ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

گریمور «رستاخیز»: طراحي چهره حضرت عباس(ع) بر اساس تمثال‌ها و شمایل هیئت‌های مذهبی بود.

۷ سال پیش

به گزارش سلام سينما به نقل از مهر، حسن موسوی چهره‌پرداز فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش که توانست سیمرغ بهترین طراحی چهره پردازی را برای این فیلم در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از آن خود کند، در گفتگويي گفت: طراحی گریم برای فیلم سینمایی «رستاخیز» به دلیل وجود شرایط و حساسیت‌های موجود و همچنین حضور بازیگران در بیابان بسیار سخت بود.

 

به گفته وی، گروه فیلمبرداری ناگزیر بودند در گرمای 50 درجه سانتی گراد و طوفان‌های بیابانی کار کنند که این امر در اجرا و ماندگاری گریم تاثیر داشت.

 

وی ادامه داد: در طول فعالیت‌های سینمایی خود بیش از 100 ساعت کار تاریخی انجام داده‌ام که تجربه این کارها در فیلم سینمایی «رستاخیز» به کمک آمد.

موسوی در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه برای طراحی چهره معصومین در این فیلم سینمایی از شمایل و تمثال های عاشورایی تاثیر گرفته است، بیان کرد: نباید فراموش کرد که سالیان متمادی مردم چه از طریق نقاشی های قهوه خانه ای و چه در هیئت های عزاداری با چهره معصومینی چون حضرت عباس (ع) آشنا بوده اند. من به عنوان طراح چهره‌پرداز این شخصیت ها در این فیلم سینمایی نمی‌توانستم و نمی‌خواستیم بر باورهای مردم پا گذاشته و چهره متفاوتی از آنها را نشان دهم.

 

رستاخيز-چهره حضرت ابوالفضل

 

وی ادامه داد: برای طراحی چهره حضرت عباس(ع)، حضرت علی اکبر(ع) و ... 100 درصد از تمثال ها و شمایلی که در هیئت های عزاداری از آنها استفاده می شد، تاثیر گرفته ام. طراحی این چهره ها بسیار سخت و حساس بود چراکه تک تک مردم جامعه ما نگاهی یکسان به چهره چنین شخصیت های بزرگ مذهبی داشته و دارند که نمی توان قدمی فراتر از آن برداشت.

این طراح چهره‌پردازی بیان کرد: نمی دانم تا چه اندازه در طراحی چهره این شخصیت های بزرگ موفق بوده‌ام و تا چه اندازه توانسته ام به باورهای مردم نزدیک شوم.

 

نظرهای منتشرشده