ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«چ» ، «شيار 143» و «آرایش غلیظ» فیلم‌های منتخب منتقدان «جبهه رسانه‌ای سينمای انقلاب» شدند

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از  سینماپرس در سينماي امروز جهان برگزاري نظرسنجي‌هاي مختلف سينمايي و اعلام ليست برترين فيلم‌هاي سال توسط گروه‌ها و جمعيت‌هاي مختلف به امري متداول و مهم در چرخه سينما تبديل شده است. مسئله‌اي كه بعد از چند سال حالا دارد جاي خود را در سينماي ايران نيز باز مي‌کند و چند سالي هست که بعد از اتمام جشنواره فجر و اعلام برندگان رسمي آن، بسياري از نشريات و منتقدان و سينمايي‌نويسان فيلم‌هاي برتر خود را به مخاطبان معرفي مي‌کنند. مخاطباني كه در مواردي حتي ارزش و اعتبار اين ليست‌ها، برايشان از برنده شدن يا نشدن آن فيلم در جشنواره‌هاي معتبر جهاني نيز بيشتر است.

با چنين نگاهي و با توجه به خلا وجود يك نظرسنجي يكپارچه در جبهه انقلاب، سال گذشته پس از اتمام برگزاري سي‌‌ويكمين جشنواره فيلم فجر، بسياري از منتقدين و سينمايي‌نويسان و فعالان فرهنگي رسانه‌هاي جبهه انقلاب نيز با تشکيل گروهي تحت عنوان «جبهه رسانه‌اي سينماي انقلاب» اقدام به برگزاري يک نظرسنجي يکپارچه و انتخاب فيلم‌هاي برتر خود در جشنواره سي‌‌ويکم فيلم فجر کردند كه در آن فيلم‌هاي «تنهاي تنهاي تنها»، «سربه مهر» و «دربند» به عنوان آثار شاخص جشنواره برگزيده شدند.

حالا پس از برگزاري دو نظرسنجي با محوريت بهترين فيلم‌هاي جشنواره‌ي سي‌ويكم و همچنين بهترين آثار سينمايي پس از انقلاب، «جبهه رسانه‌اي سينماي انقلاب» اقدام به برگزاري يك نظرسنجي در بين فعالان سينمايي و سينمايي‌نويسان حاضر در جشنواره براي تعيين بهترين آثار جشنواره‌ي سي‌و‌دوم فيلم فجر كرده است.

در اين نظرسنجي كه در بين ۴۰ نفر از منتقدان رسانه‌هاي جبهه انقلاب برگزار شد به ترتيب فيلم‌هاي «چ» ساخته‌ ابراهيم حاتمي‌كيا با كسب ۳۴۴ امتياز، «شيار ۱۴۳» به كارگرداني نرگس آبيار با كسب ۲۶۹امتياز و همچنين «آرايش غليظ» اثر حميد نعمت‌الله با به دست آوردن ۱۰۷امتياز به عنوان سه فيلم برگزيده‌ي سي‌و‌دومين جشنواره فيلم فجر انتخاب شدند.

در اين نظرسنجي همچنين فيلم «آذر، شهدخت، پرويز و ديگران» آخرين ساخته‌ بهروز افخمي با كسب  ۵۷امتياز در رتبه چهارم و فيلم‌هاي «خط ويژه» ساخته‌ مصطفي كيايي و «خانه‌اي كنار ابرها» به كارگرداني سيدجلال دهقاني اشكذري با امتياز مشابه ۴۳ امتياز مشتركا در رتبه پنجم قرار گرفتند.

نظرهای منتشرشده

مانیا
۷ سال پیش
زیباترین و باسوادترین هنرپیشه جوان ایران پارسای عزیز است
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سارا
۷ سال پیش
چون پارساپیروزفر در آرایش غلیظ بازی کرده من حتما فیلم رو می بینم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ