ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

10 سریال آمریکایی که باید به تماشایش خاتمه داد / از Modern Family تا House of Cards

۵ سال پیش
منتقد هالییودر ریپورتر یک لیست از سریال‌هایی را منتشر کرده که آخرین فصل‌شان در جذب مخاطبین موفق نبوده‌اند و تماشاگرهایشان را از دست داده‌اند

این توانایی ای من نیست و تقریبا دلیلی است برای تجلیل زمانی که شبکه ای مثل ای بی سی پخش سریالی مثل " کاخ" را لغو می کند و به من عمل مشقت باری را به ارمغان می آورد آن هم هنگامیکه شبکه ای مثل سی ام تی گزینه ی "نشویل" را بر می گزیند، سریالی که مدت هاست (به مدت چند سال) برای ترکش تلاش می‌کنم.

در این لیست 10 سریال آمده که یا آن ها را از روی دستگاه ضبط دیجیتالم حذف کرده ام و یا در حال حذفشان می باشم، تعدادی از آنها را بیش از یک دهه است که دنبال میکنم. واقع بینانه از شوق گردآوری کامل بعضی هایشان برحذر بوده ام، ولی شاید شما نسبت به من مصمم‌تر باشید و اگر هنوز این سریال ها را دوست دارید و یا هرگز آنها را از ابتدایشان دنبال نکرده اید...چه قدر عالیست!

 

1- وینیل (اچ بی او) - (Vinyl - HBO)

 


 

در واقع می توان این یک مورد را از کلکسیون دستگاه ضبط دیجیتال حذف کرد زیرا شبکه ی اچ بی او تصمیم غافلگیر کننده ای مبنی بر جا زدن برای تهیه فصل جدیدی در مورد شلوغی و سنگینی موسیقی دهه 70 میلادی گرفته است. از این خبر بسیار آرام گرفتم. قسمت های سریال وینیل در حال تبدیل به مَشق طاقت فرسایی در اواخر فصل اولش شده بود و به چندین دلیل کوچک و جزئی از جمله بابی کاناوال، جونو تمپل، ری رومانو، آتو اساندو و غیره این سریال قابل دیدن بود. پذیرفتن شکست/ناامیدی و ادامه دادن به سمت جلو، توانایی ارزشمندی برای بینندگان و مخاطبین است.

 

 

2- کوآنتیکو (ای بی سی) - Quantico


بازی های به شدت بد، ساختار پیچیده و پر از تاب های پوچ و بی هدف که باعث می شد چرخِ روایتِ فیلم در مسیری نامناسب بیافتد و این ذهنیت را به ما بدهد که موضوعش چیزی بیش از تروریسم همراه با موارد غیراخلاقی نیست. به طوری که قسمت آخر آن که در تلاش برای معرفی موردی کنجکاوبرانگیز برای فصل دوم بوده، ناکام می ماند و باعث می شود مستحق حذف ضبط آن از جانب بیننده گردد.

 

 

3- ترس از مردگان متحرک ( یا مردگان متحرک) (ای ام سی) - Fear the Walking Dead یا The Walking Dead

ترس از مردگان متحرک
 

کاراکترهایی که شدیدا به شکل ضعیف به تصویر کشیده شده اند و گاه و بی گاه همه نوع کار بیمارگونه ای را بنا به دلایل ضعیفی انجام می دهند. کلمه "ترس" را از قلم می اندازم زیرا برخلاف سریال "مردگان متحرک (Walking Dead)"، نقطه اوجی نداشته تا در موردش صحبت شود و تنها دره های دراماتیک دارد که کاراکترهایی را به شکل افتضاح در قسمت های اولیه معرفی می‌کند و بسیار بعید به نظر می رسد که بتوان از این وضعیت (معرفی شخصیت ها) نجات پیدا کند.

 

 

4- استادان س.ک.س (شو تایم)


می توانید لیستی از سریال های تقدیر شده از سوی منتقدین تهیه کرد که در آن اگر واقعه ای اتفاق بیافتد تنها به آن اشاره شده (با دیالوگ یا اشاره) و هیچ گونه نمایش و تصویری از آن نداریم. حدود یک سال می شود که من پنج قسمت در دستگاه ضبط دیجیتالم دارم، قبل از اینکه به این باور برسم "برانگیختن گوریل"، "اُفت در کیفیت"ِ جدید است. نمی توانید از آن به عقب بازگردید.

 

 

5- سواران اشباح (فاکس) - Sleepy Hollow

سواران اشباح
 

پرسش بسیار ساده است. نیکول بهاری + تام میسون = جذبه ی " سواران اشباح". حالا اگر ادامه دهیم، سواران اشباح - نیکول بهاری = نشان دهنده ی این است که من کارم با این سریال به اتمام رسیده است. این تصمیم از طریق قسمت های اغلب بی هدف و ناامید کننده ی سریال که بعد از فصل اول معرکه‌ آن به راحتی گرفته شده است.

 

 

6- خاطرات وامپایر (سی دبلیو) - The Vampire Diaries

خاطرات ومپایر

باورش دشوار است، ولی سریال ماورای طبیعیِ سی دبلیو، زمانی یکی از سریال های مورد علاقه ام در کل مجموعه تلویزیون بود. متاسفانه، اولین فصلِ پس از النا، حلقه تکراری از فداکاری های برادرانه بود. انتخاب ضعیف بازیگران برای شخصیت های شرور و کاراکترهای جدید کسل کننده بودند. این سوال پیش می‌آید که شاید نیاز به یک تاریخ فوری و سریع برای پایان سریال نیاز باشد تا طراوتی دوباره به "خاطرات وامپایر" ببخشد. یا شاید هم این وضع نشان دهنده وضعیتی درمورد ضدقهرمان‌هایی است که کشته نمی شوند و الهام شان را به لحاظ طول عمر افزایش داده است.  

 

 

7- خانواده ی مدرن (ای بی سی) - Modern Family

خانواده مدرن
 

"خانواده ی مدرن" به عنوان هدفی ارزشمند در توسعه ی الگو و قابِ کمدی های خانوادگی خدمت کرده و ثابت نمود کمدی هایی که به شکل ساده ای ساخته شده اند هم می توانند توسط مخاطبان و منتقدین تحویل گرفته شوند و محبوبیت کسب کنند ولی با وجود اینکه می توان روی چندین قسمت خوش اجرا، توام با لوده بازی برای هر فصل حتی در سال های اخیر حساب باز کرد، این فصل آخر بسیار ضعیف و دمِ دستی بود. شبکه ی  ای بی سی هم اکنون حداقل چهار یا پنج سریال کمدی خانوادگی دارد که کاری را می کنند که خانواده ی مدرن یک بار انجامش داده بود.

 

 

8- خانه ی پوشالی (نت فلیکس) - House of Cards


خانه پوشالی

اولاً، این شبکه ی نت فلیکس است پس به خوبی می دانم آبونمانی برای حذف این سریال از روی دستگاه ضبط دیجیتالم وجود ندارد. ثانیاً به خوبی مطلع هستم افرادی هستند که هنوز با وجود سردرگمی و ضعف‌های قابل چشم پوشی این سریال عاشق "خانه ی پوشالی" هستند.

هم دوستش دارم و هم از آن می ترسم. پس ... به تماشایش ادامه دهید. ولی 10 یا 15 سریال مربوط به شبکه نت فلیکس سراغ دارم که حقیقتا دوستشان داشته یا عاشقشان هستم اما به دلیل حجم سخت گیرانه برنامه ریزی نت‌فلیکس فرصت دنبال کردن آن‌ها را از دست داده‌ام، پس احتمال رغبت بنده برای صرف 5 یا 6 ساعت دنبال کردن سریال سیاسی ای که جذابیتش از واقعیت کمتر بوده نسبت به چیزی که من بیشتر از آن لذت می‌برم کمتر است.

 

 

9- مسابقه ی شگفت انگیز (سی بی اس) - The Amazing Race

مسابقه ی شگفت انگیز
 

شبکه ی سی بی اس فرایند رها کردن این برنامه را به واسطه کوتاه کردن "مسابقه ی شگفت انگیز" به یک سیکل ساده برای فصل 2017-2016 آغاز نموده و بهتر است تشویقش کنیم. یک فصل از این مسابقه مملو بود از صداهای ناهنجار و سِری بی کیفیت از افراد شناخته شده. طرح بندی هنوز به قوت خود پرتوان باقی مانده و تعطیلی این برنامه برای چند سال می‌تواند به ایجاد خلاقیت جهت احیای آن کمک نماید.

 

 

10- پس فکر میکنی که می توانی برقصی (فاکس) - So You Think You Can Dance

پس فکر میکنی که می توانی برقصی
 

شبکه فاکس سالهاست روی ایده ها، پیچ ها و تِم های فصلی جدید این برنامه زمان می‌گذارد. تِم "نسل بعدی" یِ این فصل هم باعث شده تا کار این برنامه به آخر برسد. بلی، کودکان دوست داشتنی و استثنایی ای هستند، ولی آموزش ندیده و سازمان نیافته محسوب می‌شوند و هرگونه عملکرد شرکت کنندگان و نظر داوران در اغلب موارد به جهت منفی منحرف می شود.

 

 

نویسنده: Daniel Fienberg

منبع: هالیوود ریپورتر

نظرهای منتشرشده