معرفی فیلم «ابوزینب»، عکس های فیلم، پشت صحنه، پوستر و آنونس

فیلم سینمایی «ابوزینب» ساخته علی غفاری از 24 مهرماه در گروه آزاد اکران شده است.

معرفی فیلم «ابوزینب»، عکس های فیلم، پشت صحنه، پوستر و آنونس

سلام سینما- فیلم سینمایی «ابوزینب» چهارمین ساخته علی غفاری از 24 مهرماه در گروه آزاد اکران شده است. «ابوزینب» به زبان عربی ساخته شده و برای اکران عمومی، دوبله شده است. این فیلم داستان جوانی به نام ابوزینب است که در لبنان به واسطه عملیاتی که در سال های اشغال علیه ارتش اسرائیل انجام داد، مشهور است. پخش فیلم برعهده حوزه هنری است. فیلم «ابوزینب» محصول مرکز مستند حقیقت است. علی غفاری پیش از این فیلم های «شاهرگ»، «چراغ قرمز» و «استرداد» را کارگردانی کرده است.

فیلم «ابوزینب» در بخش خارج از مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

 

جوایز فیلم:

جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم نیس در فرانسه

جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم نیس در فرانسه

 

خلاصه فیلم:

- این فیلم درباره خانواده‌ای است که در سال‌های اشغال خاک لبنان توسط اسرائیل درگیر اتفاق‌هایی می‌شود.

- «ابوزینب» به ماجرای مقاومت یک خانواده لبنانی در سال‌های اشغال این کشور به دست نیروهای رژیم صهیونیستی می ‌پردازد. این فیلم روایتگر ایثار و فداکاری مادر خانواده‌ای‌ است که با تحمل رنج‌های فراوان، رازی را در سینه نهفته دارد.

- قصه این فیلم به سال 1985 برمی گردد که ارتش اسرائیل به طرف بیروت حرکت می‌کند اما وارد خاک لبنان می‌شود و تا سال 2000 لبنان در اشغال نیروهای اسراییلی ست تا اینکه دراین سال لبنان را ترک می‌کند. داستان این فیلم راجع به خانواده ایست که بین سال های 1985 تا 2000 سالهای اشغال در جنوب لبنان زندگی می‌کنند.

 

عوامل فیلم:

کارگردان: علی غفاری/ نویسنده: محمود غلامی، رضا اسکندر/ جلوه‌های ویژه میدانی: داتود رسولیان/ جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: محمدصادق کریمیان/  صدابردار: سعید حوزانی/ تدوین: یعقوب غفاری/ صداگذاری و میکس: محسن روشن/ مدیر فیلمبرداری: میلاد طوق/  طراح چهره پردازی: داریوش صالحیان/ موسیقی: علی موسوی/ مدیریت دوبلاژ: حمیدرضا آشتیانی پور

بازیگران: کارمن لبس، باسم مغنیه، عمار شلق، یوسف حداد، اغوب دوجرجیان

 

عکس های فیلم و پشت صحنه:

 فیلم ابوزینب ساخته علی غفاری

 نمایی از «ابوزینب» ساخته علی غفاری

 نمایی از فیلم «ابوزینب» ساخته علی غفاری

 فیلم سینمایی «ابوزینب» ساخته علی غفاری

 نمایی از فیلم سینمایی «ابوزینب» ساخته علی غفاری

 ابوزینب

 کارمن لبس در فیلم ابوزینب

 پشت صحنه فیلم «ابوزینب»

 

حواشی:

فیلم «ابوزینب» در کشور لبنان فیلمبرداری و با بازیگران عرب زبان ساخته شده است.

علی غفاری درباره ژانر فیلم «ابوزینب» گفت:

"این فیلم یک درام عاطفی است که به موضوع مقاومت می پردازد. فیلم صحنه های اکشن خود را هم دارد اما فیلم جنگی به حساب نمی آید. داستان «ابوزینب» در سه دهه و نیم قبل رخ می دهد و به نوعی تاریخی محسوب می شود."

علی غفاری درباره همکاری با عوامل لبنانی در فیلم «ابوزینب» گفت:

"ما اشتراکات زیادی با آنها داریم. به خصوص که در موضوع مقاومت نگاهمان به هم نزدیک است. فرهنگ مقاومت در کشور لبنان از شیعیان لبنانی آغاز شد و نگاهی که نسبت به ددمنشیهای اسرائیل دارند به شدت نزدیک است به نگاه ما. ضمن اینکه همان فرهنگ رشادت و شهادتی که ما در جریان دفاع مقدس داشتیم آنها نیز در جریان تقابل با اسرائیل داشته اند."

علی غفاری درباره داستان فیلم «ابوزینب» گفت:

"فیلم ابوزینب به صورت مشخص راجع به جوانی به نام ابوزینب است که در لبنان به واسطه عملیاتی که انجام می‌دهد مشهور است وهمه اورا می‌شناسند. او در سال های اشغال علیه ارتش اسرائیل عملیاتی را بر عهده می‌گیرد و ... . در واقع در پس نام ابوزینب رازی نهفته است که بعد از سال 2000 میلادی راز این نام فاش می‌شود. ما در فیلم ابوزینب از این راز پرده برداری می‌کنیم."

فیلم «ابوزینب» در کشورهای عرب زبان مانند لبنان، مصر، مراکش و اردن با عنوان «سرّالمدفون» نمایش داده شده است. این فیلم با نام «سر‌المدفون» یا «راز پنهان» به بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر تحویل داده شده بود.

«ابوزینب» در دوم فروردین که در کشور لبنان مصادف با روز مادر است با حضور علی جنتی، وزیر ارشاد برای برخی از مسئولان، هنرمندان و مادران شهدای لبنانی به نمایش درآمد.

مرتضی شعبانی درباره بودجه فیلم «ابوزینب» گفت:

"بیش از 50 درصد بودجه این فیلم توسط سرمایه گذار لبنانی و 50 درصد هم توسط مرکز مستند حقیقت انجام شده است. بودجه فیلمی کمی بیش از 2 میلیارد تومان است."

علی غفاری درباره فیلمنامه فیلم «ابوزینب» گفت:

"ما از یک داستان واقعی از یک مستند به این فیلم رسیدیم. این فیلم 5 سال پیش ساخته شده بود. ما برای فلیمنامه دوباره با خانواده کلاکش مصاحبه کردیم. در پروسه ساخت می‌خواستیم به واقعیت وفادار بمانیم. این کار با توصیه سید حسن نصرالله ساخته شده است. یکی از مواردی که ایشان تاکید داشتند رازداری خانواده عامر کلاکش بود. وقتی به داستان این فیلم رسیدیم قرار بود به یک متن نمایشی تبدیل شود با محمود غلامی برای فیلمنامه نویسی صحبت کردیم. در آن فیلمنامه در لحظه آخر می‌فهمیم عامر کلاکش کیست ولی چون سرمایه گذار خارجی داشتیم نظرات آنها هم مهم بود و برای همین فیلمنامه را تغییر دادیم. آنها تاکید داشتند جز به جز با حقیقت پیش برویم."

علی غفاری با اشاره به حذف یکی از سکانس های فیلم در زمان فیلمبرداری گفت:

"ما سکانسی هم داشتیم که در زندان خیام بود و نشان می‌داد یک نفر را دار می زدند. این سکانس خوب از کار در آمد ولی چون نیروهای مقاومت بر این تاکید داشتند که در آن زمان کسی را در زندان خیام دار نزدند، ما آن را حذف کردیم. این محدودیت ها باعث خلاقیت می‌شد و ما با خلاقیت پیش رفتیم."

سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای فیلم ابوزینب یادداشتی نوشت:

" بسمه تعالی، فدای این دستی که ماه را برکف گرفته و تقدیم به خالق ماه کرده است، می بوسم دستی را که مارا از روشنایی آن بهرمند نموده است، چه زیباست این تصویر که بر کف،تمام اخلاص جای گرفته است گرد همه این دستان پاک"

 

پوستر فیلم:

 پوستر فیلم «ابوزینب»

 

آنونس:

 

نظرهای منتشر شده

۳ سال پیش

۲۰ بهمن ۱۳۹۷

عالی بود
پاسخ
گزارش تخلف
پدرام

۵ سال پیش

۱۸ آذر ۱۳۹۵

عااااااااالی بود
پاسخ
گزارش تخلف
ماری

۵ سال پیش

۱۰ آذر ۱۳۹۵

فیلم ابوزینب عالی بود
پاسخ
گزارش تخلف