ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

فارس: شایعه لشکرکشی اتوبوسی علیه «عصبانی نیستم» از تمهیدات مدیران جشنواره برای راضی کردن داوران و رسانه‌ها بود

۸ سال پیش
خبرگزاری فارس مدعی شد، شایعه بروز برخورد فیزیکی در صورت دادن سیمرغ به عصبانی نیستم، یکی از «تمهید»های مهم مدیران جشنواره برای راضی کردن داوران و رسانه ها و کسانی بود که منتظر دریافت سیمرغ برای این فیلم بودند

به گزارش سلام سینما، پیش از این خبری مبنی بر فشار‌ها برای عدم اختصاص جایزه به فیلم عصبانی نیستم منتشر شده بود، یکی از تامل برگیزترین آن‌ها خبری بود که توسط سایت پیام نو مبنی بر تهدید به لشکرکشی اتوبوسی برای فیلم عصبانی نیستم  بود. در این خبر آمده بود، «تیم اجرایی جشنواره فجر توسط برخی گروه ها تهدید شدند که در صورت اختصاص یکی از جوایز جشنواره به فیلم «عصبانی نیستم» با ۱۵ اتوبوس به محل اختتامیه جشنواره خواهند آمد و مراسم اختتامیه را برهم خواهند زد.‌»

خبرگزاری فارس در گزارشی مدعی شده است، این خبر شایعه‌ای بیش نبود تا مدیران جشنواره بتوانند داوران جشنواره را مجاب نمایند تا جایزه‌ای به این فیلم تخصیص داده نشود. خبرگزاری فارس در گزارشی اصل ماجرا را اینطور قلمداد می‌کند:

بواسطه فشارها به مسئولان سینمایی یک فیلم غیرقانونی، هتاک و دروغپرداز علیه سیاست های حاکمیت در جشنواره ای که نام انقلاب دارد به نمایش در می‌آید و عنوان می شود که قرار است یک یا دو سیمرغ هم دریافت کند. حال دبیر جشنواره یا باید از ورود این فیلم که با جشنواره انقلاب در تضاد کامل بود جلوگیری می کرد همانگونه که مانع ورود آشغالهای دوست داشتنی شده بود یا اینکه برای راضی کردن طیفی که گویی همه سینمای ایران در آنها خلاصه می‌شود از یک طرف و شانه خالی کردن از پاسخگویی در قبال حضور چنین فیلمی در جشنواره انقلاب، تمهیدی بیندیشد تا بقول خودش کار به جاهای باریک نکشد.

به نظر می رسد شایعه بروز برخورد فیزیکی در صورت دادن سیمرغ به عصبانی نیستم، یکی از «تمهید»های مهم مدیران جشنواره برای راضی کردن داوران و رسانه ها و کسانی بود که منتظر دریافت سیمرغ برای این فیلم بودند.

مسئولان جشنواره باید دلیلی را عنوان می کردند تا بتوانند خود را از پاسخگویی در قبال بی تدبیری ورود چنین فیلمی به جشنواره رها کنند و طبعا تقدیر از این فیلم کار آنها را بسیار سخت تر از گذشته می کرد.

البته تئوری «دروغ هرچه بزرگتر باشد باورش هم آسان تر است» گویا برای برخی ها جواب داده است چراکه برخی ها یا اتوبوس ندیده اند یا نمی دانند 15 اتوبوس چقدر ظرفیت دارد.

 

نظرهای منتشرشده

حمید
۸ سال پیش
فرزاد جان من هم "عصبانی نیستم... فقط متاسفم برای خودم که در چه جامعه ای زندگی میکنم.... هنوز هم این گروههای فشار همه چیز مملکت رو به زور به نفع خودشون و ...ی ها تغییر میدند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
۸ سال پیش
آقایان چیزی که واضح است فشارهایی که به خصوص به تهیه کننده فیلم و از طرفی داوران جشنواره وارد شد باعث حق کشی در مورد این فیلم شد ولی من عصبانی نیستم چون ماه پشت ابر نمیماند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ