ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رئیس حوزه هنری: برای فیلم یه حبه قند می‌گفتند پیرمرد داستان نماد چه کسی است یا آن یه حبه قند نماد انتخابات 88 است که نظام نمی تواند قورتش بدهد

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در مراسم جشن نخستین سالگرد تاسیس حوزه هنری کودک و نوجوان صبح امروز سه‌شنبه 6 اسفندماه، در بخشی از سخنان خود که متن کامل‌تر آن توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شده است، به فیلم «یک حبه قند» و موفقیت‌های داخلی و خارجی نمایش این فیلم اشاره کرد و گفت:‌ ساخت این فیلم زحمات بسیاری را به دنبال داشت و برخی از آن برداشت‌های سیاسی کردند،‌ اما امروز امیدوار هستم فضاها بهتر شده و نگاه‌های سیاسی از سر فرهنگ و هنر برداشته شود. افق سیاستمداری چهار ساله است و پس از مدتی با فتح مجلس یا پست‌های دیگری تمام می‌شود، اما هنرمند متعهد که زیر پرجم  انقلاب اسلامی است همواره در خدمت تمدن انقلاب است.

 

مؤمنی با اشاره به اینکه در داخل کشور وقتی یکی از بزرگان مدتی بعد از پایان اکران «یه حبه قند»، فیلم را دیده و برای کارگردان فیلم پیغام فرستاده بودند، گفت: این بزرگ گفته بودند چیزی که ما به عنوان خانواده ایرانی و اسلامی تأکید داریم همین است اما از این فیلم به ما گزارش هایی منفی داده بودند ولی معلوم شده آن را نفهمیده‌اند.

 

رئیس حوزه هنری با تأکید بر اینکه فیلم «یه حبه قند» با این همه افتخارات، متأسفانه در یک شرایط و فضای واقعاً طاقت فرسایی ساخته شد، تصریح کرد:اگر نبود ایستادگی مدیریت حوزه، این فیلم در وسط کار تعطیل می شد. دوستانی صرفاً با تکیه بر فیلمنامه اولیه و منش کارگردان که لابد مطابق میل آنها نبوده، به نمادهایی رسیده بودند که واقعاً شگفت انگیز بود. مثلاً این که پیرمرد داستان نماد چه کسی است یا آن یه حبه قند نماد انتخابات 88 است که نظام نمی تواند قورتش بدهد و ... لذا شروع کرده بودند به تولید شب نامه و  فرستادن آن به هر جایی که گمان می شد مؤثر است؛ از دفاتر علما بگیر تا دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری.

 

مومنی با بیان این مطلب که سال گذشته در حوزه سینما ما مورد انتقاد طرف‌هایی بسیاری قرار گرفتیم گفت: در همین گیرو دار نامه‌ای شکایت آمیز برای ما ارسال شد که حوزه هنری فیلمی را تولید کرده که اصلا مناسب نیست در حالی که ما این فیلم را تولید نکرده بودیم بنده نیز از روی جوانی ناراحت شده و جوابی نوشتم و درنامه توضیح داده بودم که تولید این فیلم در زمان مدیریت من نبود همچنین مطرح کردم مسئله دوستان تولید این فیلم نیست بلکه یک مسئله سیاسی است.با آقای خاموشی اختلاف نظر سیاسی دارند. نباید بگذاریم که سیاسون تسویه حساب‌های سیاسی‌خود را به عرصه مدیریت فرهنگی بیاورند.

 

نظرهای منتشرشده

مصطفی
۷ سال پیش
من خودم شخصا با اقای خاموشی صحبت کردم.ایشان گفتند ما باید مدیریت اجتماعی انجام بدیم و من پرسیدم یعنی چی؟ایشان گفتن مگه ما چند تا حاتمی کیا می خواهیم باید در دانشکده های هنر را ببندیم.این فرد با هنر مشکل اساسی داره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
خادم ملت
۷ سال پیش
خود آقای خاموشی هم دیدگاه های توهمی زیادی دارن. هیچ جوره این تحلیل با فیلم نمی خوره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هادی
۷ سال پیش
این مدل توهمات، خوراک حسن عباسی است
خطر لو رفتن داستان
پاسخ