ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

انتشار یک نقد علیه فیلم «عصبانی نیستم» در صفحه فیس بوک قائم مقام جشنواره فیلم فجر

۸ سال پیش

در حالی که معمولا در جشنواره ها رسم بر بی طرفی و عدم اظهار نظر در مورد آثار حاضر در جشنواره از سوی مسئولان جشنواره است، ابراهیم داروغه زاده قائم مقام جشنواره سی و دومین دوره فیلم فجر در یک حرکت بحث برانگیز نقد منفی یکی از دوستان‌اش را در صفحه شخصی خود در فیس بوک به اشتراک گذاشته است.

 

nhv,yichni

 

ابراهیم داروغه زاده متن زیر را در صفحه شخصی خود در فیسبوک به اشتراک گذاشته است و بالای آن نوشته است:این نقد دوست خوب من آقای سهیل رضایی از برجسته‌ترین روان‌شناسان مکتب یونگ است درباره فیلم عصبانی نیستم «رضا درمیشیان».


آقای کارگردان درمیشیان اثر مشت شما شد کبودی روح وروان ما!!!
امشب درسینما آفریقا سانس 6ونیم عصر به توصیه یکی از دوستان به دیدن فیلم من عصبانی نیستم رفتم.
فیلم با استقبال فوق العاده تماشگران در ابتدا روبرو شد ومردم قبل ازشروع هم صندلیها را پرکردن وهم حاشیه دیوار ایستاده بودند.
فیلم زندگی دانشجوئیست که در اثر درگیری های سیاسی ستاره دار شده واز دانشگاه اخراج میشود.
اما نامزد وی درس خود را در همان دانشگاه ادامه میدهد ،پسر چهارسال است که کار خاصی گیر نیاورده وما میفهمیم که بسیار تند مزاجی روانی دارد ،که این وضعیت باعث تولید مداوم درگیری وخشونت است
کارگردان سعی دارد به ما بفهماند که او به هردری میزند درها باز نمیشود وپسر کاملا بی تقصیر است وکل جامعه ای که با او روبرو میشوند دزد،کلاش،عوضی ویا بی خاصیت واحمق هستند.
آقای کارگردان با قیفی به نام لنز دوربین وگهگاهی هم با بهره گیری از قدرت میز تدوین(تند کردن سرعت عبور تصاویر)به مقدار فراوانی خشم،نا امیدی،بی شخصیتی اجتماعی،کثیف بودن تمام آدمهای مشغول به کار وموفق جامعه،وسایر کشنده های روانی را به مقدار بی حد وحصر وارد روان وروح بیننده میکند(الته گهگاهی دو تاتیکه سیاسی هم میپراند تا به مردم حالی هم داده باشد وروشنفکر بودن خود را به رخ بکشد).
از مردم بعد ازخروج میشنوم که میگویند خوب که چی؟
این پسره که نتونست بعد ازچهارسال با این همه عشق به دختره یک کار ساده در این شهر پیدا کنه چه جوری میخواسته یک مبارز اجتماعی باشه واسباب رستگاری جامعه خودش را فراهم کنه!!!
کارگردان از طریق چهارتا اسم مصدق وشریعتی سعی داره پسر را درروان بیننده به اوج برسونه اما من فکر میکنم بزگوار درحق بزرگان جفا کردید.
هنوزنمیفهمم چرا باید هزینه مالی وکاری وزمانی بدهیم وبه اسقبال دوستان هنرمند برویم ولی آنها با یک عالمه مشت وتحقیر وتوهین بزنند صورت روانی ما راکبود وسیاه کنند.
آقای درمیشیان دوست داشتم بودید ومی دید که مردم بعد از خروج از سینما چقدر مستعد درگیری وخشونت بودند.
روشنفکری تاریکترکردن ذهن مردم وترسوندن اونها نیست به نظر من روشنفکر اصیل کسی است که جان وفکر خود را میدهد تا نور روان مردم روشن بماند وبه طلوع صبح ،امید خود را لحظه ای از دست ندهند
از نظر من اگر قصد به لجن کشیدن وفلاکت بار کردن چهره وآرمان قهرمانتان را داشتید بانهایت موفقیت این کار را به سرانجام رساندید وگرنه بزرگوار ...
فقط میترسم مردم متوجه اثر تخریبی فیلم شما نشوند وبه خاطر چها تا شعار به شما نمره مناسبی بدهند واز این بابت روان جامعه در اکرانها وسیعتر امید ونور خود را از دست بدهد.اما من به فردا امید دارم وآن را متعلق به امیدواران میدانم.

 

نظرهای منتشرشده