ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رقابت فیلم ماهی گربه با هشت فیلم دیگر از سینمای اروپا و آمریکا در بخش مسابقه سیزدهمین جشنواره فیلم استانبول

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از سایت رسمی فیلم «ماهی و گربه»، این فیلم به کارگردانی شهرام مکری پس ازحضور موفق و کسب جایزه در جشنواره‌های فیلم ونیز، لیسبون و دوبی، در بخش مسابقه سیزدهمین دوره جشنواره فیلم استانبول با 8 فیلم از سینمای اروپا و آمریکا رقابت می‌کند.
به گزارش سایت رسمی این فیلم، در بخش مسابقه این جشنواره دو فیلم از فرانسه و فیلم‌هایی از آلمان، انگلستان، سوییس، صربستان، ترکیه و آمریکا حضور دارد. بخش رقابتی این جشنواره کار خود را از 7 سال پیش آغاز کرده است و تمرکز این بخش روی فیلم‌هایی است که زبان جدیدی را به سینما پیشنهاد ‌دهد. در بخش مسابقه جشنواره استانبول تنها فیلم‌های اول و دوم کارگردانان پذیرفته می‌شود. شهرام مکری شب گذشته برای شرکت در این جشنواره به ترکیه سفر کرد.
در بخش نمایش‌های ویژه تازه‌ترین فیلم دیوید لینچ (محصول 2013) به نمایش درمی‌آید و این کارگردان مهمان جشنواره فیلم استانبول است. فیلمی از گادفری رجیو دیگر کارگردان آمریکایی هم در بخش نمایش‌های ویژه به اکران گذاشته خواهد شد.
در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه این دوره 5 فیلم کوتاه به نمایش درخواهد آمد. امسال بخش ویژه‌ای به نمایش آثار سینمای وحشت هم اختصاص داده شده که یک فیلم از ژاپن و دو فیلم از فرانسه و دو فیلم آمریکا در این بخش حضور دارند.
از نکات جالب توجه جشنواره فیلم استانبول این است که جایزه بهترین فیلم به ارزش 15 هزار دلار به کارگردان تعلق می‌گیرد.

 

نظرهای منتشرشده