ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی فیلم «دریای درختان» (The Sea of Trees)، نکاتی پیرامون فیلم، عکس ها، پوستر و آنونس

۴ سال پیش
فیلم "دریای درختان" (The Sea of Trees) به کارگردانی "گاس ون سنت" (Gus Van Sant) و بازیگرانی چون "متیو مک‌کانهی" (Matthew McConaughey) و "نائومی واتس" (Naomi Watts) و "کن واتانابه" (Ken Watanabe) دو سال پیش ساخته شد و ماه گذشته به مرحله اکران رسمی رسید. فیلمی تماشایی که از طرف منتقدان و تماشاگران مورد توجه قرار نگرفت.

دریای درختان (The Sea of Trees)
ژانر: درام
زمان: 1 ساعت و 50 دقیقه
درجه بندی: PG-13
هزینه تولید: 25 میلیون دلار
تاریخ اکران: 5 شهریور (26 آگوست 2016)

 

عوامل فیلم:
کارگردان:  گاس ون سنت
نویسنده:  کریس اسپارلینگ
موسیقی: میسون بیتز
بازیگران: متیو مک‌کانهی، نائومی واتس، کن واتانابه، کیتی آسلتون، ریوکو ستا

 

خلاصه داستان:
بر اساس آخرین اطلاعات آماری از کشور ژاپن سالیانه نزدیک به سی هزار نفر با خودکشی جانشان را از دست می‌دهند (در ژاپن در هر 15 دقیقه یک نفر دست به خودکشی می‌زند). خودکشی با توجه به بخشی از فرهنگ نادرست قدیمی ژاپنی در این سرزمین گناه قلمداد نمی‌شود، به همین سبب خودکشی در ژاپن بزرگترین معضل اجتماعی و همچنین بیشترین علت مرگ و میر در این کشور بوده است. اگر پرتاب از بالای آسمان خراشها و پریدن روی ریل متروی توکیو را در نظر نگیریم یکی از معروف ترین مکانهای این اقدام در جنگلی بنام "آئوکی گاهارا" (دریای درختان) واقع در دامنه کوه "فوجی یاما" قرار گرفته است. این جنگل با توجه به وسعت سی و شش کیلومتر مربعی و درختان بلند و کنار یکدیگرِ زیاد که حضور حیوانات در جنگل را ناممکن می‌کند، "آئوکی گاهارا" را با سکوتی همراه کرده که با دیگر جنگلهای دنیا قابل مقایسه نیست. این درست همان چیزی است که "دریای درختان" را به مکانی پرطرفدار برای چنین افرادی حتی در خارج از ژاپن تبدیل کرده است.
بعد از این مقدمه طولانی که توضیحش برای هواداران فیلم "دریای درختان" (The Sea of Trees) واجب و ضروری بود می‌رسیم به ماجرای فیلم. در این فیلم با یک دانشمند ساکن آمریکا بنام "آرتور برنان" (مک‌کانهی) آشنا می‌شویم که به دلیل مشکلی که برای همسرش "جوآن" (واتس) بوجود آمده نمی‌خواهد زندگی‌اش را ادامه دهد، او به همین دلیل با سفر به توکیو و به قصد خودکشی به جنگل "آئوکی گاهارا" معروف به "دریای درختان" می‌رود. آرتور پس از ورود به جنگل با مردی زخمی بنام "تاکومی ناکامورا" (واتانابه) مواجه می‌شود که از خودکشی منصرف شده و می‌خواهد از جنگل بیرون برود، آرتور تصمیم می‌گیرد این مرد را همراهی کند تا راهی برای خروج از "دریای درختان" پیدا کند.

 

عکس‌های فیلم:

 

نکاتی پیرامون فیلم:
"دریای درختان" در سال 2014 توسط کارگردان نامدار "گاس ون سنت" (Good Will Hunting و Elephant و Milk) ساخته شد و برای اولین بار در جشنواره کن 2015 اکران شد، اما این فیلم با وجود موضوع جالب و بکر و همچنین داشتن کارگردان و سه بازیگر درجه یک در جشنواره کن به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. پس از این اتفاق، سازندگان تصمیم گرفتند تاریخ اکران رسمی فیلم را یک سال به تعویق بیاندازند اما منتقدان باز هم به این فیلم روی خوش نشان ندادند.
این فیلم به شکل غیرقابل باوری در شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن برای اولین بار در طول برگزاری این جشنواره، پس از اکران اولیه در سالن سینما با حضور کارگردان و بازیگران اصلی از طرف منتقدان و تماشاگران به شدت هو شد!
این فیلم از یک بازیگر برنده اسکار "متیو مک‌کانهی" و دو بازیگر کاندید اسکار "نائومی واتس" و "کن واتانابه" بهره برده است (مک‌کانهی در فیلم Interstellar و واتانابه در فیلمهای Batman Begins و Inception با کریستوفر نولان همکاری داشته‌اند).
این فیلم در کمال ناباوری از طرف مجلات و سایت های معتبر سینمایی امتیاز میانگین 23 از 100 را کسب کرده است.

 

پوستر فیلم:

 

آنونس:

 

نظرهای منتشرشده

مهتاب مهتاب
۴ سال پیش
تاثیرگذار بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب مهتاب
۴ سال پیش
آنونس عالی، خلاصه داستان عالی، متیو مک کانهی عالی قطعا فیلم خیلی خوبیه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ