ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

یک فیلم فارسی زبان نماینده انگلیس در اسکار 2017 + خلاصه داستان فیلم زیر سایه

۵ سال پیش
کشور انگلیس فیلم زیر سایه به کارگردانی بابک انوری را به عنوان نماینده خود در اسکار 2017 معرفی کرد.

به گزارش سلام سینما، بابک انواری کارگردان ایرانی ساکن انگلیس با فیلم «زیر سایه» در اسکار 2017 حضور خواهد داشت. «زیر سایه» اولین فیلم بلند این کارگردان می باشد. این فیلم در  از فیلم‌های قابل توجه جشنواره سینمایی ساندنس بود که در بخش جنبی میدنایت به نمایش درآمد و توسط شبکه نت فلیکس خریداری شد.

فیلم «زیر سایه» در ژانر وحشت می باشد و به زبان فارسی تولید شده است.

بابک انواری در سال درسال ۲۰۱۲ هم برای فیلم کوتاه دو به علاوه دو که به زبان فارسی تولید شده بود در جشنواره بفتا (اسکار کشور انگلیس) کاندیدای بهترین فیلم شده بود.

 

خلاصه داستان فیلم «زیر سایه» :

وقایع فیلم «زیر سایه» در دهه ۱۹۸۰ در اوج دوران جنگ ایران و عراق در تهران رخ می‌دهد. فیلم، ماجرای مادر جوانی به نام شیده و دختر خردسال او، درسا،  است که در غیاب پدر خانواده که پزشک جبهه جنگ است، خانه‌شان مورد اصابت موشکی قرار می‌گیرد که عمل نمی‌کند و منفجر نمی‌شود.

درسا پس از این واقعه دچار مشکلات شدید روحی می‌شود و شیده، پس از مشورت با همسایه‌ها به این نتیجه می‌رسد که این موشک عمل نکرده در واقع طلسم نفرین شده‌ای است که ارواح بدنهاد یا «جن» هایی که با باد سفر می‌کنند آن را به همراه آورده‌اند تا روح «درسا» را تسخیر کند.

 

نرگس رشیدی ، آوین منشادی، بابی نادری و آرش مرندی در  فیلم «زیر سایه» ایفای نقش می کنند.

 

با انتخاب این فیلم، در اسکار امسال سه فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی نماینده سینما ایران، «رفتن» محمودی نماینده سینما افغانستان و «زیر سایه» بابک انواری نماینده سینما انگلیس به زبان فارسی در اسکار حضور خواهند داشت.

 

نظرهای منتشرشده