ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

یاداشت خسرو نقیبی در پاسخ به موضع‌گیری قائم مقام دبیر جشنواره فیلم فجر علیه «عصبانی نیستم!»

۷ سال پیش

خسرو نقیبی در پاسخ به موضع‌گیری قائم مقام دبیر جشنواره فیلم فجر علیه «عصبانی نیستم!» در یادداشتی با عنوان با ما همان کردید که شهرمان با قهرمان فیلم درمیشیان نوشت:

جناب... ژست دموکرات‌گرفتن و در خلوت آن کار دیگر کردن بس است. درست همانی، که به نام انتشار یک نقد علمی و روان‌شناسانه، در جشنواره‌ای که نود درصد فیلم‌هاش پر از سیاهی و نکبت است، فحش‌نامه‌ای علیه فیلم رضا درمیشیان را در صفحه‌ی خود به اشتراک می‌گذارید تا همان کاری را کنید که دوستان اصول‌گرا به شکل دیگری این چند روز انجام دادند؛ و حالا که موضع جشنواره را هم روشن کرده‌اید، با یک خط عذرخواهی می‌خواهید سروته‌ش هم بیاید.
زیاده نمی‌خواهیم. لطفن مردانه پای تصمیم‌های خود بایستید، بگویید ما چنین می‌خواهیم و رسانه‌ها و اصحاب‌ش هم تا وقتی خوب‌ند که بخشی از بدنه‌ی ما باشند. رسانه‌های تخصصی‌اش را با دادن پستی در هیات‌های مختلف اجرایی جشنواره ساکت می‌کنیم و دیگران هم، که مهم نیستند.
در جشنواره‌ای که تصمیم گرفته بودم حتا یک خط منفی درباره‌ی فیلم‌هاش هم ننویسم، با ما همان کردید که شهرمان با قهرمان فیلم درمیشیان. بگذارید ما هم زیر لب فقط تندتند بگوییم «عصبانی نیستم... عصبانی نیستم...». شاید افاقه کند و آرام شویم.

پی‌نوشت: فهرست نامزدها و شباهت قابل حدس‌ش با فهرست‌های همیشه‌گی و قابل حدس، نشان داد در بر همان پاشنه می‌چرخد و هیچ چیز عوض نشده. می‌دانید چندنفر قبل از جشنواره‌ی شصت‌فیلمی‌تان شرط بسته بودند که «رستاخیز» با هر کیفیتی پرچمدار فجر خواهد بود؟ ما که تجربه‌ی جشنواره‌های تحت مدیریت آقای رضاداد را داشتیم نمی‌دانم چرا باز سیاه شدیم، که قرار است این‌بار فرق‌هایی داشته باشد و قولی از قبل جشنواره به هیچ‌کس داده نشود. سیمرغ مردمی هم به «شیار 143» برسد برای همه‌ی شما دوستان هورای بلند خواهیم کشید.

 

نظرهای منتشرشده