ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

پاسخ جيراني به اظهارات كوشكي: تفکر کوشکی فقط 4 میلیون رای آورده است

۸ سال پیش
کوشکی باید پپذیرد که نماینده همه‌ی تفکر انقلابی و اسلامی نیست و تفکر وی فقط ۴ میلیون رای آورده است. ۲۴ میلیون نفر به ادبیات دیگری رای دادند. گروهی که رای نیاوردند باید براساس ادبیات گروهی که رای آورده، حرفش را تنظیم کند.

به گزارش سلام سينما به نقل از ايلنا، کارگردان فیلم سینمایی من مادر هستم که فیلمش در برنامه مناظره شبکه اول سیما مورد انتقاد جدی  محمد صادق کوشکی قرار گرفته بود، در پاسخ به وی گفت: آقای کوشکی باید پپذیرید که نماینده همه‌ی تفکر انقلابی و اسلامی  نیست و تفکر وی فقط ۴ میلیون رای آورده است.

 

وی ادامه داد: ۲۴ میلیون نفر به ادبیات دیگری رای دادند و باید گروهی که رای نیاوردند براساس ادبیات گروهی که رای آورده است؛ حرف خودش را تنظیم کند.

وی با اشاره به وضعیت امروز سینمای ایران گفت: امروز ما همه نیاز داریم که همدیگر را تحمل کنیم. باید دوستان سینماگر در برنامه مناظره کنار کوشکی بنشینند و با او بحث کنند.

وی ادامه داد: علی معلم باید نظرات مخالف حاتمی کیا را تحمل کند و حاتمی کیا هم باید رای داوران را بپذیرد. باید طرفداران عصبانی نیستم قبول کنند که فیلم شیار ۱۴۳ فیلم اول مردمی است و طرفداران فیلم شیار ۱۴۳ نیز قبول کنند که فیلم عصبانی نیستم طرفدارانی دارد که در رده سوم فیلم‌های مردمی است و همه باید قبول کنیم که سینما از سلیقه‌های مختلف تشکیل شده است.

جیرانی با اشاره به تاریخچه‌ی جشنواره فیلم فجر گفت: تا زمانی که سیدمحمد بهشتی؛ دبیر جشنواره فیلم فجر بود، جشنواره سمت سو داشت و کاملا جریان ساز بود اما زمانی که مدیران اصلاحات آمدند؛ درجه‌بندی برداشته شد و اکران بندی هم براساس جشنواره برداشته شد و بعد‌ها سمت و سوی جشنواره را داور‌ها تعیین کردند.

وی ادامه داد: تنها نکته مشترک جشنواره فیلم فجر در همه سال‌ها این بود که مصلحت‌گرایی در جشنواره وجود داشت.

 به گزارش سلام سينما كوشكي در برنامه مناظره شبكه 1 سيما با انتقاد از سينما گفت: فيلمسازاني که براي حضور در جشنواره هاي خارجي تصوير سياه و فلاکت زده اي از ايران را نشان مي دهند حتي شهروند ايراني نيستند.

كوشكي در بخش ديگري از صحبت هاي خود گفت: از سال 1370 فيلمسازان نه براي مردم که براي جشنواره هاي آنسوي آب کار مي کنند؛ جشنواره هايي که تصاوير خاصي از ايران را مي پسندند و ملت ما را دروغگو و فلاکت زده با همه خصوصيت هاي منفي مي شناسند.
اين استاد دانشگاه گفت: اين فيلمسازان دين ندارند و آزادمرد هم نيستند و به کشور و وطنشان وفادار نيستند و شايسته شهروند ايراني را هم ندارند و مسابقه سياه نگاري و تهمت زدن به مردم ايران براي حضور در جشنواره هاي خارجي را دارند تا با کرشمه اي نظر جشنواره هاي خارجي را جلب کنند.

 

نظرهای منتشرشده

محسن
۸ سال پیش
نه که اون موقع که طیف ایشون رای نیاورده بود حرف هاشون رو براساس طیف روی کار تنظیم می کرد،تاسف آوره این حرف ها بعضی ها عقده روی کار آمدن دارن تا به بقیه بگن شما خفه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
م.موسوی
۸ سال پیش
آقای جیرانی در اینکه سینما جای تمام سلیقه ها است درست گفتن ولی جای توهین به بقیه سلیقه ها نیست . جدا از هر نوع گرایش سیاسی همین گرایشات باعث نابودی الانه و خود آقای جیرانی هم جزو همین آدم هایی است که گرایشات رو فدای بقیه میکنند....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ