ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نظر ایوبی درباره حواشی «رستاخیز» / «ملاحظات برطرف شود»

۷ سال پیش

حجت‌الله ایوبی که در حاشیه‌ی مراسم اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر شامگاه 27 بهمن ماه سخن می‌گفت، ادامه داد: فیلم «رستاخیز» حاصل تلاش چندین ساله است و طبیعتا مانند خیلی از فیلم‌های دیگری که در خصوص مسائل دینی و تاریخ اسلام هستند، همیشه پرداختن به این موضوعات سخت، دشوار و پرهزینه است.

 

وی ادامه داد: تقریبا یک دهه روی این فیلم کار شد تا بالاخره برای جشنواره امسال آماده شد، البته حساسیت‌هایی را برانگیخت و من می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و در خصوص همین حساسیت‌ها صحبت کنم.

 

رییس سازمان سینمایی کشور خاطرنشان کرد: یکی از مراجع تقلید امروز پیامی دادند و ما در اصول فقه هم داریم که آیا امر مولوی دال بر فوریت دارد یا نه؟ و من معتقدم دال بر فوریت دارد و فوری باید جواب داد.

 

ایوبی تصریح کرد: پروانه‌ نمایشی برای این فیلم در جشنواره فجر داده شد و در آن قید شد که فیلم باید مجوزهای شرعی و قانونی لازم را هم داشته باشند.

 

تهیه‌کنندگان این فیلم مجوزهایی را عرضه کردند

 

وی افزود: دو بحث در خصوص این فیلم وجود دارد؛ یکی بحث نشان دادن تصویر معصومین است که البته تصویر معصومی نشان داده نشد و تصویر قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع) نشان داده شده، در این خصوص مجوزها و فتاوی را به ما عرضه کردند که البته اگر تهیه‌کنندگان صلاح بدانند و با دفاتر هماهنگ کنند می‌توانند اعلام کنند و این به خود عوامل تولیدکننده فیلم بستگی دارد.

 

رییس سازمان سینمایی کشور گفت: مباحثی هم در خصوص محتوا، فیلمنامه و تاریخ فیلم مطرح است که خیلی خوب است در فضای شایسته و بایسته، علما و بزرگان و نمایندگان مراجع عظام و همه بزرگانی که امرشان بر ما حجیت دارد، بنشینند، ببینند و نکات را یادآوری کنند.

 

ایوبی اظهار کرد: من فکر می‌کنم تهیه‌کننده و کارگردان و عوامل فیلم قطعا با عشق و علاقه و برای خدمت به حماسه عاشورا و برای معرفی حماسه عاشورا به جهانیان این کار را کرده‌اند و حتما به دیده منت خواهند پذیرفت ولی من به عنوان رییس سازمان سینمایی عرض می‌کنم خدمت همه علما و مراجع و بزرگانی که نسبت به این فیلم ملاحظاتی دارند مطمئن باشند، سازمان سینمایی کشور خودش را ملزم می‌داند این ملاحظات را در نظر بگیرد.

 

وی افزود: البته درخواست عاجزانه‌ای دارم که طوری با کسانی که دراین مسیرهای سخت می‌خواهند قدم بگذارند و در خصوص دین و ائمه فیلم بسازند، رفتار شود که آن‌ها هم ناامید و مایوس نشوند.

 

رییس سازمان سینمایی کشور عنوان کرد: متاسفانه گاهی پروژه‌های بزرگ و ملی این گونه، ممکن است دستخوش یک سری انتقام‌گیری‌های حزبی، گروهی و سیاسی بشود که امیدوارم این‌ها کنار برود و در فضای درست و آرام با حضور اهالی فکر و اندیشه این فیلم دیده بشود و ملاحظات برطرف شود.

 

نظرهای منتشرشده