ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

تازه اکران/ معرفی فیلم «شرقی» + عکس های فیلم

۷ سال پیش
فیلم «شرقی» اولین اثر عبدالرضا منجزی که سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد و بالاخره در 30 بهمن 1392 توانست به اکران عمومی دربیاید. بنظر می‌رسد فیلم «شرقی» آخرین اثر زنده یاد خسرو شکیبایی است.

فیلم «شرقی» اولین اثر عبدالرضا منجزی که سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد و بالاخره در 30 بهمن 1392 توانست به اکران عمومی دربیاید.

در این سال‌ها چندین اثر با عنوان آخرین اثر زنده یاد خسرو شکیبایی اکران شد اما بنظر می‌رسد فیلم «شرقی» آخرین اثر زنده یاد خسرو شکیبایی است.

«شرقی» به عنوان بهترین فیلم ضد جنگی جشنواره بین المللی فیلم های مستقل انتخاب شده است.

مسعود کیمیایی پوستر فیلم «شرقی» را در سه نقطه از کارگاهش نصب کرده و از این فیلم و عبدالرضا منجزی در جاهای مختلف حمایت کرده است. عبدالرضا منجزی نیز در فیلمنامه «متروپل» به کیمیایی کمک کرد.

 

خلاصه فیلم «شرقی»:

داستان حامد شرقی (شکیبایی) دانشجوی رشته تئاتر را روایت می‌کند که قصد دارد کاری را برای شرکت در جشنواره آماده کند. نامزدش هم او را یاری می دهد تا اینکه حامد ناخواسته در شرایط بحرانی قرار می‌گیرد و گروهش از هم می‌پاشد و نامزدش نیز او را ترک می‌کند. مادرش او را ترغیب می‌کند برای مقابله با شرایط بحرانی‌اش خاطرات یک صبح تا شب دوران مهاجرت او و خسرو (پدرش) به تهران را مرور کند که او در حین مرور خاطرات متوجه شباهت‌های زیادی بین گذشته پدرش و امروز خود می‌شود.

 

عوامل فیلم «شرقی»:

کارگردان و نویسنده: عبدالرضا منجزی/ تهیه کننده: عبدالرضا منجزی (موسسه سینمایی ایرانیان /مدیر فیلمبرداری: فرشاد گل‌سفیدی/ صدابردار: احمد اردلان/ گریم: حسام حیدری، المیرا دهقان، میثم فراشیانی/ ترانه: عبدالجبار كاكایی/ موسیقی: میثم كزازی/ عكس: رسول طهماسبی

بازیگران: خسرو شكیبایی، عمار تفتی، فریبا كوثری، شهره قمر، اكبر معززی، میرمحمد تجدد، كیانوش گرامی، میرطاهر مظلومی، امیر نظری، محمد عدلو، آزاده ریاضی، بهناز سلیمانی

 

عکس های فیلم «شرقی»:

 

خسرو شکیبایی فیلم شرقی

 

فیلم شرقی خسرو شکیبایی

 

خسروشکیبایی فیلم شرقی

 

خسرو شکیبایی فیلم شرقی

 

زنده یاد خسرو شکیبایی فیلم شرقی

 

فیلم شرقی

 

فیلم شرقی

 

نظرهای منتشرشده

ویدا
۷ سال پیش
چقدر ساده و خوب بودیم ... حالا کمتر فیلم خوبی تو سینما پیدا میشه هنرمندان ن که همه عملی شدن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میم
۷ سال پیش
من عاشق صدای و بازی خسرو شکیبایی بودم و هستم یادش گرامی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ