ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ملیکا شریفی‌نیا: عدم اجازه اكران يعني هدر رفتن زحمات تعداد بسيار زيادي از آدم ها

۸ سال پیش
ملیکا شریفی نیا در بخشی از صحبت‌هایش از فیلم‌ سازی در ایران و جشنواره فجر سی و دوم گفت.

به گزارش سلام سینما، ملیکا شریفی نیا برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر مکمل زن در جشنواره سی و دوم در بخشی از گفت و گویی اختصاصی‌اش با روزنامه قانون گفت: من فكر مي‌كنم كه هر كسي كه فيلمي مي‌سازد و نفس مي‌كشد و وقت مي‌گذارد، جسارت به خرج مي‌دهد، چون فيلم ساختن در ايران كار راحتي نيست، بايد اجازه داشته باشد كه فيلمش را اكران كند. حالا هر چيزي كه پشت فيلم باشد و هر قضاوتي كه بقيه از آن فيلم بكنند اين‌ها براي بعد از اكران است.

اين كه فيلمي اجازه اكران نداشته باشد اين توهين به سينماست. من فيلم‌هاي خوبي در جشنواره ديدم. البته عصباني نيستم را موفق نشدم ببينم چون سانس اكرانش عوض شد اما در بين فيلم اولي‌ها فيلم چند متر مكعب عشق بهترين فيلمي بود كه در جشنواره ديدم و نظرات خيلي از دوستان من هم همين بود.

خوشحالم كه اين فيلم اكران شد چون خستگي را بعد از چند روز از تن ما به در كرد. اميدوارم فيلم هايي كه در هر ژانر و در هر سبكي كه ساخته مي‌شود اجازه پخش پيدا بكند چون عدم اجازه اكران يعني هدر رفتن زحمات تعداد بسيار زيادي از آدم ها. ما مي‌توانيم اجازه بدهيم كه اين فيلم‌ها پخش بشوند و بعدا نقدشان بكنيم، چه خوب يا چه بد. عدم اجازه اكران به فيلمي آزادي بيان را مي‌گيرد. آزادي بيان چيز خوبي است و هر كس حق دارد حرفش را بزند و چه آن حرف پسنديده بشود و چه نشود.

من خوشحالم كه اين روزها هم بچه‌هاي جديد و هم قديمي دارند كار مي‌كنند و هنوز براي سينما ايران ارزش قائل هستند كه دارند با تمام سختي‌ها و درگيري هايي كه فيلمسازي در ايران دارد ادامه مي‌دهند.

نظرهای منتشرشده