معرفی فیلم «اسنودن» (Snowden)، نکاتی پیرامون فیلم، عکس های فیلم و آنونس

"اسنودن" (Snowden) بیستمین فیلم رسمی کارگردان برنده‌ی سه جایزه اسکار "الیور استون" (Oliver Stone) است که به نوعی آغازگر موج فیلمهای جدی امسال بوده است. اما استقبال تماشاگران از این فیلم، اسنودن را تبدیل به ضعیف‌ترین فیلم استون از نظر میزان فروش افتتاحیه کرده است.

معرفی فیلم «اسنودن» (Snowden)، نکاتی پیرامون فیلم، عکس های فیلم و آنونس

اسنودن (Snowden)
ژانر: درام / هیجانی / زندگینامه‌ای
زمان: 2 ساعت و 14 دقیقه
درجه بندی: R
هزینه تولید: 40 میلیون دلار
تاریخ اکران: 26 شهریور (16 سپتامبر 2016)

 

عوامل فیلم:
کارگردان: الیور استون
نویسندگان: الیور استون، کایران فیتجرالد، لوک هاردینگ
موسیقی: کریگ آرمسترانگ، آدام پیترز
بازیگران: جوزف گوردون-لویت، شایلین وودلی، ملیسا لئو، زاخاری کوئینتو، اسکات ایستوود، تام ویلکینسون، نیکلاس کیج

 

خلاصه داستان:
در این فیلم با ماجراهای حقیقی "ادوارد اسنودن" (گوردون-لویت) آشنا خواهیم شد. مهندس رده بالای کامپیوتر و کارمند دولتی آمریکا که با فرستادن و انتشار اطلاعات مخفی و اسناد طبقه بندی شده در مجلات عمومی تبدیل به کسی شد که در سطح جهان موافقان و مخالفان فراوانی پیدا کرد.

 

عکس‌های فیلم:

 

نکاتی پیرامون فیلم:
از آنجایی که اکثر فیلمسازان مشهور و قدیمی هالیوود با وجود مخالفت نسبت به ساخت فیلمهای دیجیتالی کم کم به همین سمت کشیده می‌شوند، الیور استون نیز در این فیلم برای اولین بار به سراغ دوربینهای دیجیتال رفته است.
نیکلاس کیج که قبل از این در سال 2006 در نقش اصلی دیگر فیلم الویر استون (World Trade Center) به ایفای نقش پرداخته بود در این فیلم به دلیل حضور استون حاضر به ایفای نقش کوتاهی شده است.
زمانی که بخشی از فیلم در آلمان در حال فیلمبرداری بود الویر استون مادرش که مقیم آمریکا بود را از دست داد، استون به دلیل زمانبندی کوتاه و بودجه‌ی محدود ساخت فیلم و حس وظیفه شناسی به ناچار موفق نشد در مراسم تدفین مادرش شرکت کند.
جوزف گوردون-لویت در اولین روز فیلمبرداری مجبور شد تمام تمرینات نظامی ارتش را انجام دهد. فیلمبردای این فیلم در زمستان 2015 آغاز شد و 10 ماه بعد به اتمام رسید، اما ساخت جلوه‌های ویژه فیلم و به تعویق افتادن‌های مکرر فیلم تاریخ اکران آن را به پایان تابستان 2016 موکول کرد.
در ابتدا قرار بود "مارگو رابی" در این فیلم به ایفای نقش بپردازد که به دلیل برنامه‌ریزی پروژه‌های دیگر این نقش به "شایلین وودلی" رسید تا این بازیگر درست در روز تولد 23 سالگی‌اش (25 آبان) به این فیلم دعوت شود، نکته‌ی جالب دیگر آنکه تاریخ اکران این فیلم نیز درست یک روز پس از تولد 70 سالگی کارگردان در نظر گرفته شده است. گفته شده الیور استون قبل و در طول فیلمبردای فیلم سه مرتبه در مسکو با "ادوارد اسنودن" ملاقات داشته است.
این فیلم موفق شد از طرف مجلات و سایت های معتبر سینمایی امتیاز میانگین 58 از 100 را بدست بیاورد.

 

پوستر فیلم:

 

آنونس:

 

نظرهای منتشر شده