نوشته بهاره رهنما برای پیمان قاسم خانی

نوشته بهاره رهنما برای پیمان قاسم خانی

 به گزارش سلام سینما به نقل از شرق، زندگی ما آدم‌های سینما و نمایش، گاهی در برهه‌هایی مثل جشنواره فجر، دچار بحران‌های جالبی می‌شود. همیشه می‌گوییم جایزه‌ها و جشنواره‌ها جدی نیست و همیشه هم یادمان می‌رود. پیمان قاسم‌خانی امسال برای فیلمنامه «طبقه حساس» که شاید نقطه عطف مسیر میانسالی او و فیلمنامه‌هایش است کاندیدای سیمرغ بلورین فیلمنامه‌نویسی است. پیمان یک شب مانده به اختتامیه فجر فوتبال بود. ساعت 11 به من زنگ زد و گفت در پارکینگ محل ورزش، یک بچه گربه رفته زیر ماشین و حالش خیلی‌خیلی بد است و دستش شکسته. گفت می‌برمش دامپزشکی فرمانیه. و بردش و تا ساعت دو آنجا بود. گربه نیمه بی‌هوش بود و بستری شد. نیمه شب از بیمارستان به من زنگ زد از صدایش معلوم بود گریه کرده. گفتم: خوبه کار خیر کردی حتما فردا جایزه رو می‌بری، گفت: نه نمی‌برم، با خدا معامله کردم اگر این بچه گربه زنده بمونه جایزه به کسی دیگه برسه. من و پیمان هیچ‌وقت از این اداهای زندگی مشترک درخشان و مشعشع نداشتیم اما همیشه شرافت و انسانیت او برام ستودنی بوده. اینکه هنوز در آستانه 50سالگی می‌تواند برای یک بچه گربه گریه کند و جایزه‌اش را با خدا به خاطر سلامتی او عوض کند، برایم کم از سیمرغ‌بردنش نبود و معنی جدی‌نگرفتن این تشویق‌ها در عین مهم‌بودنشان را از او یاد گرفتم و درک کردم. فکر می‌کنم کسی می‌تواند فیلمنامه «طبقه حساس» را بنویسد که هنوز هم مرگ یک بچه گربه جای مهمی در زندگی‌اش اشغال کند.

بعد از تحریر: این یادداشت چند ساعت قبل از مراسم اختتامیه جشنواره سینمایی فجر٩٢ نوشته شد

 

نظرهای منتشر شده

من

۸ سال پیش

May 22, 2014

برید یه بسته مداد رنگ بگیرین تا اخر عمرتون خجالت بکشین میدونین پیمان قاسم خانی کیه ؟نه میدونین خدایا کی از دست این عقل به چشمیا خلاص میشیم ؟
پاسخ
گزارش تخلف
خانمی

۸ سال پیش

May 2, 2014

آقا احسان چرا حسادت میکنی هر کاری جای خودشو داره بده یه خانم بیاد از همسرش تعریف کنه؟ خیلی خوشحالم که یه همچین آدمای باشعوری مثه آقای قاسم خانی پیدا میشن البته جایزه هم واقعا حق ایشون بوده چون بیش از حد توی این کار تواناست اما مهم اینه که توی دل مردم جا داره
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین مطالب