ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

جزییات حادثه غرق شدن الناز شاکردوست از زبان خودش: تونل مرگ را تجربه کردم

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از مهر، الناز شاکردوست بازیگر سینما که این روزها مشغول بازی در فیلم سینمایی «تابو» به کارگردانی خسرو معصومی است، مدتی قبل در جریان ضبط سکانسی از این فیلم که قرار بود در آن صحنه غرق شدن شخصیت زن فیلم با نام بهار با بازی او ضبط شود، نزدیک بود به راستی در دریا غرق شود.

به گفته امیر گرجی جانشین تولید فیلم «تابو» در این سکانس بهار بعد از دعوا با پدرش به دریا می‌زند اما از آنجا که این صحنه خیلی ناگهانی به ذهن خسرو معصومی رسیده بوده، پیشگیری‌های لازم انجام نشده بود. به این دلیل که بهار در فیلمنامه قصد خودکشی دارد و شنا هم بلد نیست، شاکردوست مجبور بوده تا میانه‌های دریا در حالی که شنا نمی‌کند پیش برود اما موجی بلند باعث می‌شود او زیر آب برود و...

شاکردوست هفته گذشته در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرانتز باز» رادیو نمایش که به سردبیری و تهیه‌کنندگی مارال دوستی روی آنتن می‌رود، برای اولین بار این واقعه را با جزئیات شرح داد:

 

وی گفت: در حال حاضر صدای من را از میانکاله استان مازندران می‌شنوید. این اتفاق به این صورت بود که ما صحنه فیلمبرداری‌مان یعنی لوکیشن ما کنار دریا، نزدیک یک کشتی به گل نشسته‌ به نام میانکاله بود. آن روز قرار بود ما صحنه خودکشی دختر فیلم به نام بهار را بگیریم که نقشش را من بازی می‌کنم. بعد از این که در سکانسی دعوای سختی با پدرم یعنی کسی که نقش پدرم را بازی می‌کند، داشتم، قرار بود به دریا رفته و در دریا آنقدر پیش بروم تا جایی که کسی من را نبیند.

 

شاکردوست افزود: در انتها هم به سمت راست بروم؛ یعنی آن جایی که این کشتی به گل نشسته و نتیجه اینکه از دید دوربین مخفی بمانم. اما هیچ کدام ما نمی‌دانستیم این کشتی به گل نشسته در انتهای پاشنه خودش پروانه‌ای دارد که این پروانه هنوز کار می‌کند و باعث می‌شود که آب در گرداب جمع بشود، هر چیزی را که نزدیکش می‌شود ببلعد و تاکنون چهار نفر پیش از این، به همین شکل غرق شدند.

 

این بازیگر ادامه داد: داستان همان طوری که برنامه‌ریزی کرده بودیم پیش رفت، من آنقدر شنا کردم که از دید دوربین مخفی ماندم و در گوشه راست کشتی منتظر ماندم و شروع کردم با پا شنا کردن. ناگهان احساس کردم که نیروی زیادی دو پایم را به سمت پایین می‌کشد. من با اینکه شناگر خوبی هستم، با تمام قدرت فقط دست و پا می‌زدم. مدام سعی می‌کردم شنا کنم تا مقاومت کرده باشم چرا که نیروی آب زیادتر از توان من بود.

 

شاکردوست دنباله حادثه را اینگونه شرح داد: نکته دیگر این که این اتفاق همان زمانی بود که برف زیادی آمده بود. هوا بسیار زیاد سرد بود و از جایی به بعد سردی آب اجازه نمی‌داد که قلب من خون را پمپاژ کند. تمام بدن من سِر شده بود و من تمام تلاشم را برای زنده بودن می‌کردم. دقیقا در لحظه‌های آخر حتی یکی از بچه‌های صحنه که تا نزدیکی من آمده بود با صورتی گریان گفت: حلالم کن خانم شاکردوست، نتوانستم برایت کاری کنم...

 

وی یادآور شد: آنقدر فشار آب زیاد بود که هر کسی به دلیلی نمی‌توانست به من نزدیک شود. شاید فاصله زیاد نبود اما سردی هوا و فشار آب همه را ناچار به برگشت می‌کرد. من کم کم می‌دیدم که عوامل فیلم شبیه آدم‌های کوچک سیاهی می‌شوند که لحظه به لحظه محوتر می‌شدند و من حتی دیگر داد هم نمی‌زدم چرا که انرژی‌ام را بیشتر از دست می‌دادم. در لحظه آخر که من تسلیم شدم و مرگ را با تمام شکوهش پذیرفتم، تونل مرگ را رو به خورشید دیدم و هرگز خورشید را به این زیبایی ندیده بودم.

 

شاکردوست تأکید کرد: خوشحالم که تونل مرگ را تجربه کردم در همین لحظه نردبان سپید رنگی سمت من انداخته شد و باید اعتراف کنم، من فکر کردم این همان مرگ است اما ماجرا طور دیگری بود؛ یک زن و مرد ترکمن در این کشتی به گل نشسته زندگی می‌کردند یعنی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اسلامی آنها را در این کشتی گذاشته تا از کشتی مراقبت کنند، چرا که آهن‌هایی که در این کشتی است اهمیت دارد و این زن و مرد با حقوق ماهی دویست هزار تومان از این کشتی مراقبت می‌کنند.

 

وی در پایان گفت: این زن و مرد ترکمن از صدای داد و بی داد عوامل ماجرا را فهمیده بودند و این نردبان را سمت من پرت کردند، البته من از سرمای زیاد، از هوش رفته بودم و حتی مرد ترکمن به گفته خودش می‌گوید احتمال دادم کتفت در برود اما خودم را قانع کردم که جانت مهم‌تر است. من بعد از اینکه به هوش آمدم در کشتی بودم.

 

نظرهای منتشرشده

امیرحسین زعفرانیه
۲ ماه پیش
میگن وقتی از آب درش آوردن نفس نداشته قلبشم نمیزده امبولانس اومده انگار بهش تنفس دادن و احیاش کردن و از اینجور چیزا تا برگشته حقیقت داره؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
sajad ramzanpur
۲ سال پیش
این داستان حقیقت داره من بچه میانکاله هستم و کسی که خانم شاکردوست را نجات داده دوست من اقا بهروز بود.البته اقا بهروز پاداش خوبی گرفت.یه پیکان بار مدل پایین خانم شاکردوست گرفت براشون
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کیان شجاع
۵ سال پیش
زاخاری، باحالی،دمت گرم شاکردوست،
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ناصر
۷ سال پیش
خدايش حيف مي شد وتي خوش به حال بهشتي ها
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نعیمه
۷ سال پیش
خدا را شکر که این بازیگر سینما سالم هستن.ولی من برای این کارگردان متاسفم که با بی فکر و برنامه ریزی دست به چنین کاری زده و با جان یک انسان بازی کرده.چرا سینما ی ما حرفه ای تر از این عمل نمی کنه.حالا نه در حد هالیود.ولی بهتر از این که میشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
اميرمسعود
۷ سال پیش
بازم به خير گذشت الناز خانوم well come back too life
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عشق
۷ سال پیش
سلام خوشحالم حکمت خداوند بر این بود الناز شاکر دوست بار دیگر اینجا باشه.به نظر من هر انسانی در مذهب نمره ای داره.و خانم الناز نکات مثبتی مثل شجاعت و اعتماد به نفسش خیلی خوبه. سال نو همه مبارک به امید بهترین حول حالنا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
؟؟؟
۷ سال پیش
سلام میگم خانوم شاگر دوست حالا که شما تا ته مرگ رفتـــــــــین پس بفهمین که آخرتی هم وجود داره و خدا شمارو دوباره زنده کرده که دست از گناه و... بردارید باور کنید اینا همش خواست خدا بود پش خواهشم اینه که یکم بیشتر به گناهانتون رسیدگی کنین از حجاب و... ممنونم التماس دعا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احسان
۷ سال پیش
یاشاسین ترکمن صحرا...خوشحالم که نجات پیدا کردین ب دس ترکمنهای غیور
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
۷ سال پیش
خدا رو شکر که زنده ای . باید تاسف خورد که با وجود امکانات فراوان ی بازیگرو اجازه بدن تا لب مرگ بره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آزاد
۷ سال پیش
ببخشید این حرفو میزنم ولی خاک تو سر اون همه آدم ک اونجا بودن و نتونستن کاری کنن من خودمم اونجا بودم و تا جای ک تونستم شنا کردم ولی موج نمیزاشت برم جلو ولی سعیمو کردم. باز دم اون زن مرد ترکمن گرم. اما صحنه جالبی بود راستی راستی تا قرق میشد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ