ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

تاکید آیات عظام برعدم برخورد سیاسی، غیرمنصفانه و غیر عادلانه با فیلم «رستاخیز»

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از ایرنا، حجت الله ایوبی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه سینما با اشاره به دیدارهای اخیر خود با آیات عظام افزود: بعد از برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، ملاقات خوبی با آیت الله علم الهدی داشتیم و گزارشی مبسوط از جشنواره سی و دوم فیلم فجر خدمت ایشان ارائه شد.

وی یادآور شد: در این جلسه درباره فیلم رستاخیز به کارگردانی احمدرضا درویش و مسائل و حاشیه های پیش آمده درباره این اثر سینمایی نیز به بحث و گفت وگو نشستیم.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: در این جلسه به نقش سینما در به تصویرکشیدن دوران دفاع مقدس، وقایع تاریخی مذهبی و دینی صحبت شد و آیت الله علم الهدی نیز از برگزاری جشنواره سی و دوم اظهار رضایت کردند.

ایوبی در ادامه با یادآوری اینکه آیت الله علم الهدی در جریان مسائل پیش آمده برای فیلم رستاخیز بودند ، توضیح داد: ایشان از اینکه سینمای ایران به سراغ موضوع عاشورا رفته اظهار رضایت کرده و حضور علما و روحانیون در کنار فیلمسازان را موجب رفع مسائل و شبهات موجود دانستند.

وی گفت: آیت الله علم الهدی با بیان برخی نظرات درباره فیلم رستاخیز، یادآوری کردند که این مسائل قابل حل است.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: در این جلسه آیت الله علم الهدی در ارزیابی و بررسی نکات پیرامون فیلم رستاخیز در فضایی غیر سیاسی، تخصصی و علمی تاکید کردند.

ایوبی در ادامه با اشاره به دیدار روز چهارشنبه خود با آیت الله مکارم شیرازی توضیح داد: روز چهارشنبه به همراه جمعی از مدیران سازمان سینمایی به دیدار آیت الله مکارم رفتیم.

وی در این باره اظهارکرد: در این جلسه گزارشی از فیلم های حاضر در جشنواره سی و دوم به محضر آیت الله مکارم شیرازی ارائه شد و درباره نقش سینمای ایران در معرفی اهل بیت و افتخار آفرینی سینمای ایران در جهان اسلام گفت وگو کردیم .

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: در این دیدار درباره تلاش خالصانه 10 ساله احمد رضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز ، دست اندرکاران و سرمایه گذاران این اثر سینمایی توضیحاتی را ارائه بر اینکه برخوردها با این پروژه باید شیعی ملی باشد ، تاکید شد .

ایوبی اظهار کرد: در این جلسه یادآور شدیم که عوامل فیلم آماده شنیدن نقطه نظرات علما و آیات اعظام هستند و درباره به تصویر کشیدن تمثال ها، گروه تهیه این اثر مستنداتی ارائه کرده اند.

وی گفت: آیت الله مکارم شیرازی که به رقم کسالت، جلسه با مدیران سینمایی درباره فیلم رستاخیز را لغو نکردند در این دیدار از تشکیل چنین جلساتی استقبال و از همه سینماگرانی که وارد عرصه دینی شده اند تقدیر کردند.

رییس سازمان سینمایی توضیح داد: آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار یادآور شد که با فیلمسازان دینی نباید به نحوی برخورد شود که آنان به ادامه این مسیر دشوار بی رغبت شوند.

وی ادامه داد: آیت الله مکارم شیرازی فیلم رستاخیز را ندیده بودند اما برای دیدن این اثر سینمایی اظهار تمایل فرمودند.

ایوبی اظهار کرد: همچنین ایشان با اشاره به برخی ملاحظات مطرح شده درباره فیلم رستاخیز، بر ارزیابی و نقد و بررسی این اثر سینمایی در فضایی علمی، نقادانه و غیر سیاسی تاکید کردند.

 

*توجه به حساسیت های فیلم

ایوبی این نکته را نیز گفت که در این جلسه نگرانی های خود را درباره برخوردهای سیاسی با فیلم رستاخیز اعلام کردم.

رییس سازمان سینمایی گفت: برخی می خواهند فیلم رستاخیز را قربانی برخورد حزبی و سیاسی کنند .

ایوبی ادامه داد: آیت الله مکارم شیرازی نیز در این باره اشاره فرمودند که فیلم رستاخیز و دست اندرکاران این اثر سینمایی نباید قربانی برخوردهای سیاسی و حزبی شوند شوند و از طرفی باید حساسیت های مردم نیز در فیلم های اینچنینی از سوی دست اندرکاران فیلم های مذهبی درنظر گرفته شود.

رییس سازمان سینمایی در ادامه به دیدار خود با جمع دیگری از علما در شهر قم دیدار کرد. این علما نیز بر عدم برخورد غیرمنصفانه و غیر عادلانه با فیلم رستاخیز تاکید کردند.

 

نظرهای منتشرشده

محمد
۸ سال پیش
وای بر نفسی که حقیقتی را برای دروغی سلاخی کرد!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ