن لحضه در سه راه شهادت شاهد  آن لحضه ها بودیم.برای اینکه معتقد بود آن نوایی که از بلند گوهای ماشین حاج بخشی پخش می شد موتور محرک رزمنده ها بود نه ماشین جنگی که در سینمای شما می خواهند ادای اسپیلبرگ را در بیاورند و مثلا سرباز رایان بسازند.

وقتی این پلان از معراجی ها را دید نماد حاجی بخشی را شناخت و با خوشحالی با لهجه امریکای داد زد  حاجی بخشی!

در تعجب بودم از منتقدین حزب اللهی که ادای روشنفکرها را در حوزه نقد در می آورند ولی حتی نشانه شناسی دفاع مقدس خودشان را هم نمی فهمند  آن هم در دوره ای که به اسم دفاع مقدس فیلم های ضد جنگ ساخته می شود و جنگ مارا مثل اربابشان مهاجرانی برادر کشی می نامند و  اینها به رگ غیرتشان بر نمی خورد.باز صد رحمت به این آمریکایی!

 

مسعود ده‌نمکی - نمایی از پشت صحنه فیلم معراجی‌ها

 

 

حاجی بخشی - نمایی از فیلم معراجی‌ها

نظرهای منتشرشده

مهدی
۸ سال پیش
خدا شفا بده مریض‌های اسلام و مسلمین را
خطر لو رفتن داستان
پاسخ