ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

جایزه فیپرشی (انجمن منتقدان سینمای جهان) کن به «تونی اردمن» رسید + آنونس جالب فیلم «تونی اردمن»

۵ سال پیش
فیلم «تونی اردمان» از بخش نخل طلا و فیلم‌های «سگ‌ها» و «خام» باقی جوایز منتقدان بین‌المللی کن را از آن خود کردند، و جایزه کلیسای جهانی هم به فیلم «این تنها پایان جهان است» رسید.

فیلم «تونی اردمان» به کارگردانی مارن اده جایزه منتقدان بین‌المللی برای بهترین فیلم در جشنواره کن را دریافت کرد. این جایزه از سوی فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) اهدا می‌شود.

فیلم تازه مارن اده پس از نمایش در جشنواره فیلم کن تحسین منتقدان سینمایی را برانگیخت و از این نظر در رده بهترین فیلم‌های ده سال اخیر جشنواره جای می‌گیرد. کمپانی سونی‌پیکچرز امتیاز نمایش این فیلم در آمریکای شمالی و آمریکای لاتین را خریداری کرده است.

سال گذشته جایزه فیپرشی به فیلم «پسر شائول» رسید، که در نهایت به عنوان بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار هم برگزیده شد.  

«سگ‌ها» نخستین فیلم بلند بوگدان میریکا کارگردان رومانیایی جایزه فیپرشی بهترین فیلم در بخش نوعی نگاه را از آن خود کرد.

سومین جایزه فیپرشی نیز که به فیلمی حاضر در بخش دوهفته کارگردان‌ها و یا هفته منتقدان تعلق می‌گیرد، به فیلم «خام» نخستین اثر بلند جولیا داکورنا رسید.

در این میان «این تنها پایان جهان است» به کارگردانی خاویر دولان که در بخش رقابت اصلی جشنواره حضور دارد، جایزه کلیسای جهانی کن را دریافت کرد.

برندگان جوایز برتر رقابت اصلی جشنواره کن از جمله نخل طلا یکشنبه عصر مشخص می‌شوند.

 

منبع: خبرآنلاین به نقل ازورایتی

 

آنونس جالب فیلم «تونی اردمان»

 

نظرهای منتشرشده