ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

چکیده نظر محمد زرین دست، علی دارابی و نادرطالب‌زاده درباره فیلم‌های جشنواره فجر

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما، محمد زرین دست کارگردان سینما، علی دارابی معاون رییس رسانه ملی در امور سیما و نادر طالب زاده کارگردان و مجری برنامه «راز» در مصاحبه‌هایی جداگانه با مهر نظرات خود را درباره فیلم‌های جشنواره فجر داده‌اند که خلاصه‌ای از آن در ادامه آمده است:

 

 

محمد زرین‌دست کارگردان سینما:
فیلم‌های «خط ویژه» مصطفی کیایی و «زندگی جای دیگری است» به کارگردانی منوچهر هادی ویژگی های یک فیلم استاندارد و با کیفیت هستند.

 

بازی حامد بهداد در «زندگی جای دیگری است» قابل تحسین بود.

 

متاسفانه فیلم های «چ» و «شیار 143» را نتوانستم ببینم اما شنیده ام که این آثار توجه مخاطبان را به خود جلب کرده‌اند.

 

اکثر آثار این دوره از مضامین و مولفه های تکراری بهره برده‌اند. وجود افرادی که مدام سیگار می‌کشند، مسئله نازایی و رحم اجاره‌ای و حضور قطار و فضاهای تلخ و تیره در فیلم‌های این دوره به وفور مشاهده می شود تا جایی که این عناصر در اکثر فیلم‌ها به شکل نامطلوبی قابل مشاهده است.

 

 

علی دارابی، معاون رییس رسانه ملی در امور سیما:

«شیار 143» را یکی از مصادیق ناب سینمای دفاع مقدس است، پرداخت هنرمندانه و قصه باورپذیر این فیلم در کنار متن بسیار قوی این فیلم نامه و بالاخره بازی درخشان خانم مریلا زارعی در نقش مادر یک شهید جاوید الاثر، مخاطب را به شوق می‌کشاند.

 

«لامپ 100» به کارگردانی سعید آقا خانی به خاطر داستان واقعی، پرداختن به موضوع مهم ترک اعتیاد، ریتم مناسب اثر و بازی و گریم متفاوت محسن طنابنده، شایسته تقدیر است.

 

 

نادر طالب زاده کارگردان و مجری برنامه «راز»:
بیشترین علاقه خود را نثار فیلم «چ» اثر کارگردان خوبمان ابراهیم حاتمی‌کیا می‌کنم و همه جا می‌گویم که فیلمش را بسیار دوست داشتم. فیلم «چ» هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ مفهومی بسیار مورد قبول بود و به نظرم جشنواره امسال را تحت شعاع خود قرار داده است.

 

فیلم «همه چیز برای فروش» اثر امیرحسین ثقفی را دیدم و معتقدم که ثقفی بسیار آینده‌دار است و فیلمش از لحاظ تکنیکی و ساختار خوب بود ولی مفهومی مشکل داشت.

 

متاسفانه فیلم شیار ۱۴۳ را ندیدم ولی با تعاریفی که از آن شنیدم به دنبال این هستم که این فیلم را نیز ببینم.

 

متاسفانه به طور کلی امسال فیلم‌ها آنچنان که باید و شاید مورد قبول من نیست و به نظرم انتظار بیشتری از جشنواره فیلم فجر می‌رفت.

 

نظرهای منتشرشده