ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ساداتیان پس از مطلع شدن از نام دیگر میهمانان برنامه «مناظره» از حضور در جلسه خودداری کرد./ علیرضا رئیسیان نیز از حضور در «مناظره» خودداری کرد

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما، ایسنا به نقل از سید جمال ساداتیان گفت: به نظر می‌رسد مناظره تلویزیون با موضوعی درباره «سینما» یک برنامه مهندسی شده بود و بهتر است مردم درباره آن قضاوت کنند.

این تهیه‌کننده سینما که قرار بود عصر روز جمعه - دوم اسفند ماه - در مناظره شبکه یک سیما به همراه جمع دیگری از سینماگران برای بررسی وضعیت موجود سینما حضور داشته باشد، با وجود اینکه به محل برگزاری این مناظره رفته بود، اما پس از مطلع شدن از نام دیگر میهمانان برنامه از حضور در جلسه خودداری کرد.

 

ساداتیان در این‌باره به خبرنگار ایسنا توضیح داد: چهار پنج روز قبل برای این مناظره از من دعوت کردند که من هم علاقه‌مند به شرکت در آن بودم، چون چنین بحث‌هایی را که سلایق مختلف فکری بنشینند و مسئله‌ای را کالبدشکافی تکنیکی کنند دوست دارم؛ به همین دلیل از همان ابتدا دنبال این بودم که طرف‌های دیگری را که قرار است در مناظره باشند بشناسم تا بحث خود را بر آن اساس آماده کنم.

 

او ادامه داد: اما با وجود اینکه دو روز پیگیری می‌کردم، به طرق مختلف اطلاعات ناقصی را به من دادند و وقتی به محل برنامه رسیدم، به نظرم رسید با این شرایط بیشتر ممکن است یک بحث فرسایشی داشته باشیم و فایده‌ای هم نداشته باشد و باعث اتلاف وقت شود.

 

ساداتیان با اشاره به اینکه به نظر می‌رسید این کار یک برنامه مهندسی شده است، افزود: شاید اگر از ابتدا می‌گفتند که چه کسانی طرف‌های دیگر گفت‌وگو در مناظره هستند، به برنامه می‌رفتم، چون در آن صورت مباحث خود را بر اساس همان شرایط آماده می‌کردم.

 

او درباره هجمه‌هایی که اخیرا به سینما وارد می‌شود و مباحثی هم که در این مناظره مطرح شد، با تاکید بر اینکه مردم خودشان باید قضاوت کنند، گفت: 35 سال است که داریم سینمای سفارشی را تجربه می‌کنیم، چقدر این اتفاق باید تکرار شود؟

 

این نشست با حضور محمدصادق کوشکی، سید احمد میرعلایی و پرویز شیخ طادی برگزار شد.

 

به گزارش سلام سینما،علیرضا رئیسیان از کارگردانان سینمای ایران هم در آغاز برنامه از حضور در این مناظره خودداری کرد. که تاکنون علیرضا رئیسیان  درباره انصراقش توضیحی نداده است. 

 

نظرهای منتشرشده

رضا ج
۸ سال پیش
همان بهترشرکت نکردندچقدراب توهاونگ بکوبن....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
farhad
۸ سال پیش
باید جواب اون انتقادهای بی جا رو می دادن. از شیخ طادی که بیش از این انتظاری نیود...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میم
۸ سال پیش
معلومه جوابی نداشته
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رعنا
۸ سال پیش
اما ای کاش این دوستان صحنه رو ترک نمی گفتن و جواب های دندان شکنی به آقای کوشکی که یک تنه کل سینمای ایران رو نابود کرد می دادند. با خالی کردن میدون که کسی متوجه چیزی نمی شه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ