ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مسعود فراستی کمال تبریزی را به وطن فروشی متهم کرد / فیلم

۴ سال پیش
صحبت های جنجالی مسعود فراستی خطاب به کمال تبریزی در نقد فیلم دونده زمین در برنامه هفت

به گزارش سلام سینما به نقل از عصر ایران در بخش دوم برنامه هفت پس از مناظره عجیب و غریب و بی هدف وحید جلیلی و طهماسب صلح جو در مورد سینمای اجتماعی و موضوعات پراکنده دیگر، نوبت به مسعود فراستی رسید تا بار دیگر برای نقد فیلم های در حال اکران روی آنتن زنده حاضر شود.

او که در کنار خود ناصر هاشم زاده منتقد و فیلمنامه نویس را می دید از همان ابتدا در نقد فیلم «دونده زمین»، ساخته ی کمال تبریزی که این روزها در گروه هنر و تجربه اکران شده است، تعابیر عجیبی را به کار برد. 

 

مسعود فراستی در مورد این فیلم گفت:

«کارگردان و تهیه کننده محترم در جایی گفته اند این فیلم نقدی بر 8 ساله دولت قبل است. فیلم ابدا علیه دولت قبل نیست. فیلم علیه مردم است. فیلم به شدت بی غیرت است. همان بی غیرتی که اخیرا آیت الله جوادی آملی بر آن اشاره کردند که فروش خانه و مملکت به بیگانه مصداق کامل بی غیرتی است. ما دیاثت فرهنگی و هنری هم داریم که متاسفانه فیلم، چنین دیاثت و فروش غیرتی در آن است.»

 

هاشم زاده در واکنش به سخن فراستی گفت:

«به نظر من فیلم آنقدر سطحی است و بیننده زیادی ندارد که نباید زیاد بزرگش کرد. اسمش را من می گذارم سیاست زدگی. نهایتا برای یک جمع کوچک و گعده خودمانی ست. فیلم های بزرگتری داریم که مصداق بهتری برای آن دیاثت است اما بدان توجهی نمی شود و به آن ها باید بپردازیم.»

 

ویدیوی این سخنان در ادامه آمده است:

 

نظرهای منتشرشده

masoud hashemian
۴ سال پیش
شما به شکستن صفوف دشمن ادامه بده حتما پیروز میشی .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی
۴ سال پیش
این کلمه که از دهان مبارک آقای جوادی آملی برای اولین بار صفوف دشمن را در هم شکست باز هم از دهان رزمنده دیگر صفوف حق علیه باطل یعنی برادر فراستی عزیز بیرون آمد.ما باید هر چه بیشتر در نشر ان بکوشیم و مراقب حیله گریهای دشمنان خود باشیم. فی امان الله
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شهرام
۴ سال پیش
فراستی چندی پیش فیلم ابد و یک روز را هم متهم به بی غیرتی و وطن فروشی کرده بود. فیلمی که برنده 9جایزه از جشنواره فجر شده و همچنین مورد استقبال چشمگیر عموم مردم واقع گردید. من فیلم دونده را هنوز ندیدم، درحقیقت برنامه ای هم برای تماشای آن نداشتم، اما با حرف های فراستی، تصمیم گرفتم حتما آن را ببینم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
تینا
۴ سال پیش
به نظرم آقای فراستی به جای این که نقد کنه کارگردان و فیلم و همه ی عوامل رو یکجا میکوبونه و کارشون رو بی ارزش می کنن که واقعا کار اشتباهی هست متاسفم برای این آقای به اصطلاح منتقد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پژمان حسینی
۴ سال پیش
حرف مسعود فراستی اصلا توهین به شخص نیست راستش و نقد فیلم هست! لطفا عنوان مطلب رو هم عوض کنید. در هیچ جای بحث آقای فراستی به آقا تبریزی توهین و تهمتی نزدن. البته من قبول ندارم نقد ایشون درباره‌ی این فیلم رو خیلی.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مصطفی
۴ سال پیش
اگر این فیلم ارزش نداشته پس چرا وقت گذاشتید و اینطور توهین آمیز نقدش کردید؟ اینطور توهین آمیز حرف زدن، آیا چیزی غیر از عقده گشایی منتقد رو به مخاطب القا میکنه؟!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
باران
۴ سال پیش
نمی تونه ایراد نگیره؟؟؟؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
جهان
۴ سال پیش
بین فحاشی و نقد رک مرز باریکی است که متاسفانه مسعود فراستی اصلا شناختی ازش نداره. همواره به بهانه رک گویی و نقد بی پروا (که کاملا چیز پسندیده ایه) شروع میکنه به هتاکی و فحاشی و اتهام زنی به زمین و زمان.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ