ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اعتراض شهرام مکری به چگونگی نمایش فیلم «ماهی و گربه» در کاخ جشنواره فجر

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از ایسنا، طبق برنامه‌ریزی جدول نمایش‌های فیلم جشنواره فجر امروز 20 بهمن ماه قرار بود ساعت 14 فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری در بخش «نوعی تجربه» در سالن شماره 4 برج میلاد به نمایش درآید اما همانند شب گذشته به دلیل کوچک بودن سالن، تماشاگران زیادی بیرون سالن ماندند.

 

این اتفاق به دلیل آنکه چند روز قبل منتقدان و اصحاب رسانه در نامه‌ای به مسئولان جشنواره خواستار نمایش فیلم «ماهی و گربه» در سالن اصلی شده بودند، اعتراض تماشاگران و هنرمندانی را که پشت درب سالن ماندند را در پی داشت.

 

پس از مدت کوتاهی اعلام شد که قرار است نسخه‌ای از فیلم در سالن‌های یک‌،دو و سه هم به نمایش درآید اما پس از حضور کارگردان مشخص شد‌، این امکان فراهم نیست.

 

شهرام مکری پس از حضور در میان جمع حاضر که به سمت یکی دیگر از سالن‌های برج میلاد رفته بودند‌، گفت: امکان نمایش فیلم در این سالن‌ها نیست و اکنون شرمندگی‌اش برای من باقی مانده است.

 

او بیان کرد: من بابت این اتفاق عذرخواهی می‌کنم اما چاره‌ای ندارم و کاری از دستم بر نمی‌آید، فقط قول می‌دهم همه شما را برای یک نمایش خصوصی در یک سالن دعوت کنم.

 

مکری سپس در خطاب به اهالی رسانه بیان کرد: این فیلم را در کشورهای دیگر در بهترین سالن‌ها و با بهترین کیفیت نمایش داده‌ام اما متاسفم که هم‌میهنانم چنین امکانی را ندارند.

 

او با انتقاد از کیفیت سالن شماره 4 برج میلاد که ردیف نخست آن فاصله بسیار کمی با پرده نمایش دارد گفت: این اتفاق کاملا قابل پیش‌بینی بود که تعداد زیادی برای تماشای «ماهی و گربه» به کاخ جشنواره بیایند، حتی منتقدان هم لطف داشتند و نامه‌ای را برای نمایش این فیلم تنظیم کردند اما به دلایلی که نمی‌دانم هنوز این اتفاق نیفتاده است.

 

مکری با اشاره به اینکه شب گذشته تلاش کرده تا سالن اصلی را در اختیار داشته باشد گفت: گفته شده است که سانس آخر شب پر است و برای آخرین سانس فردا شب که آخرین شب جشنواره فیلم فجر است، تلاش می‌کنم.

 

مکری همچنین تاکید کرد: برای نمایش در سالن‌های یک‌، دو و سه برج میلاد باید نسخه دی وی دی را در اختیار می‌داشتیم که به نظرم این کار توهین به تماشاگر است چون عوامل زیادی در این فیلم تلاش کردند اما با نمایش آن به صورت نسخه دی وی دی کیفیت کار پایین می‌آید و زحمت و تلاش عوامل فیلم هم دیده نمی‌شود.

 

نظرهای منتشرشده