ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

حمله رسانه اصولگرا به پوشش کارگردان «شیار 143»

۷ سال پیش
سایت صراط نیوز با حمله به حمایت هایی که از کارگردان شیار 143 میشود، به تغییر پوشش این کارگردان انتقاد کرده است.

 به گزارش سلام سینما به نقل از صراط نیوز: این روزها رسانه‌های اصولگرا و بخشی از اقشار متدین کشور با ولع خاصی به تحسین کارگردان فیلم شیار 143 می‌پردازند.

هرچند فیلم شیار 143 به خاطر محتوای آن در پرداختن مناسب به موضوع مشقت‌های خانواده شهدا و منزلت والای آنها حقا باید مورد تحسین قرار بگیرد، اما درباره تمرکز بیش از حد بر کارگردان و بازیگران فیلم، باید احتیاط به خرج داد.

به گزارش صراط، تجربه‌های سابق نیز نشان می‌دهد قداست بخشیدن به کارگردانان و بازیگران سیما به صرف مشارکت در فیلم‌های با مضامین جنگی یا ارزشی، عاقبت خوشی ندارد. به صرف این که یک کارگردان یا بازیگر، در فیلمی با موضوع ارزشی و انقلابی پرداخت، نباید احساساتی شد و آنها را تا حد قدیسه‌ بالا برد.

در سال‌های گذشته نیز دیده‌ایم که کارگردانانی که سال‌ها با ساخت فیلم‌های دفاع مقدس، مورد اعتنای جامعه ارزشی کشور قرار گرفته بودند، در بزنگاه‌هایی همچون فتنه سال 1388 سر از جبهه غیرخودی درآوردند و به ساخت فیلم‌هایی در حمایت از فتنه پرداختند و قشر متدین جامعه را دچار سرخوردگی ساختند که چه بیهوده به آن افراد دل بسته بودند.
بر مبنای همین تجارب نیز باید با کارگردان و بازیگران فیلم شیار 143 رفتار کرد. این که تصور کنیم خانم کارگردان یا بازیگر فیلم با ساخت فیلمی درباره خانواده شهدا، تحت تاثیر شان و منزلت مفاهیم ارزشی شهید و شهادت قرار گرفته‌اند، تصور خامی است.

اساسا نیز اگر خانم کارگردان فیلم شیار 143 از شان و منزلت شهدا درس واقعی آموخته بود و تحت تاثیر خون شهدا قرار گرفته بود، حجاب برتر مدنظر شهدا را کنار نمی‌گذاشت و با آرایش غلیظ و غیرشرعی در کاخ جشنواره فیلم فجر قدم نمی‌زد؛ خصوصا آن که این خانم پیش از این چادری بوده و اخیرا حجاب برتر را کنار گذاشته است که تصاویر دریافت سیمرغ این خانم کارگردان مورد توجه بسیاری از سایت ها قرار گرفت.

بنابراین شرط عقل آن است که جامعه حزب‌اللهی کشور و رسانه‌های اصولگرا صرفا به تحسین فیلم ساخته‌شده بپردازند و از عنایت بیش از حد به افرادی که آینده کاری آنها معلوم نیست و صرفا بر حسب علاقه به ژانرهای مختلف سینما اقدام به فیلم‌سازی می‌کنند، پرهیز نمایند.

 

عکس هایی از حضور نرگس آبیار در جشنواره  که صراط نیوز آن را غیر شرعی دانسته است.

 

نرگس آبیار شیار 143

 

نرگس آبیار-شیار 143

 

 

نظرهای منتشرشده

فاطمه جعفرپور نصیر محله
یک سال پیش
مطلب بسیار یک جانبه گرایی بود.کارمون به کجا کشیده؟بیاییم عکس زن باحجاب ایرانی رو در حالی که موهاش معلومه و میخواد درستش کنه نشون بدیم و بشینیم روی عکساش قضاوت کنیم که کدوم شرعیه کدوم نه؟ کارمون به جایی رسیده که "اصلی ترین چیز" رو ول میکنیم میچسبیم به "فرعی تر از اون"؟ مهم حجابه عزیزان حجاب.یکی با چادر حفظش میکنه یکی با مانتوی بلند و شال.ما حق نداریم برای ایشون صفحه بزاریم.بهشون بگیم چرا از چادر گذاشتن رسیدی به مانتوی بلند پوشیدن؟ ببخشید مگه از اسلام رفته کافر شده که اینطوری میگید؟ من خودم چادریم.به شدت به فیلم نامه نویسی علاقه دارم.و خیلی نا امید بودم ب خاطر حجابم و میگفتم افراد جامعه ی هنری منو از خودشون میرونن چون بالاخره میدونید که چقدر عجیبه توی سینما با حجاب بودن یک خانوم! ولی با دیدن خانوم نرگس آبیار یک جون دوباره گرفتم:) درسته چادر "حجابِ برتره".ولی حتی توی همین کلمه ی "حجابِ برتر" هم اول "حجاب" اومده بعد "برتر" بودنش:) امیدوارم بتونم یه فیلم نامه نویس موفق بشم؛باعث افتخار وطن عزیزم ایران باشم:)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ترنم
۷ سال پیش
سلام روز بخير . همه چيز را مثل آب خوردن سياه مي كنيم تا خود در آن شايدذره اي خاكستري باشيم لباس و پوشش خانم آبيار بسيار هم موقر بودتوهين به شخصيت آدمهاكار بي رتبه ايست. بجاي قدرداني از ساخت اين فيلم خوب توسط يك بانوي ايراني بدنبال ترك ديوار مي گرديم تا عقده گشايي كنيم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عباس
۷ سال پیش
من نه به صراط کار دارم نه به آبیار ولی همینکه ایشون تا قبل از معروفیتش چادری بوده و حالا مانتویی شده 2دلیل داره: یا عدم تعادل شخصیت و اعتماد به نفس خیلی خیلی پایین داره و روش نشده با چادر جلو همه ظاهر بشه یا از همون اول با برنامه این کارو کرده چون اگر خیلی عقبتر مانتویی شده بود آدم میگفت حتماً تشخیص داده حجاب مانتو بهتره اما وقتی ایشون تا دیروز چادری بوده و به قول خودشون حجاب برتر رو داشته و حالا که به قول معروف خرش از پل گذشته و معروف شده و..... ظاهر واقعی خودشو رو میکنه واقعاً که واسه این خانم نه چندان محترم متاسفم و البته واسه قشر جوان ما که از رو سادگی دلش رو خوش کرده یه همچین آدمهایی بخوان خوراک فرهنگی شون رو در آینده به خوردشون بدن چه خوراکی بشه اون خوراک با این خانوم خوشگل چادری مانتوییه ما
خطر لو رفتن داستان
پاسخ