ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نظر رسول صدرعاملی درباره فیلم چ و خط ویژه

۷ سال پیش
رسول صدرعاملی کاگردان فیلم‌های من ترانه ۱۵ سال دارم و هر شب تنهایی فیلم‌های چ و خط ویژه را فیلم‌های موفق امسال دانست.

به گزارش سلام سینما به نقل از تسنیم، رسول صدرعاملی در گفت‌وگویی با خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت: به نظر من سینما یعنی فیلمی مثل چ که از تمام امکانات تخصصی و فنی متخصصین استفاده می کند و این توانایی های خوب را در پلان به پلان فیلم می توان دید. این فیلم مرا به خاطر احترام برانگیز بودنش به شعف وا داشت. وقتی این فیلم را می بینیم چاره ای نداریم جز این که به آن احترام بگذاریم و دوستش داشته باشیم.

وی در مورد شخصیت دکتر چمران در این فیلم که روایت حاتمی کیا از چمران خوانده می شود نیز بیان داشت:وقتی به یک شخصیت محوری مثل دکتر چمران پرداخته می شود، هر کس نگاه خودش را دارد. ولی برای نسل من که همان نسل روزهای دکتر چمران است، فیلم چ اثر بسیار دلنشینی بود. درک دوباره آن دوران و بازگشت دوباره به دورانی که حتی قبل و بعدش در این فیلم نیست بسیار ضروری است.

کارگردان فیلم من ترانه 15 سال دارم افزود : به نمایش درآوردن یک برش مقطعی از زندگی فردی که زندگی اش پر از فراز و نشیب بوده است کار بسیار سختی است. شخصیتی که هم شاعرانگی داشته است و هم چریک بوده است و هم شخصیتی مقتدر بوده است و در عین حال یار واقعی امام بوده است. فیلم چ برای من و هم نسلان من فیلم بسیار مهمی است که خاطرات بسیاری را زنده می کند.

صدر عاملی همچنین در مورد فیلم خط ویژه به کارگردانی مصطفی کیایی نیز گفت : این فیلم یک فیلم بسیار شسته و رفته ای است که با اینکه من کارگردان این کار را هم از قبل نمی شناختم ولی کار او را در این فیلم پسندیدم.

کارگردان هر شب تنهایی در ادامه بیان داشت : به نظرم در خط ویژه فیلم اجتماعی منتقدانه به شرایط اجتماعی را دیدم که بدون اینکه شعاری شود و فضای نقد نسبت به قصه غالب شود خیلی خوب حرفش را زده بود و داستانش را تعریف کرده بود و تاثیرش را روی تماشاگر می گذاشت. قطعا کارگردان این فیلم آینده درخشانی خواهد داشت.

نظرهای منتشرشده