ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

آیت الله سیستانی: نشان دادن چهره ی پیامبران و ائمه مانعی ندارد

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما ، حواشی فیلم رستاخیز و نمایش چهره شخصیت‌های مذهبی به یکی جنجال‌های جشنواره فجر سی و دوم تبدیل شده است، خبرگزاری تیک Tik.ir، در همین رابطه نوشت: آیت الله سیستانی در پاسخ به این سئوال که آیا بازیگران می توانند در نمایش در نقش شخصیتهای مقدسی همچون حضرت زینب (س) و حضرت عباس (ع) بازی کنند ؟ گفتند: اگر مشتمل بر هتک یا محرّمی دیگر باشد جائز نیست .

آیت الله سیستانی در ادامه در پاسخ به این سئوال که  آیا صورتگری و یا صحنه سازی از زندگانی محمد (صلی الله علیه و آله) و یا دیگر پیامبران گذشته و یا معصومین (علیهم السلام) و یا هر راز و رمز مقدس تاریخی و نشان دادن آنها بر پرده سینما و یا صفحه تلویزیون و یا تئاتر و غیره جایز است؟ بیان داشتند: اگر اصل حرمت و بزرگداشت آنان رعایت شود و شخصیت مقدّس آنان را در اذهان مردم خدشه دار نکند مانعی ندارد.

متن سئوال و جواب در سایت آیت الله سیستانی نیز موجود است

 

نظرهای منتشرشده

طاها
۸ سال پیش
اصلا توی متن سوال به صراحت چنین سوالی اورده نشده...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید
۸ سال پیش
با سلام از کجای مطلب بالا این تیتر برداشت می شود؟! «آیت الله سیستانی: نشان دادن چهره ی پیامبران و ائمه مانعی ندارد» پس این قسمت مطلب کجا رفت: « اگر مشتمل بر هتک یا محرّمی دیگر باشد جائز نیست » و یا «اگر اصل حرمت و بزرگداشت آنان رعایت شود و شخصیت مقدّس آنان را در اذهان مردم خدشه دار نکند » بنظر میرسه باید در شیوه های جذب بیشتر مخاطب یه تجدید نظری بفرمایید و به هر قیمتی افکار مخاطبین را به سمت نظر خود سوق ندهیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
milad
۸ سال پیش
با توجه به گفته ی آیت الله سیستانی، شاید برخی از علما موافق نشان دادن چهره معصومین نباشد اما نشان دادن آن حرام نیست! پس خواهشا بعضی ها جوع سازی نکنند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امید
۸ سال پیش
اگه کسی از یه نفر تقلید کنه و اون شخص بهش مجوز بده دیگه مانعی نداره اگه کسی ناراحته فیلمو نگاه نکنه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسین
۸ سال پیش
سیستانی و با بقیه مراجع مقایسه میکنی؟؟؟؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
اسماعیل
۸ سال پیش
سلام آیت الله سیستانی از مراجع بزرگ هستند و قابل احترام برای تمام مسلمین جهان اما آیا بقیه مراجع اعظام هم چنین نظری را دارند من گمان نمیکنم. و اگر دارند شما پس چرا فقط از آیت الله سیستانی فتوا گذاشتین تو سایت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ