ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مدیر سینماهای جشنواره فیلم فجر: سخنان مدیر سینما «استقلال» شوخی است

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از ایسنا،  درپی انتشار سخنان مدیر سینما «استقلال» درباره‌ی ارائه نشدن سانس فوق‌العاده برای نمایش فیلم «عصبانی نیستم» مدیر سینماهای جشنواره‌ی فیلم فجر گفت: حرف‌های آقای پاسبانیان بیشتر شبیه شوخی و نشان‌دهنده‌ی عصبانیت او است.

 

فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: او گفته که دو هزار تماشاگر بیرون از سالن مانده‌اند، در حالی که سینما «استقلال» 500 صندلی دارد و با این وضعیت، حداقل باید چهار سانس فوق‌العاده برای فیلم «عصبانی نیستم» می‌گذاشتیم.

 

وی ادامه داد: تشخیص دادن سانس فوق‌العاده به یک فیلم، براساس ضوابط و قوانین خاصی است. مدیر سینما باید 20 دقیقه پیش از اکران فیلم درخواست خود را ارائه کند، سپس با هماهنگی بین تهیه‌کننده‌ی فیلم و مدیر پشتیبانی جشنواره، در این‌باره تصمیم‌گیری می‌شود.

 

فرجی بیان کرد: طبق گزارش‌هایی که به من داده شد، شب گذشته بین 80 تا 100 نفر بیرون از سالن سینما «استقلال» ماندند. در حالی که یکی از معیارهای اضافه شدن سانس فوق‌العاده حضور پرتعداد تماشاگران است. از سوی دیگر، مدیر سینما «استقلال» 10 دقیقه بعد از شروع فیلم درخواست گرفتن سانس فوق‌العاده را مطرح کرد که در این زمان اندک، نمی‌شد هماهنگی‌ها انجام شود.

 

او درباره‌ی اکران نشدن فیلم «چ» در یک سانس فوق‌العاده نیز توضیح داد: بلیت‌های این فیلم پیش‌فروش شده بودند، اما بعد از این‌که برخی تماشاگرانی که بلیت را خریده بودند به سینما نیامدند، توانستیم تعدادی از بلیت‌ها را بفروشیم؛ اما چون فقط 55 تماشاگر بیرون از سالن ماندند، نمی‌شد سانس فوق‌العاده بگذاریم.

 

به گزارش ایسنا‌، مدیر سینما «استقلال» صبح روز 20 بهمن‌ماه با اعتراض به نحوه‌ی برخورد با سینماهای مختلف در جشنواره‌ی فیلم فجر گفت: متأسفانه شب گذشته دوهزار تماشاگر که برای دیدن فیلم «عصبانی نیستم» ساخته‌ی رضا درمیشیان به این سینما آمدند، پشت در ماندند و در نهایت، یگان ویژه ناچار شد تماشاگران را متفرق کند.

 

نظرهای منتشرشده