ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی فیلم «نزدیک تر»، عکس های فیلم، پشت صحنه، پوستر و بخش هایی از فیلم

۳ سال پیش
فیلم سینمایی «نزدیکتر» اولین ساخته مصطفی احمدی از 5 اسفند ماه اکران شده است.

سلام سینما- فیلم سینمایی «نزدیک تر» اولین ساخته مصطفی احمدی از 5 اسفند ماه اکران شده است. «نزدیک تر» فیلمی در ژانر ملودرام خانوادگی است که در سینمای ایران کمتر به  آن پرداخته شده است و به گفته ی بهرام بدخشانی، فیلمبردار با سابقه اش، کمی حال‌وهوای فیلم «سه برادر» فرانچسکو رزی را دارد. این فیلم که قصه اش در داخل یک خانه می گذرد و بر بازی بازیگران متکی است با سرمایه گذاری ایران نوین ساخته شده است. «نزدیک تر» در چهل ‌وششمین جشنواره بین‌المللی هند در گوا و سی ‌و نهمین جشنواره مونترال به نمایش درآمده است.

فیلم «نزدیک تر» در بخش نگاه نو سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. این فیلم در بخش بهترین کارگردانی نگاه نو، نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد و مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفت.

 

نظر پگاه آهنگرانی، صابر ابر و بهرام بدخشانی درباره فیلم «نزدیک تر»:

پگاه آهنگرانی: «نزدیکتر» فیلم پرمدعایی نیست. بسیار فیلم محترمی است.

صابر ابر: فیلم «نزدیکتر» نگاه ما را به تعداد زیادی از آدم‌های نزدیک ما عوض  کرده و تغییر می‌دهد و همین کار سینما است.

بهرام بدخشانی: «نزدیکتر» فیلمی است که نسل من افسوس می‌خورد، چرا سال‌ها قبل ساخته نشده است. این فیلم به این می‌پردازد که چرا ما با هم حرف نمی‌زنیم و این معضل تقریبا سه میلیارد انسان است. فیلمی نیست که پس از پایان فیلم بتوانیم درباره آن نتیجه‌گیری کنیم باید از سینما بیرون بزنیم و ترجیح بدهیم قدم بزنیم، و فکر کنیم.

 

خلاصه فیلم «نزدیک تر»:

داستان خانواده‌ای است که بعد از مدت‌ها دوباره دور هم جمع می‌شوند.

 

شعار فیلم «نزدیک تر»:

هر چی تا الان درباره خودم گفتم دروغ بوده.

 

 پگاه آهنگرانی، صابر ابر و ستاره اسکندری با شعار "من ترک می کنم تا تو ترکم نکنی"

 

عوامل فیلم «نزدیک تر»:

کارگردان: مصطفی احمدی/ نویسنده: بهرام توکلی، هستی بشروتنی/ تهیه‌کننده: سپهر سیفی/ مدیر فیلمبرداری: بهرام بدخشانی/ طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی/ طراح چهره‌پردازی: سعید ملکان/ مدیرتولید: حسین اکبری/ صدابردار: امین میرشکاری/ صداگذار: بهمن اردلان/ تدوین: بهرام دهقانی/ موسیقی: کریستف رضایی/ مجری طرح: امیر اثباتی/ منشی صحنه: حمیرا نعمت‌الله/ عکاس: عبدالرضا نیکو

بازیگران: صابر ابر در نقش "علی"، پارسا پیروزفر در نقش "احسان"، پگاه آهنگرانی در نقش "مهتاب"، نازنین فراهانی در نقش "رعنا"، محمد بحرانی در نقش "محمدرضا"، شیرین یزدانبخش در نقش "مامان مهری"، فراز مدیری در نقش "ماکان"، ستاره اسکندری در نقش "آذر"

 

عکس های فیلم و پشت صحنه فیلم «نزدیک تر»:

 

 صابر ابر و پگاه آهنگرانی در فیلم نزدیکتر

 

 فیلم نزدیکتر با بازی پارسا پیروزفر

 

 صابر ابر در نمایی از فیلم «نزدیکتر»

 

 نمایی از فیلم «نزدیکتر» ساخته مصطفی احمدی

 

 نازنین فراهانی و شیرین یزدانبخش در فیلم نزدیکتر

 

 فیلم «نزدیکتر» ساخته مصطفی احمدی

 

 نازنین فراهانی و پارسا پیروزفر در نمایی از فیلم «نزدیکتر»

 

 پگاه آهنگرانی در نمایی از فیلم «نزدیکتر»

 

 نمایی از پشت صحنه فیلم «نزدیکتر»

 

برای دیدن عکس های بیشتر به صفحه تصاویر فیلم نزدیک تر مراجعه کنید.

 

حواشی «نزدیک تر»:

مصطفی احمدی درباره ایده شکل گیری فیلم «نزدیک تر» گفت:

"اصل قصه از جایی شروع شد که متن یک داستان کوتاه آمریکایی را خواندم. نقطه اولیه ایده را از آن داستان کوتاه گرفتم اما تا حدی با آوردن دل مشغولی‌های خودم این فیلمنامه تغییر کرد که نمی‌توان گفت اقتباس شده است."

مصطفی احمدی درباره وجود قهرمان در فيلم «نزدیکتر» گفت:

"فيلم من قهرمان دارد، اما نه به معناي کلاسيکي که وارد شود و يک بي نظمي را به نظم تبديل کند، بلکه در اصل فيلم از جايي شروع مي شود که شخصي وارد خانواده شده و با حقيقت و واقعيت دروني خود کنار آمده و آن را پذيرفته است و به نوعي الگوي قديمي خانواده را بهم مي زند و بجاي اينکه مشکلات را به گردن ديگران بيندازد، حقيقت را مي پذيرد."

مصطفی احمدی، نگارش فیلمنامه فیلم «نزدیکتر» را به همراه هستی بشروتنی و بهرام توکلی انجام داده است اما نام خود را به عنوان نویسنده فیلمنامه ذکر نکرده است. او در این مورد توضیح داد:

"فکر می‌کنم اعتبار کارگردانی انقدر هست که نیازی به اعتباری بیشتری نداشته باشد."

مصطفی احمدی در فیلم «صداها» در مقام دستیار اول کارگردان و برنامه ریز و در فیلم «راه آبی ابریشم» در مقام مدیر برنامه ریزی با پگاه آهنگرانی همکاری داشته است.

صابر ابر که اولین همکاری خود را با مصطفی احمدی 17 سال پیش آغاز کرد درباره حضورش در فیلم «نزدیک تر» گفت:

"او جز اولین کسانی بود که من را حمایت و تشویق کرد من سلیقه مصطفی را قبول دارم و کار کردن با او برایم خیلی لذتبخش است به همین دلیل بدون خواندن فیلمنامه هم می‌پذیرفتم که در آن بازی کنم."

احمدی با تاکید بر اینکه فیلم اولش را بدون ادعا ساخته است، گفت:

"امیدوارم فیلمی ساخته باشم که نمایشگر جزییات درونی داستان باشد و دوست دارم تماشاگر به راحتی از دیدن خیلی از پلان‌ها نگذرد و با دقت به فیلم نگاه کن."

پگاه آهنگرانی درباره حضورش در فیلم «نزدیک تر» گفت:

"از ابتدا قرار نبود در فيلم بازی کنم و نقش مهتاب هم در فيلمنامه نوشته نشده بود، اما پس از نگارش نهايی توسط توکلی اين نقش در نظر گرفته شد. پس از پيشنهاد بازی به من برای اين نقش با هيجان، عشق و علاقه قبل از خواندن نسخه نهايی متوجه شدم که آرزويم اين است که در فيلم احمدی بازی کنم."

صابر ابر درباره حضورش در فیلم «نزدیک تر» گفت:

"هميشه برايم اين مهم است که سهمی در گفتن چيزی داشته باشم که بايد گفته شود و فيلم‌هايم فقط همايش صرف نباشد. اين فيلم درباره کانسپتی صحبت می‌کند که مرا برای نقش آفرينی در آن روز به روز علاقمندتر می‌کرد. موضوعی که در اين فيلم شاهد آن هستيم، نگاه ما را به آدم‌های اطرافمان عوض می‌کند."

نازنین فراهانی بازیگر نقش رعنا در فیلم «نزدیک تر» گفت:

"من برای بازی در این فیلم هیجان زیادی داشتم و احساس اولین فیلمم را داشتم. چندین سال است که ما چیزهایی که در جامعه وجود دارد را انکار می‌کنیم، رعنا در فیلم «نزدیک‌تر» به خاطر کاری که انجام داده، تنبیه می‌شود و به آغوش خانواده برمی‌گردد."

بهرام بدخشانی درباره تکنيک های استفاده شده برای فيلمبرداری فیلم «نزدیک تر» گفت:

"روی پرده خواهيد ديد که دوربين به بازيگر نزديک می‌شود اما شما بلافاصله متوجه نمی‌شويد. يکی از شانس‌های بزرگ من برای فيلمبرداری اين بود که طراح صحنه توانست لوکيشنی را پيدا کند که انگار از ابتدا برای همين فيلم ساخته شده بود."

 

فیلم نزدیک تر در زمان جشنواره - سایت سلام سینما:

این فیلم در زمان جشنواره با 101 رای از سوی کاربران، امتیاز 6.00 از 10 را در بین فیلم‌های سی و سومین جشنواره فیلم فجر در سایت سلام سینما بدست آورد.

 

لینک صفحه جشنواره فیلم نزدیک تر در زمان جشنواره سی و سوم

 

پوستر فیلم «نزدیک تر»:

طراح پوستر: امیر اثباتی

 

 پوستر فیلم سینمایی «نزدیک تر»

 

پوستر بین المللی فیلم «نزدیک تر»:

طراح پوستر: امیرصحاف‌نیا (با مدیریت هنری ابراهیم حقیقی)

 

 پوستر بین المللی فیلم «نزدیک تر»

 

صابر ابر و پگاه آهنگرانی در تیزر فیلم «نزدیک تر»

 

 

بخش هایی از فیلم «نزدیک تر»:

 

 

پگاه آهنگرانی و صابر ابر در پشت صحنه فیلم «نزدیک تر»

 

 

سایت رسمی فیلم «نزدیک تر»: www.nazdiktar.net

 

نظرهای منتشرشده

میم
۲ سال پیش
مضحک ! واقعا برای بازیگرایی مثل صابر ابر و پارسا پیروزفر متاسفم با بازی در این فیلم سطح پایین!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر منظوری
۲ سال پیش
فیلم هایی که بهرام توکلی می نویسه خیلی خوب میشه توش غرق شد , اگرچه که معمولا با واکنش منفی اکثر مخاطبان مواجه میشه ولی من فیلم هاشو خیلی دوست دارم , مطمئنا به مذاق کسایی که دنبال هیجان داخل فیلمند خوش نمی آید , فیلم هاش آرومه,اوجش تو دیالوگ هاشه , طرفدارای خاص خودشه داره.اگه این سبک فیلم رو دوست ندارین خب نبینید. به نظر من فیلم خیلی خوب و دوست داشتنی بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ئاهون محمودی
۲ سال پیش
خیلی خسته کننده کارگردان در تلاش بود فیلمی متفاوت بسازه ولی محتوای فیلم رو نتونست باورپذیر کنه ... فیلم مخاطب رو دنبال خودش نمی کشونه و برای مخاطب جذابیتی رو برای دیدن ادامه داستان ایجاد نمکنه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سيد احمد عدناني
۲ سال پیش
تو رو خدا اين فيلم بود كه ساختند بسيار سطح پايين و ضعيف بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهار
۲ سال پیش
یکی از بهترین فیلم های چند سال اخیر زندگی واقعی ما ... که با تلخی فراوان اما قابل دیدن میشه واقعا عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی
۲ سال پیش
واقعا نمیدونم چرا میگن این فیلم ضعیف بود بهرام توکلی یکی از بهترین فیلم نامه نویسا و کارگردانای حال حاضر ایرانه شاید کارگردانی یکم مشکل داشت ولی فیلمنامه عالی بود نمیدونم چرا این فیلم اینقد محجور موند بعد مدتها یه فیلم خوب ایرانی دیدم حالم خوب شد واقعا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
منتقد
۲ سال پیش
آخی چقدر پارسا پیروزفر محجوب و خوبه.... هنوز هم همون پسر خوب و دوستداشتنی فیلمهای گذشته ش هست.... چه پیر شده. ولی هنوز هم خوش تیپه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ali nori
۲ سال پیش
فیلمی متوسط از هر نظر
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
afshin
۲ سال پیش
واقعا خیلی حیف بود که فیلم به این خوبی اینقدر بد اکران شد و دیده نشد فیلمنامه توکلی خیلی خوبه و فیلم پیام خیلی خوبی داره اینکه به افرادی مثل علی باید یک فرصت دوباره داد ولی کاش فیلم بیشتر به مشکلاتی که علی تو اون زمان سر خانواده اورد میپرداخت تا بیشتر نفرت خانواده نسبت به علی قابل درک بود بازی بازیگران کاملا معمولی بود ولی شیرین یزدان بخش مثل همیشه درخشان بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Nima
۲ سال پیش
چه بیمزه و سس بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ناشناس
۲ سال پیش
کلن یه کسی مثل پگاه آهنگرانی که با رانت اسمش شده بازیگر نه به واسطه استعداد و توانایی بازیگریش هر جا فیلم بازی کنه اون فیلم رو تبدیل میکنه به بدترین فیلم. خیلی فیلم مزخرفی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
منیژه
۳ سال پیش
خیلی فیلم تکراری ای بود. دیگه انقدر از این فیلما دیدیم خسته شدیم. کاش یکمی تنوع بدن به فیلمای ایرانی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راحيل
۳ سال پیش
قطعا فيلمى كه پگاه آهنگرانى در اون نقش آفرينى ميكنه ديدن داره نكته ى ديگه قصه اى هست كه بهرام توكلى نويسنده اش باشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سهی شیرازی
۴ سال پیش
نظر بنده بر خلف نظر دوستان دیگر است. به نظر من فیلم نزدیک تر به عنوان یکی از بهترین فیم ها در بخش نگاه نو بود و واقعا نگاه منو به خودش جلب کرد. جدای از این، نزدیک تر فیلمنامه ی خوب و قوی داشت. اجرای صابر ابر و خانم پگاه آهنگرانی هم مثل همیشه عالی بود. در آخر هم می تونم بگم که فیلم به بهترین شکل ممکن به پایان رسید. Open Ended عالی. در مجموع نزدیک تر داستان زندگی بسیاری از ما ایرانی ها بود و به من یکی که خیی چسبید.....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آرم
۴ سال پیش
مزخرف واژهء کمی هست واسه این فیلم. مضحک ترین فیلهای هندی 50 سال پیش هم مثل این فیلم هپی اند نیستن.(به طرز مضحکی هپی اندِ)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مجتبی
۴ سال پیش
برای بد بودن و بی دلیل بودن فیلم 1000 تا دلیل دارم ایده دستمالی شده داغون و تکراری دلایل برای کشش فاجعه اما ریتم و بازیها مناسب و استاندارد. آقا من موندم چرا این فیلمها ساخته می شه ولی 1 چیز. اونم این که از خیلی از فیلمهای پرمدعا بهتره مثل شیقت شب و چاقی و خداحافظی طولانی و ...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فراست مسعودی
۴ سال پیش
1- فیلمی شبیه برف، ملبورن، تجریش ناتمام 2- بهترین فیلم اول 10 سال اخیر سینمای ایران بعد از اخراجی ها 3- تدوین عالی و ریتم حیرت انگیز 4-یک فیلم برای تهران، تهرانی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران 5-طراحی صحنه و لباس ناهمگون و ضعیف
خطر لو رفتن داستان
پاسخ