ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی فیلم «ابد و یک روز»، عکس های فیلم، پشت صحنه، پوستر و آنونس

۴ سال پیش
فیلم سینمایی «ابد و یک روز» اولین ساخته سعید روستایی از 26 اسفند ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران شده است.

سلام سینما- فیلم سینمایی «ابد و یک روز» اولین ساخته سعید روستایی از 26 اسفند ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران شده است. «ابد و یک روز» فیلم شگفتی ساز جشنواره فیلم فجر34 بود و مورد تشویق و تمجید بسیاری از منتقدان، اهالی هنر و رسانه قرار گرفت. به گفته سعید روستایی، مهمترین ویژگی «ابد و یک روز» واقعی بودن فیلم است. سعید روستایی پیش از این سه فیلم کوتاه به نام های «شنبه»، «مراسم(از طرف آنها)» و «خیابان خلیلی خلوت» را کارگردانی کرده است. «ابد و یک روز» به عنوان بهترین فیلم جشنواره فجر از نگاه کاربران سلام سینما انتخاب شد.

فیلم «ابد و یک روز» در بخش مسابقه و نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و 9 سیمرغ بلورین به دست آورد. «ابد و یک روز» سیمرغ های بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اول زن(پریناز ایزدیار)، بهترین بازیگر مکمل مرد(نوید محمدزاده)، بهترین تدوین، بهترین چهره پردازی، بهترین کارگردانی بخش نگاه نو و بهترین فیلم بخش نگاه نو را به دست آورد و در بخش های بهترین صدا، بهترین بازیگر مکمل زن(شیرین یزدان بخش) و بهترین بازیگر نقش اول مرد(پیمان معادی) نامزد شده بود.

 

جوایز فیلم:

جایزه نت پک (ارتقای شبکه سینمای آسیا) از ششمین جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا

سیمرغ های بلورین بهترین فیلمنامه برای علی قاضی از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین کارگردانی برای سعید روستایی از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین بازیگر اول زن برای پریناز ایزدیار از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد برای نوید محمدزاده از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین تدوین برای بهرام دهقانی از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین چهره پردازی برای سعید ملکان از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین کارگردانی بخش نگاه نو برای سعید روستایی از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ های بلورین بهترین فیلم بخش نگاه نو از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

 

خلاصه فیلم «ابد و یک روز»:

خانواده در تدارك مراسم عروسى سميه هستند، اما اتفاقاتي روابط خواهران و برادران را سرد مي كند كه در نهايت باعث ماجراهايي مي شود...

 

عوامل فیلم «ابد و یک روز»:

کارگردان، نویسنده: سعید روستایی/ تهیه کننده: سعید ملکان/ مشاور کارگردان: مازیار میری/ مدیر فیلمبرداری: علی قاضی/ مدیر تولید: محمدرضا منصوری/ طراح چهره پردازی: سعید ملکان/ صدابردار: امین میرشکاری/ طراح صحنه: محسن نصرالهی/ طراح لباس: غزاله معتمد/ برنامه ریز، دستیار اول کارگردان: علیرضا نسائی/ منشی صحنه: ندا قائدی/ مشاور رسانه ای: بیتا موسوی/ عکاس: امیر حسین شجاعی

بازیگران: پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علیمحمدی، اسماعیل گرجی، امیررضا فلاح

 

عکس های فیلم و پشت صحنه «ابد و یک روز»:

 

 پیمان معادی در نمایی از فیلم «ابد و یک روز»

 

 نمایی از فیلم «ابد و یک روز» اولین ساخته سعید روستایی

 

 فیلم «ابد و یک روز» با بازی پریناز ایزدیار

 

 شبنم مقدمی در نمایی از فیلم «ابد و یک روز»

 

 ریما رامین فر در فیلم «ابد و یک روز»

 

 نوید محمدزاده و پیمان معادی در نمایی از «ابد و یک روز»

 

 فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی

 

 نمایی از فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی

 

 شیرین یزدان بخش در نمایی از فیلم «ابد و یک روز»

 

 نوید محمدزاده در فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی

 

 پریناز ایزدیار در فیلم «ابد و یک روز»

 

 سعید روستایی در نمایی از پشت صحنه «ابد و یک روز»

 

برای دیدن عکس های بیشتر به صفحه تصاویر فیلم ابد و یک روز مراجعه کنید.

 

حواشی «ابد و یک روز»:

پیمان معادی درباره فیلمنامه «ابد و یک روز» گفت:

"آنقدر جزییات نقش‌های این فیلم را خوب نوشته بود که از او پرسیدم آیا خودش یا از اقوامش کسی معتاد بوده است، چون از این میزان دقت و جزییات متحیر شدم."

نوید محمدزاده درباره بازی در نقش معتاد در فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"آدم دوست دارد ریسک کند، همان‌طور که خیلی کم معتاد شاهکار در کل تاریخ سینما داشته‌ایم. معتاد بد هم وجود داشته است. با این حال فکر می‌کنم نباید این طور تصور کرد که اگر نقش خوبی بوده دیگر تمام شده و نمی‌توان آن را کار کرد، چون هیچ چیزی تمام نمی‌شود و هر کسی عطر خودش را دارد. وقتی در یک ماه برای یک نقش 11 کیلو وزن کم می‌کنم، به این معنی است که کار انجام شده است، چون فقط گریم برای درآمدن یک نقش کافی نیست، با این حال اگر این نقش خوب شده که خدا را شکر و اگر بد شده تلاش می‌کنم کار بعدی را خوب بازی کنم، اما نقش معتاد را دیگر بازی نمی‌کنم."

عادل فردوسی پور برای تماشای فیلم «ابد و یک روز» به کاخ جشنواره فجر آمده بود. فردوسی پور درباره «ابد و یک روز» گفت:

"غیر از داستان اثرگذارش و بازی های خوب ، باید یادمان باشد که این فیلم را یک کارگردان 26 ساله ساخته است. روستایی در 26 سالگی چنین کار سختی را به این خوبی به تصویر کشیده است و برای همین است که می گویم باید او را ستایش کرد چون او نشان داد می تواند یک استعداد بزرگ برای آینده سینمای ایران باشد."

سعید ملکان(تهیه کننده) درارتباط با همکاری اش در فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"از پیمان شادمانفر خیلی متشکرم، چون او این فیلمنامه را خوانده بود و برای من فرستاد. فیلمنامه را بسیار دوست داشتم و بعد خواستم که فیلم های کوتاه سعید روستایی را ببینم. فیلم های کوتاهش خصوصا «مراسم» بسیار خوب بود."

سعید روستایی درارتباط با خنده تماشاگران هنگام تماشای فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"با توجه به اینکه این اثر یک فیلم اجتماعی بود این سخن را که برخی‌ها اعتقاد داشتند فیلم تلخی را ساخته‌اند قبول ندارم. شاید یکی از دلایل خندیدن حاضران در سالن به این فیلم این موضوع باشد که خود را از افراد حاضر در فیلم بالاتر می‌دانند."

غزاله معتمد(طراح لباس) درباره حضورش در فیلم «ابد و یک روز» گفت:

"ما در مجموعه ای قرار گرفتیم که خیلی امکان خطا وجود نداشت. زمانی که ما درباره یک طبقه اجتماعی حرف می زنیم قطعا یک تصویر در ذهن همه ما نمی آید اما سعید روستایی دقیقا می دانست که کدام تصویر برای فیلمش می خواهد."

پروانه نمایش فیلم «ابد و یک روز» بدون هیچ اصلاحیه ای صادر شده است.

امید رئیس‌دانا، آهنگساز فیلم «ابد و یک روز» به ایسنا گفت:

"در این فیلم موسیقی زیاد توی چشم نیست و نمی‌تواند چندان خودنمایی کند. نقش موسیقی در این فیلم خیلی کمرنگ است و بیشتر به شکل افکت به حال و هوای صحنه و فضاسازی‌ها کمک می‌کند."

«ابد و یک روز» فیلم برگزیده منتقدان و نویسندگان ماهنامه فیلم شد.

 

پوسترهای فیلم «ابد و یک روز»:

 

 پوستر «ابد و یک روز» فیلم برگزیده جشنواره فیلم فجر

 

 پوستر فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی

 

 پوستر فیلم «ابد و یک روز»

 

فیلم ابد و یک روز در زمان جشنواره - سایت سلام سینما:

این فیلم در زمان جشنواره از سوی کاربران، رتبه اول را با امتیاز 7.28 از ۱۰ در بین فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در سایت سلام سینما بدست آورد.

 

لینک صفحه جشنواره فیلم ابد و یک روز در زمان جشنواره سی و چهارم

 

فرش قرمز فیلم «ابد و یک روز» در کاخ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر:

 

 فرش قرمز فیلم «ابد و یک روز» در کاخ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

 

برای دیدن تصاویر بیشتر به صفحه تصاویر فیلم ابد و یک روز مراجعه کنید.

 

دیالوگ های فیلم «ابد و یک روز»:

- سمیه(پریناز ایزدیار): لیلا یه کم پاک کن اون ماتیکو مرتضی و محسن نبیننت اینجوری تو خیابون , لیلا …

- مرتضی(پیمان معادی) به برقکار: اوستا بزنم این کنتور رو برق قطه شه؟ برقکار: شما دست به برق نزن نمی‌خواد کمک کنی. مرتضی: میگم برق شماها رو نمیگیره نه؟ برقکار: شما چشم نزنی، تا حالا نگرفته!

- توو این خونه هیچی تمومی نداره... از ظرفای کثیف بگیر تا حرفای نیشدار آدما به همدیگه... اینجا همه چی ادامه داره !...

 

صفحه رسمی فیلم «ابد و یک روز» در اینستاگرام: Abadoyekrooz

 

آنونس فیلم «ابد و یک روز»:

ساخت آنونس: مهدی سعدی

 

 

بخش هایی از فیلم «ابد و یک روز»:

 

 

واکنش نوید محمدزاده بعد از دریافت سیمرغ نقش مکمل سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر:

 

 

واکنش سعید روستایی بعد از دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فجر

 

 

نظرهای منتشرشده

روزبه
۳ سال پیش
ابد ویک روز فیلم واقع گرایانه ای هست که به موضوع همیشگی زندگی اجتماعی ایرانی ها می پردازد. مقایسه زندگی با ارزش های دیگران یا در واقع مردمی از جوامع دیگر موضوعی قدیمی است که همواره با توجه به عقب ماندگی ایران از توسعه فرهنگی وصنعتی جوامع غربی وآگاهی به این عقب ماندگی ذهن ایرانی ها را به خود مشغول کرده وهمواره آن ها را براین داشته تا به نقد وبررسی زندگی روزمره خود بپردازند تا دلایل این عقب ماندگی را دریابند وبه فکر تغییر زندگی اجتماعی خود باشند اما هیچ گاه موفق به این امر نشدند چرا که همیشه زندگی خود را با ارزش های دیگران مقایسه کرده اند وبه این دلیل هرچند به راه حل های تغییر دست پیدا کردند اما نتوانستند تغییری ایجاد کنند ، لذا تنها کاری که همیشه کرده اند صحبت از تغییر بوده ، با این برداشت ونگاه به زندگی با ارزش های دیگران یک راه حل فرعی برای تغییر به وجود می آید وآنهم رفتن است موضوعی که همواره فکر ایرانی ها را به خود مشغول کرده وعده ای این راه حل را برای تغییر در نظر گرفته اند. ابد ویک روز با هوشمندی لایه های گفتمانی مستتر در رفتارهای ایرانی را کنکاش نموده ، هر کدام از پرسوناژها برای تغییر روند زندگی راهی را در پیش گرفته اند بطوری که انگار این دغدغه همیشه در زندگی آنها بوده ، البته بجز مادر . مادر تنها پرسوناژی هست که با ارزش های خود زندگی می کند وبه روند زندگی خود قانع است ، دیگران اما به دنبال ارزش های دیگری هستند وهر یک تلاش می کند تا این ارزش ها را بپذیرد وروند زندگی خود را با آن بسنجد که این موضوع باعث دردسر می شود ، چیز ی که برای دیگران یک زندگی معمولی است وبا تغییرات جزئی ومعمول همواره رو به جلو حرکت می کند ، برای ایرانی ها تبدیل به یک زندگی پروبلماتیک می شود که هر روز باید برای به دست آوردن آنچه از زندگی می خواهند چیزهای دیگری که خیلی هم مهم هستند از دست بدهند، پرسوناژ اصلی فیلم یعنی سمیه تمامی لایه های گفتمانی رااز ذهن می گذراند ونهایتا با انصراف از روال معمول فرار ورفتن ترجیح می دهد برگرددو با همان ارزش های زندگی خود به زندگی نگاه کند واگر می تواند با این نگاه زندگی خود را تغییر بدهد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ugd
۴ سال پیش
فیلم جالبی بود میشه گفت بعد از مدتها یک تکونی به سینما خورده شد تنها ایرادی که من میتونم از این فیلم بگیرم نبودن موزیک تو صحنه های حساسش بود. مهمترین صحنه لحظه گریه کردن محسن که ب سمیه میگفت نرو و صحنه بعدی موقعی که میخواستن محسن رو به زور ببرن کمپ در کل نسبت به فیله مای ایرانی که دیدم نمره خوب 16 رو از من میگیره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سیمین
۴ سال پیش
حتی در لایه های درونی محسن که معتاد و بی ارزش جلوه می کند عشق به خانواده و خواهرانش را می توان جست چیزی که در برادر به ظاهر مثبت او وجود نداشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Man
۴ سال پیش
بدترین و منفی ترین و مزخرفتربن فیلم ساخته شده در ایران توکشوری که به فیلم نهنگ عنبر که فیلم مثبتی بود جایزه ندنباید با این فیلم مزخرف درشرو گل گرفت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فائزه
۴ سال پیش
خیییییییییییلی دردناک بود:( خیییییییییییلی خوب بازی شده بود. من که خیییییییییییلی خوشم اومد. دخترخالم بعد از دیدنش کلی گریه کرد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
افسون
۴ سال پیش
سلام همه نظرات و خوندم بعد از چند سال بعد از فیلم جدایی نادر از سیمین یه فیلم خوب دیدم دیگه داشتم واقعا نا امید میشدم هیچ کدوم از فیلمهای چند سال اخیر حس همزاد پنداری رو در ادم ایجاد نمیکردن ولی شخصیت سمیه در این فیلم این کارو کرد این که تو سی سالگی با وجود همه اخلاقیات خوبی که داره حتی یه خواستگار خوب نداره در این فیلم مرتصی به محسن میگه اخه کی از خانواده ای که من و تو برادراشیم دختر میگیره اینجا اینجوری توجیح میشه در حالی که خیلی از دخترای سرزمینم با وجود خانواده خوب و همه صفات عالی سی سالگی رو رد میکنن و یه خواستگار خوب پیدا نمیکنن برای همین تعجب نمیکنم وقتی سمیه خواستگار نداره یا وقتی لیلا به شهناز میگه دخترای فامیل شوهر کرده که بگن نترشیدیم در حالی که ترشیدن بهتر از این شوهر کردناست واقعا خیلی از دخترای اطرافم به همین دلیل شوهر کردن با دخترای قصه خیلی همزاد پنداری کردم به نظرم اقای پیمان معادی باید سیمورغ بلو ین بهترین بازیگر مرد و میگرفتن هرچند برای بازی در این نقش یه کم با کلاس بودن از لحاظ تیپ و صدا اقای نوید محمدزاده خیلی خوب بودن در کل همه شخصیتها ملموس و همزاد پندار بودن خیلی ممنون
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سولماز
۴ سال پیش
بیشتر از اینکه بخوام درباره فیلم بگم. می خوام بگیم نسیمی کمتر شیشه بزن که توهمت نرمال باشه...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ارشیا
۴ سال پیش
سلام بر اهل سینما . این فیلم من 2 بار دیدم ؛ واقعا وقتی فیلم تمام میشود تازه ادم میفهمه که فیلم نامه 80 درصدش داخله خونه گزرونده شد اما حس نشد !!! باید تبریک گفت به این فیلم و بازیگراش این فیلم واقعا لحظات بسیار پر استرس به من داد واقعا ظربان قلبم در چند سکانس تند تندتر شد یکی از نکات مثبت این فیلم مردمی بازی کردن بود یعنی عین بقیه فیلم ها دیالوگ ها گفته نشد نکات ریز خیلی اهمیت داشت و همین فیلم رو زیبا کرد مساله اعتیاد رو به قشنگی نمایش داد و همچنین واقعی بودنش رو نمره من از این فیلم از 10 9.8 هست دوستان خواهش میکنم در IMDB امیتاز بالایی بدین تا این فیلم بره جزع 200 برتر IMDB جهان
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
اسما
۴ سال پیش
واقعا این فیلم دست مریزاد داشت،درود بر عوامل این فیلم،نوید محمدزاده عالی بازی کرد،فیلمنامه عالی و انتخاب بازیگران بی نقص،بعداز مدتها یع فیلم درست و حسابی دیدیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پیمان
۴ سال پیش
نوید محمد زاده واقعا یه استثناست این فیلم به قدری قوی و خوب و بالانس بود که فکر نکنمبه این زودی ها فیلمی رو دستش بیاد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هنرمندان تایباد
۴ سال پیش
با سلام واحترام خدمت کارگردان فیلم عرض کنم که ایشان به چه استنادی و مدارکی شهرستان تایباد را بعنوان یک شهر نا امن جلوه دادن و حضور طالبان در این و سربریدن افراد تایباد یک شهر مرزی است و با افغانستان هم مرز است و تمام تلاش مسئولین این است که در این شهر سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب نماید و آنوقت آقای کارگردان به همین راحتی شهر تایباد را شهری ناامن جلوه میدهند ... اصلا ایشون به تایباد سفر کردن و از نزدیک دیدن در خصوص معرفی شهر تایباد در این فیلم به شدت اعتراض داریم و این موضوع را از مراجع قانونی پیگیری می کنیم و اجاره نمی دهیم یک عده از روی ناآگاهی برای مردم یک شهر برنامه ریزی نمایند و جلوه بدی به نمایش بزارن . با تشکر
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مصطفی
۴ سال پیش
از نظر ها معلومه اکثرا خانمها از فیلم خوششان آمده!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
۴ سال پیش
اگه اصغر فرهادی بود اخرش رو میذاشت خودمون تصمیم بگیریم اخه مگه میشه فیلم باید اینجوری تموم شه اگه تو ماشینم نمی نشست بهتر بود البته من نژاد پرست نیستما
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا
۴ سال پیش
لطفا انقدر نگید شبیه کارهای فرهادی هرکسی فیلم اجتماعی واقع گرایانه بسازه همینه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا
۴ سال پیش
همه چیز این فیلم عالی بود همه چیز این فیلم فوقالعاده بود منتظر کارهای دیگر اقای روستایی هستیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
م.الف
۴ سال پیش
سلام. در مورد فیلم که عرض کنم نظر اکثریت که میفرمایند این فیلم عالیه نشون دهنده همه چیز هست.نظر مخالف ها هم که به هرحال قابل احترام(اما شخصا فکر میکنم مخالف و کوبیدن این فیلم خیلی بی انصافیه) یه چندتا چیز به نظرم رسید گفتم(درست یا غلط)با شما دوستان در میون بذارم. اول اینکه تو خیلی از نظرها دیدم که دوستان گفته بودن خانواده دچار فقر مالی بودن.فکر میکنم این خانواده یه زندگی خیلی متوسط داشتن و دچار فقر نبودن. دوم تو سینما که دیدم این فیلم رو تو بعضی از صحنه ها خیلی ها میخندیدن.به نظرم شاید تلخ ترین لحظات اتفاقا همون لحظه ها بود چون واقعیت های خیلی دردناکی پشتش بود. سوم اینکه نوید محمد زاده بازی تو غالب یه شخص معتاد رو یه مرحله برد بالاتر.بهترین بازی رو آقای بهروز وثوقی تو فیلم گوزنها داشتند که محمد زاده واقعا ترکوند این تیپ بازی رو. و آخر اینکه شخصا خیلی این فیلم رو دوست داشتم و به واسطه تجربه زندگی خودم(نبودن پدر و برادری که دچار اعتیاد بود و اختلاف با برادر ووو)یه جورایی با تمام وجود حسش کردم. مرسی که وقت گذاشتید و خوندید نظر من رو.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
یلدا
۴ سال پیش
فیلم بسیار عالی کارگردانی بی نظیر و بازی محسن فوق العاده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ليدا
۴ سال پیش
بهتر از اينم مگه ميشد؟؟ امشب براى بار سوم ديدمش فوق العاده!! كارگر انى، همه بازى ها، جزييات، فيلمنامه.. هيچ چيز بدي نداشت اين فيلم!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرهاد
۴ سال پیش
ظاهرا جدیدا هرچی خودمون رو کثیف تر و بدبخت تر و دور از جوون هموطنان با شرف مون حقیرتر و از سگ کم تر نشون بدیم بیشتر مدرن و روشنفکر هستیم حاضریم برای اینکه بگیم متفاوت هستیم و خیلی می فهمیم و مدرن هستیم به خودمون گند بزنیم… کسی منکر قوت تکنیکی و میزانسن خوب و بازی های خوب فیلم هرچند متظاهرانه و نمایشی فیلم نیست همونطور که منکر فقر و فاصله طبقاتی و فساد نیست اما میشه فقر رو همراه با عزت نفس و امید نشون داد چه بسا خانواده هایی که تنگ دست هسنن اما با امید و محبت و فضای گرم خانوادگی دارن زندگی میکنن… بازیچه قرار دادن فقر دیگران و دست و پا کردن پز روشنفکری با تمسخر این قشر کار درستی نیست متاسفانه حتا خیلی از اهل سینما هم مرعوب بازی های اگزجره و دیالوگ های به ظاهر روشنفکرانه و فضای فخر فروشانه فیلم شدن… اینکه در سکانس هایی فیلمساز تکنیک خوبی رو اجرا کرده جای خود اما واقعا چرا بعضی از ما به ظاهر روشنفکران از توهین کردن به خودمون لذت میبریم…. نشانه مدرن بودن و منورالفکر بودن اینه که خودمون رو پست و کثیف نشون بدیم و یه ظاهر لجن مال از خودمون و زندگیمون به نمایش بزاریم.. ظاهرا هرچی بیشتر خودمون رو لجن مال کنیم و حقیر نشون بدیم بیشتر مدرن هستیم و روشنفکر… بعضی فیلمساز ها حتا یه ذره هم نه تنها برای هموطنانشون و فرهنگ و وطنشون ارزش قایل نیستن برای خودشون هم شانی قایل نیستن… خودزنی و حقارت تا کجا... هیچکس توهم خوشبختی زیاد و نبود فقر و فساد رو نداره اما کاش یاد بگیریم که میشه فقیر بود اما عزت نفس داشت و ذلیل نبود...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا ت
۴ سال پیش
ابد و یک روز فیلمی بسیا اثر بخش بود که ثابت کرد باهزینه ای نه چندان زیاد میتوان غیرت - عشق به خانواده - نداشتن قضاوت عجولانه و عدم تمایل حتی یک معتاد را به آزار رساندن و لات منش بودن نشان داد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میلاد نورمحمدی
۴ سال پیش
فیلم امروز دیدم فیلم فوقالعاده بود ایراداتی داشت اما بخوبی درد رو به معنای واقعی نشون داده بود درد واقعی یعنی آید و یک روز بازی نوید محمد زاده فوقالعاده بود بهترین بازی که بعد از بهروز وثوق تو فیلم قیصر دیده بودم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
fafa
۴ سال پیش
لذت بردیم واقعا تبریک میگم به آقای روستایی بااینکه فیلم اولشون بود هیچ ایرادی نتونستم ازفیلم بگیرم منتظرفیلم های بعدیشون هستیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آرمیتا
۴ سال پیش
بی نظیر و محشر
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر
۴ سال پیش
از نظر فراستی و بقیه حکومت. فیلم فقط فرشتها باهم می آیند و طلا و مس و اینا.... متاسفانه همه مزدور هستن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرناز
۴ سال پیش
ابد و یک روز فیلمی هست که تا ابد تو ذهن همه می مونه،خیلی عالی بود، سمیه و محسن و نوید نماد آدمهایی بودند که تو اون شرایط سخت با شرافت کامل زندگی می کردند،تصمیم نهایی سمیه هم که فوق العاده بود، چون بالاخره به محسن و مخصوصا نوید تعهدی داشت و اگه سکوت می کرد و می رفت، خونه به دست آدمی مثل مرتضی با اون کاراش می افتاد فجیع می شد، به نظرم مرتضی نماد یک آدم نادان بود، پایان عاقلانه ای داشت، کاملا مثل ساخته های آقای فرهادی، با چاشنی خنده و پایان فوق العاده بازی خیلی زیبای نوید محمد زاده،پریناز ایزدیار و پیمان معادی واقعا ممنون آقای روستایی، فیلم ایرانی عالی و خوب خیلی می چسبه،،، که بعد از مدتها اون رو تجربه کردیم،،،،،
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سوسن
۴ سال پیش
این روزها دخترای زیادی رو دیدم که به اجبار و یا هر دلیل دیگه ای حاضر به ازدواج با افغانی ها هستند، خیلی خوشحال شدم وقتی سمیه حاضر شد اندازه ابد و یک روز تو اون زندگی سگی بمونه ولی مادر و برادرش رو بخاطر ازدواج با یک افغانی ترک نکنه... پسر شش ساله من حین بازی خودش هرازگاهی فیلم رو نگاه میکرد، یهو تو اون سکانس که سمیه داشت برای رفتن خداحافظی میکرد به من گفت مامان مگه به داداشش قول نداد که پیشش بمونه و من یه لحظه از این حرف پسرم خشکم زد....و با خودم گفتم چه نکته عمیقی... فیلم بسیار زیبایی بود...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ali nori
۴ سال پیش
خیلی فیلم خوبی بود. فیلمنامه و کارگردانی عالی بود و تمام بازیگران بهترین بازی هاشون رو ارایه کردن. تعجب می کنم چرا تو این سایت فیلم چرت و بی معنایی مثل ماهی و گربه بالاتر از این فیلم همه چی تموم قرار گرفته.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سيد احمد عدناني
۴ سال پیش
يك فيلم چرت و پرت و شلوغ بازي خدا رو شكر نرفتم سينما ببينمش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد
۴ سال پیش
به نظرم فیلم ابد و یک روز خوب نبود بلکه فوق العاده بود.... با دیدن این فیلم الان همه ما توقعاتمون از فیلمها دیگه ای که میبینیم میره بالا و میخواهیم در سطح ابد و حتی بالاتر از اون باشد و ای کاش که همه فیلمهای سینما در سطح فیلم ابد و یک روز بودند که با دیدن یک فیلم خوب انقدر به ذوق نیاییم.......
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بنار جبار
۴ سال پیش
اگه این فیلم ی فیلمی هالیود بود حد اقل دو تا اسکار را میگرفت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی
۴ سال پیش
بهترین فیلمی بود که تو این چند سال اخیر دیدم... فوق العاده بود .. البته به جز اونجایی که سرنوشت بسته ای که نوید از پشت بام همسایه برداشت معلوم نشد که تنها باگ موجود در فیلمه... عاااااالی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میلاد
۴ سال پیش
درود بر نویسنده، کارگردان و بازیگران عالی این مجموعه. واقعا برای کسانی که چنین دردی رو تو خانوادههاشون کشیدن بسیار فیلم خوبی بود. خیلی خوب به تصویر می کشید بدختی قشری از جامعه رو که حقشون نیست در کشور ثروتمند ایران چنین زندگی رو داشته باشند. دست مریزاد میگم به نویسنده و کارگردان و آرزوی موفقیت های بیشتر براشون دارم. گرفتن این همه جایزه هم حقتون بود .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هانیه نجات
۴ سال پیش
بازی ها همه عالی بودن و مستحق جوایز و تشویقها بودند.بازی اونقدر زیبا بود که کاستی ها به چشم نمیاد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سامانی
۴ سال پیش
به داوری من مردم از فیلم استقبال کردن چون خودشونن بدون لباسهای عاریه ای که امروزی نشونشون بده البته نقدی کامل در این مورد دارم که اینجا نمیشه ارایه کنم ،چون دیدم نام چند نفر انجاست بعنوان (نقاد)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
صادق نویدپور
۴ سال پیش
فیلمنامه نویس سعید روستایی نه قاضی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی
۴ سال پیش
عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مانی
۴ سال پیش
یکی از بهترین فیلمایی که تا حالا دیدم.از همه نظر عالییییی بود انتخاب بازیگر ..کارگردان...فیلمنامه..و.....نقد فراستی واسه این فیلم خیبی سطحیه بیشتر شبیه انشاس تا نقد.....(انشای بچه دبستانیا)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شقایق
۴ سال پیش
بنظر من عالی بود.خانواده هایی که درد این موضوعاتو مشکلات اعتیاد رو چشیده باشن خوب میفهمن.من که خیلی خوب فیلمشو درک کردم.واقعا دمتون گرم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهبد
۴ سال پیش
دوستش نداشتم. یک بند سیاهی و بدی و فقر و فلاکت. داستان هم که نداشت. همش جیغ جیغ و به قول استاد فراستی "شلوغ بازی"
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سوگل
۴ سال پیش
"ابد و یک روز" فیلم بدی نیست اما بیشتر از آن که داستان داشته باشد روی فرم بنا شده و یک کارگردانی خوب و مجموعه ای قابل قبول از بازی ها(که البته بعضی ها هم تکراری هستند) باعث شده فیلم بیش از آن چه شایسته باشد به چشم بیاید. منطقاً فیلم تفاوت چندانی با کارهای فرهادی و کاهانی و مثالهم ندارد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آهو
۴ سال پیش
همونایی که الان دارن "فروشنده" ی فرهادی را می کوبند قبلاً هم "ابد و یک روز" را به سیاه نمایی متهم کردند و سال ها قبل در فرودگاه مهرآباد با چماق و چاقو منتظر کیارستمی ایستادند تا سرش را از تن جدا کنند چرا که او برنده ی جایزه ی کن شده بود! واقعاً نمی دونم چی بگم؟ متاسفم ... از سایت وزین سلام سینما تقاضا مندم که نظر من را منتشر نمایند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عسل
۴ سال پیش
یک فیلم خوش فرم اما بی داستان. فقط در هم ریختگی صحنه ها و یک مشت بازی درخشان که ضعف نقصان خط سیر داستانی رو پوشونده بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
گلسرخ
۴ سال پیش
خب فیلم خوبی بود ولی نوآورانه نبود. می تونست خیلی خلاقانه باشه ولی شامل ویژگی های مثبتی بود که چیز جدیدی درشون یافت نمی شد. نمونه این فیلمو تو کارهای کاهانی دیده بودیم. رئالیته موجود درش هم یادآور کارهای اصغر فرهادیه. بازی هاش خوب بودن ولی. نوید محمدزاده امیدوارم خودشو به ورطه تکرار نندازه چون همه نقشاش داره به آدمهای منفیِ خلافکارِ ناتو نزدیک میشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سنا
۴ سال پیش
آدم تا بخواد به این فیلم خرده بگیره یه عده میریزن سرش:)) ولی به نظر من آنچنان هم چیز متفاوتی نبود. فیلمهای متفاوت تر از این خیلی داریم که طبق معمول نادیده گرفته شدن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
جواد
۴ سال پیش
نوید محمد زاده بازیگر تازه ای هست اما انگار متد اکتینگ رو خیلی خوب بلده.اونقدر بلد که وقتی نرده هایه پله رو گرفته و داره داد میزنه و فریاد میکشه و مرتضی رو صدا میکنه میخای بلندشی و اونقدر مرتضی رو بزنی که صدایه سگ بده،اونقدر که وقتی میگه باز تو چاردیواریه خونمون لات شدی دیگه دلت برایه مرتضایی که خواهرزادش میشینه رو هیکلش نمیسوزه.این فیلم اینقد خوبه که لیلا از رودربایستی خواهرش درمیاد و اینقدر بده که با برگشتن دختره کارگردان میخاد فیلمو توجیه کنه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
روناك
۴ سال پیش
انتظار داشتم با يك شاهكار مواجه باشم كه از نظر بازيگري و كارگرداني ىواقعا خيلي خوب بود به خصوص براي يك كارگردان جوان اما در كل از نظر فيلمنامه خيلي دلچسب نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرنود مهرزادگان
۴ سال پیش
یکی از دوستان نوشته بود این فیلم سکانس های پرتی زیاد داشت مثل اون سکانسی که میرن خارج شهر خونه خواهرش... اتفاقا عمق فاجعه اونجایی شکل می گیره که خواهرزاده ات که حداقل بیست سال ازت کوچیکتره روت دست بلند کنه!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیروزه
۴ سال پیش
آقای مهدی صادقی: ضمن احترام به شما، دلیل نمیشه چون این فیلم خوب بوده و کیمیاییو مهرجویی فیلم های آخرشون تعریفی نداشته با این لحن صحبت کنید. فراموش نکنید اگر امروز سعید روستایی ای داریم از صدقه سر همان مهرجویی هاییست که در دهه 40 جریان موج نوی سینمای ایران را به راه انداختند و جسارت این را داشتند که سینمای ایران را از فیلمفارسی ها نجات بدن و دو تا فیلم حسابی به مردم نشون بدن. سعید روستایی خودشو بکشه هم فیلمی مثل "هامون" نمی تونه بسازه و "ابد و یک روز" انگشت کوچیکه فیلمهایی مثل "قیصر"، "هامون" یا "لیلا" نمیشه. خواهش می کنم احترام افراد و احترام خودتان را نگه دارید. نو که اومد به بازار کهنه می شه دل آزار؟؟؟؟ با همه احترامی که برای شما قایلم این فیلم را فیلمی خوب اما نه یک شاهکار می دانم بازم بگم که فکر می کنم "لیلا حاتمی" در فیلم "من" خیلی بیشتر از "پریناز ایزدیار" در این فیلم شایسته دریافت سیمرغ بلورینی بود که به شکلی کاملا علنی به دلیل دشمنی از ایشون سلب گردید. امیدوارم سایت گاهی نیز نظرات مخالف را منتشر کند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مسعود
۴ سال پیش
دوستان عزیز: من با دقت تمام نظر هارو خوندم.دیدگاه اکثریت(نه همه)خوب و قابل بحث هستش. اما نظر یک نفر واقعا با نظر مرحوم راجر ایبرت و جناب جیمز براردینلی برابری میکرد اونم نظر استاد بزرگوار آقا یا خانم((نسیمی))هستش.خصوصا اون قسمت که توالت فرنگی رو نماد غرب دونستن این بزرگوار:))))))))))))))))))))).اخه نسیمی جون با این فرمولی که تو نوشتی من میتونم از ((خونه مادر بزرگه))و((آژانس دوستی))هم واست نماد پیدا کنم پ ن:اگه چند وقته افسرده و بی حال هستیو و حوصله هیچ چیز رو ندارید و خلاصه احتیاج به خندیدن از ته دل دارید پیشنهاد میکنم نظر استاد بزرگ((نسیمی))رو بخونید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مریم
۴ سال پیش
فیلمی که تونست در عرض ۸ دقیقه به طور آلترنتیو هی باعث اشک و خندت بشه ینی موفق بوده.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ