ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

آغاز اکران اولین فیلم سینمای ایران درباره 175 غواص شهید

۴ سال پیش
فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی که اولین فیلم سینمای ایران درباره 175 شهید غواص است از چهارشنبه 31 شهریور و همزمان با هفته دفاع مقدس اکران سراسری خود را آغاز می کند.

به گزارش سلام سینما، فیلم سینمایی «اروند» پس از پیگیری‌های فراوان تیم تولید برای اکران این فیلم در هفته دفاع مقدس با توجه به موضوع آن، بالاخره با موافقت شورای صنفی نمایش و پخش کننده فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان نوبت اکران خود را با این فیلم تعویض کرد و از چهارشنبه 31 شهریور در گروه سینمایی آفریقا به اکران عمومی در می آید.

«اروند» از معدود فیلم‌های سینمایی ایران در حوزه دفاع مقدس است که با سرمایه‌ای کاملا خصوصی ساخته شده است، مهدی داوری تهیه کننده این فیلم درباره اکران قریب الوقوع «اروند» می‌گوید:«به نظرم با اینکه از نظر اطلاع رسانی و تبلیغات فرصت چندانی نداریم اما بهترین زمان اکران فیلم هفته دفاع مقدس بود و از این بابت رضایت دارم.» داوری معتقد است با توجه به موفقیت فیلم در جشنواره جهانی فجر و دیدگاه‌های مثبت منتقدان می توان به اکران موفق فیلم امید داشت.

به گفته این تهیه کننده که برای اولین بار فیلمی در زمینه دفاع مقدس تهیه کرده است شعار فیلم اروند «175 غواص شهید، شما را فراموش نکرده‌ایم» است و امیدوار است مردمی که در استقبال از پیکر این شهدا در سال گذشته سنگ تمام گذاشتند با رضایت کامل از دیدن فیلم «اروند» خودشان هم سهم عمده ای در زمینه تبلیغ و حمایت از فیلم در طول اکران داشته باشند.

«اروند» داستان یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس را روایت می کند که بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می گذراند و ناگهان در همراهی با یک گروه تفحص اتفاقات تازه ای در جریان سیال ذهنش وارد می شود.

«اروند» سومین تجربه سینمایی پوریا آذربایجانی است که توانست در دومین دوره برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر جایزه ویژه هیات داوران را به خود اختصاص دهد.

«نیمروز فیلم» پخش این فیلم سینمایی را بر عهده دارد.

سعيدآقاخانى، طنازطباطبايى، پانته آ پناهى ها، مهردادصديقيان، اميدروحانى، حسين سليمانى، كاظم سياحى، اميرحسين قدسى، على شادمان، مالك سراج، سينا كرمى، یحیی توسلی و بازيگران خردسال سپهراد فرزامى و ستايش مرادى بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

عوامل تولید فیلم عبارتند از:

نويسنده و كارگردان: پورياآذربايجانى/ مديرفيلمبردارى: مرتضى غفورى/ تدوين: امير اديب پرور/ صدابردار: محمودخرسند/ طراح صحنه و لباس: مهدى موسوى/ آهنگساز: كارن همايونفر/ طراح گريم: كامران خلج/ جلوه هاى ويژه ميدانى: محمدرضاشرف الدين/ جلوه هاى ويژه كامپيوترى: اميرسحرخيز/ منشى صحنه: جمشيدخندان/ گروه کارگردانی: پانته آ حسينى /مهدى سليمانى منصور/ سعيدروشن/ مديرتداركات: سهراب دادگستر/ عكس: موناسرتوه/ مدیر تبلیغات: ميثم ميرزايى/ روابط عمومى: محمدصادق شايسته/ مجرى طرح و مديرتوليد: پيمان جعفرى/ جانشين تهيه کننده: على باذل، مهدی معزی/ تهیه کننده: مهدی داوری.

 

نظرهای منتشرشده