ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«بیمار استاندارد»، «پادری (دودکش2)» و «زعفرانی» سریال های نوروزی سیما

۴ سال پیش
رئیس مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی صدا و سیما با بیان اینکه «قرعه» سریال نوروزی نیست، گفت: سریال‌های نوروزی امسال برگ برنده تلویزیون به شمار می‌روند.

امین صدیقی رئیس مرکز گسترش فیلم‌نامه نویسی صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درباره سریال های نوروز ۹۵ رسانه ملی گفت: شورای عالی فیلم نامه به مراکز تولید نمایشی سازمان اعلام کرد حداکثر تا پایان شهریور ۹۴ طرح جامع مجموعه های نمایشی نوروزی خود را برای بررسی به این شورا ارسال کنند که از این میان مجموعه‌های دودکش ۲، زعفرانی و ویلا از سیما و پاداش سال نو و بیمار استاندارد از مرکز گسترش فیلم نامه نویسی پس از بررسی از شورای عالی مجوز نگارش دریافت کرد.

وی اظهارداشت: همزمان با پشت سرگذاشتن مراحل نگارش آثار و صدور مجوز تولید برای سریال‌های دودکش۲ به کارگردانی حسین لطیفی، زعفرانی به کارگردانی حامد محمدی و ویلا به کارگردانی مرضیه برومند برای پخش از شبکه های یک، دو و سه، خانم برومند از کارگردانی سریال ویلا انصراف دادند و «بیمار استاندارد» به کارگردانی سعید آقاخانی برای پخش از شبکه سه مجوز تولید دریافت کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به تدارک برنامه‌های مفرح و مخاطب پسند شبکه نسیم در ایام نوروز، پخش سه سریال برای پخش از شبکه‌های سیما در نظر گرفته شده که پیش بینی می‌شود دودکش۲ با پیشینه پرمخاطب خود در دودکش، زعفرانی با حضور کارگردانی جوان و خوش آتیه و بیمار استاندارد با فیلم‌نامه متفاوت همراه با کست متنوع بیمار استاندارد، برگ‌های برنده سیما در نوروز ۹۵ باشد.

مشاور فرهنگی رییس سازمان صدا و سیما درباره گمانه زنی‌ها پیرامون پخش سریال قرعه در نوروز ۹۵ ابراز داشت: طرح سریال قرعه نیز در شورای عالی فیلم نامه سازمان بررسی شده و مجوز تولید آن در ۹۴/۱۱/۱۳ صادر شد و با توجه به لحن جدی سریال‌های بعد از نوروز، به منظور ایجاد تنوع ژانر و مضمون سریال‌های نمایشی در جدول پخش، مقرر شد قرعه در نیمه دوم فروردین ۹۵ پخش شود. لذا اخبار مربوط به پخش نوروزی سریال قرعه صحت ندارد.

نظرهای منتشرشده