ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

علی معلم: معلوم نیست حاتمی کیا را چه شده است/ ایشان پول میلیاردی از دولت سابق دریافت کرده است

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از ایران، علی معلم در پاسخ به صحبت های اخیر حاتمی کیا گفت:

حضرت حاتمی کیا ایرانی بودن هم اخ شده؟؟؟؟
علی معلم گفت: «چرا سینماگران در مقابل نقدهای تند حاتمی‌کیا سکوت کرده‌اند.»
این منتقد و تهیه‌کننده سینما درباره بحث‌های اخیر ابراهیم حاتمی‌کیا که در بسیاری از رسانه‌ها بازتاب یافت، یادآور شد: «در برابر این‌گونه سخن گفتن‌های حاتمی کیا چه باید بگویم و چرا اصلاً تنها من باید حرف بزنم پس مابقی روزنامه نگاران کجا هستند، مگر به آن‌ها توهین نشده است؟ چرا سینماگران در برابر نقدهای تند ایشان سکوت کرده‌اند؟ حرف‌های ایشان در حوزه سینما نیست به شکلی سخن می‌گوید که انگار از افراد بازجویی می‌کند. او این و آن را مسلسل‌وار متهم می‌کند.»
علی معلم در ادامه با بیان این‌که پاسخ من فایده‌ای ندارد زیرا هر چه بگویم تصور جواب لجبازانه یا پاسخ شخصی را تداعی می‌کند، گفت: «دوستان می‌گویند هم حاتمی‌کیا بهتر است سنجیده پاسخ دهد و هم اینجانب و من مانده‌ام، تاکنون مگر از سوی من به صورت شخصی جوابی به حاتمی‌کیا داده شده است. هیچ پاسخی به حرف‌های بی‌اساس ایشان نداده‌ام.»
وی ادامه داد: «حاتمی‌کیا یک اظهار نظر غلط در مورد هیأت انتخاب کرد که بار حقوقی داشت که پیگیری حقوقی خواهد شد.»
وی افزود: «بنده اگر حرفی هم زده‌ام نظر فردی خودم نبود، در مقام سخنگوی هیأت انتخاب جشنواره 32 به ایشان پاسخ دادم که وظیفه‌ام بوده است. معلوم نیست چرا ایشان تصور می‌کند نه تنها باید جایزه بگیرد، بلکه از ایشان باید پرسیده شود شما چه فیلمی را دوست دارید که به آن جایزه بدهیم! اگر کسی هم باید به ایشان پاسخ دهد این مسئولان سینمایی هستند.» حاتمی‌کیا در سخنرانی‌های این روزهای خود گفته است: «جشنواره فجر دیگر انقلابی نیست باید اسمش را بگذاریم جشنواره ایرانی! »حرف ایشان توهین به سینمای ایران است.
معلم گفت: رسانه‌ها تیتر می‌زنند «ابراهیم سکوت هشت ساله‌اش را شکست» کدام سکوت؟ ایشان در هشت سال گذشته برای ساخت فیلم، پول میلیاردی از دولت سابق دریافت کرده است، به شکلی هم صحبت می‌کند انگار پول‌ها را دیگران گرفته‌اند و ایشان برای ساختن فیلم، زندگیشان را فروخته‌اند. اگر قرار است که حق جوان‌های سینمای ایران که با فروش ماشین و موتور خود فیلم ساخته‌اند، این‌گونه پایمال شود و همه سکوت کنند واقعاً حرفی برای گفتن نمی‌ماند.»
وی افزود: «واقعاً بد است که یک نفر عالم و آدم را به توهین بگیرد و همه سکوت کنند و تنها نگاهش کنند. واقعاً معلوم نیست حاتمی کیا را چه شده است و چه می‌خواهد

 

به گزارش سلام سینما، علی معلم که در انتقاد حاتمی کیا مبنی بر عدم انتخاب فیلم «شیار 143» توسط هیئت انتخاب، اعتراض حاتمی کیا را قیم مآبانه دانسته بود. حاتمی کیا در دانشگاه تهران درباره این اظهار نظر معلم گفت: ''من قیم‌مابانه رفتار می‌کنم یا شمایی که در هر حکومتی هستید. یک روز با پاپیون هستید، یک روز با کراوات و یک روز با پیراهن سفید. شمایی که در دولت احمدی‌نژاد هستید و در دولت روحانی و خاتمی هم هستید. من قیم هستم یا شما؟''

باید دید اختلاف ابراهیم حاتمی کیا و علی معلم تا کجاادامه خواهد داشت؟!

 

 

نظرهای منتشرشده

ناشناس
۷ سال پیش
سلام آقای حاتمی کیا واقعیت گفتند شماآقای معلم چراحق رانمی پذیری؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی
۷ سال پیش
حاتمی کیا ودوستان وهمفکرانش طلبکاران همیشگی ملت ایران هستند که اگر حق حساب نگیرند متهم می کنند ،انگ می زنندتهمتهای کثیف می زنند-
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فاطمه
۷ سال پیش
بس کنید خواهشا بیاید برای یک بار هم که شده به جون هم نیفتید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی
۷ سال پیش
همیشه از دیدن طرفداران یک نفر،گروه و یا عقیده ای میتوان به ظرفیت و درستی آن شخص و عقیده پی برد...طرفداران آقای حاتمی کیا هم(با احترام به همشون) به خوبی بیانگر مشی و رویه فرافکنانه استاد!!!حاتمی کیا هستند...اصولا همه جا می خوایم یک نفرو سفید و دیگری رو سیاه نشون بدیم دوستان هموطنان برادران خواهران همه چیز در دنیا خاکستریست مگر ذات مقدس احدیت...امیدوارم طرفداری از هر چیزی مارو به تعصب کورکورانه نکشونه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نادر
۷ سال پیش
هر دوشون هم از دولت قبل حمایت کردن هم این دولت. آقای حاتمی کیا خواهشا ژست بی طرفانه نگیر. شما چقدر سختی کشیدی؟ اینهمه جایزه گرفتی. چرا از فیلم متوسط شیار 143 حمایت کردی؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ز
۷ سال پیش
یعنی هروقت دولتی عوض شداز همه قشرهاهنرمندونویسنده وقشرهای مختلف باید بیفتیم به جان هم شروع کنیم کوبیدن عقاید همدیگر ان وقت میخواهیم این همه مشکلات نباشه..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
وحيد
۷ سال پیش
جناب آقاي معلم همانطوري كه خودتون گفتين اين بابا فسفه وجوديش با جار و جنجاله پول كه بهش مي دن جايزه كه مي گيره نوبت اكران خوب كه گرفته ديگه چي مي خواد؟ سكوت هشت ساله كدوم بود. حالا كه ديده يه خورده فضا باز شده اومده مي گه من به موسوي راي دادم عرضه داشتي يه سال پيش همين حرفو مي زدي. اگه مي بيني از يه فيلم تعريف كرده و به اين و اون مي پره بهونه يه چيز ديگه اس. حالا ببين كي گفتم. اينا موج سوارن خوب هم بلدن چطور سوار احساسات مردم بشن. حتي قبل از دولت قبل هم اين بابا پوپوليست بوده و هست.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مبهم
۷ سال پیش
مسخره معلم چرت می گی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
۷ سال پیش
دوستان توجه داشته باشند که اگر حاتمی کیا جزو کارگردانان برجسته سینمای ایران است، آقای علی معلم هم جزو سرمایه های این سینما هستند پس احساسی برخورد نکنید.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رهگذر
۷ سال پیش
شما که هم از دولت سابق می گرفتی هم از دولت فعلی می گیری جناب معلم...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد
۷ سال پیش
معلم جون فکر کنم یه خورده کم خوابیدی.هذیون ورت داشته. غیر از این بود که آقای حاتمی گفتند.آقای معلم شما هر روز رنگ عوض می کنیدمنظورتان از این بحث بقول خودتون نقادانه چی بود می خواستید مطرح بشید..ههههههههههه به همین خیال باش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ