ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

متن یادداشت علیرضا داد درباره جشنواره فجر: میدانیم از دولت تدبیر و امید انتظاراتی بیش از این بود

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما، علیرضا داد دبیر جشنواره سی‌و‌دوم فجر یادداشتی در رابطه با این جشنواره منتشر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
جامعه بزرگ و قهرمان سینمای ایران

سی و دومین جشنواره فیلم فجر نیز با همه فراز و فرودها و ضعف ها و قوتها به پایان رسید و ما سال دیگری از سینمای ایران را تجربه کردیم و به سال جدیدی وارد شدیم .
برگزاری جشنواره سی و دوم در این ابعاد کاری نشدنی بود که فقط با عنایت خدای متعال و همکاری و صبوری و مشارکت شما شدنی شد و من وهمکارانم به خوبی میدانیم که آنچنان که باید و شاید نتوانستیم از این امانت نگهبانی کنیم و بر ضعف ها وکاستی های خود بیش از همه واقفیم .
ما آنچنانکه از روزهای آغازین اعلام وتاکید کردیم تلاشمان این بود که جامعه سینمای ایران را نمایندگی کنیم . جامعه ای که هنوز زخم ها بر تن داشت ولی در مقابل طوفان حوادث به دفاع از موجودیت سینمای ایران ایستاده بود .
آن چه ما را دلبسته برگزاری این دوره کرده بود این بود که بتوانیم به سهم خود بار دیگر عظمت سینمای ایران رانمایان سازیم و برای اولین بار شاید در جای جای میهن پهناورمان سینمادوستانی بتوانند طعم جشن های پیروزی انقلاب اسلامی را با سینما بچشند و برای اولین بار گزیده ای از آثارراه یافته را روی پرده سینما به تماشابنشینند و تجربه کنند آنچه را دلپذیرشان بوده و پیش از این نمی توانستند تجربه اش کنند .
وظیفه خود می دانم بیش از همه و پیش از همه از هنرمندان گرامی تهیه کنندگان و سازندگان آثار که این دوره از جشنواره به نام آنان رقم خورده است سپاسگذاری کنم و پوزش خود را تقدیم آنان کنم ازبرخی بی حرمتی ها . که باید دراولویت فردای خود بگذاریم گزیدن راههایی برای صیانت از احترام به فیلم ها را .
از همه هیات های انتخاب و داوری که ما را در این راه یاری کردند و طعن وکنایه ها را به جان خریدند و به حرمت و احترام سینمای ایران سکوت پیشه کردند و اجازه ندادند یکپارچگی ایجاد شده در سینما خدشه دار شود سپاسگذاری می کنم .
تلاش رسانه های گوناگون را ارج می نهیم که در بازتاب این رویداد مهم تلاش و کوشش کردند و هر کدام به قدر وسع و به اقتضای مسئولیت و رویکرد خود به نقد و بررسی آن نشستند .
همکارانم را می ستایم که به رغم محدودیت ها از هیچ کوششی برای یک برگزاری با شکوه فروگذار نکردند و بار دیگر توانستن رادر تلاش آنان به تماشا نشستیم .
به همه برگزیدگان تبریک می گویم وازنسل جوان سینمای ایران که به اقتضای عقل وتدبیر حرمت گذاری به سینمای ایران رابا عبور از خود به ما و دیگران آموزش دادند سپاسگذارم .
آری. میدانیم از دولت تدبیر و امید انتظاراتی بیش از این بود .
برای سینمای پر از جوانه های امید سالی وسالهایی پر از شور و نشاط و عزت و عظمت آرزو داریم .
دبیر جشنواره بين المللي فيلم فجر
علیرضا رضاداد

 

نظرهای منتشرشده