ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

پرویز شیخ‌طادی چهارمين كارگرداني كه قصد ساخت فيلم در ارتباط با كوروش كبير دارد

۷ سال پیش
پس از مسعود جعفري جوزاني و عزيزالله حميد نژاد و مهرداد فريد، پرويز شيخ طادي هم قصد نگارش و ساخت فيلمي در ارتباط با كوروش كبير دارد...

به گزارش سلام سينما به نقل از سوره مهر، پرویز شیخ طادی مدتی پیش با انتشار خبر ساخت فیلم سینمایی کورش کبیر خبرساز شده بود اما با توجه به شرایط حاکم آن زمان از ساخت فیلم منصرف شد.

وی در این رابطه گفت: این روزها مشغول نوشتن و تحقیق هستم. توانستیم برای «کورش کبیر» در بخش سرمایه گذاری با بخش خصوصی به نتیجه برسیم اما برای عملی کردن پروژه نیازمند تهیه کننده داخلی و دولتی هستیم.

شیخ طادی افزود: فعلا عجله ای برای آغاز تولید نداریم، صبر می کنیم تا رایزنی با مسئولان دولتی سر فرصت انجام شود تا در این فاصله وزارت ارشاد سر و سامان بگیرد و به شرایط مطلوب نزدیک شود. آنچه در روند کار پیش آمد اینکه تحقیقات به عمل آمده نشان داد این پروژه در یک فیلم سینمایی قابل گنجایش نیست. با توجه به برآوردهایی که داشتیم احتمالا کورش کبیر را به صورت 11 فیلم سینمایی در قالب یک مجموعه ارائه خواهیم داد.

در سال های اخیر چند فیلمساز ابراز تمایل کرده اند درباره شخصیت کوروش فیلم بسازند و این خبرها حاشیه هایی را برای این آثار به وجود آورده است. پیش از این قرار بود عزیزالله حمیدنژاد و مسعود جعفری جوزانی درباره این شخصیت باستانی فیلم بسازند، مهرداد فرید هم یکی دیگر از فیلمسازانی است که برای تولید فیلمی درباره شخصیت کوروش بسازد.

 

نظرهای منتشرشده