ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

شیرین یزدان‌بخش: بعضی‌ها رفتند «اخراجی‌ها‌»، بعضی‌ها «معراجی‌ها» ما هم رفتیم تو «توقیفی‌ها»!

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از ایسنا،  شیرین یزدان‌بخش یا همان خاله بچه‌های تئاتر حالا دیگر برای خودش ستاره‌ای است، بچه‌های تئاتری عادت داشتند که خاله را در مجموعه‌ی «تئاتر شهر» یا کنسرت‌ها موسیقی ببینند، اما حالا او را روی فرش قرمز فیلم‌هایش در برج میلاد (کاخ جشنواره‌ی فیلم فجر) هم می‌بینند.

 

خاله‌ی تئاتری‌ها امسال با دو فیلم «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی و «برف» کار مهدی رحمانی در جشنواره‌ی سی و دوم فیلم فجر حضور دارد اما بیشتر فکر و خیالش پیش فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» کار جدید محسن امیر یوسفی است چون به حق در آن فیلم خوش درخشیده است و نقش اول است.

 

کمتر پیش می‌آید خاله درباره فیلم‌هایی که بازی کرده‌، صحبت کند اما از اینکه این فیلم فعلا اجازه‌ی اکران پیدا نکرده است،‌ خیلی ناراحت است و به خبرنگار ایسنا می‌گوید: «برای آشغال‌ها...» جدا متاسف شدم چون هر کس دیده‌، می‌گوید عالی است. من که خودم هنوز ندیده‌ام. قرار بود یک اکران خصوصی داشته باشد که با همان هم مخالفت کردند.»

 

می‌گوییم بله خاله جان همه می‌گویند شما عالی بازی کرده‌ای!

 

اما خاله قسم می‌خورد: «به قرآن مجید به خاطر خودم نمی‌گویم! خدا کند این مساله به خاطر محسن امیر یوسفی حل شود!‌ من چه کاره‌ام مادر؟! اما او خیلی زحمت کشیده!»

 

خاله شیرین یک فیلم دیگر هم دارد که فعلا اجازه‌ی اکران پیدا نکرده است، «عاشقانه‌های تجریش» که بعدا نامش شد «تجریش ناتمام» کار پوریا آذربایجانی.

 

او به جز بازی در سینما، در تئاتر و تلویزیون هم پیشنهاد بازی داشته است حتی پیشنهاد بازی در برنامه نوروزی تلویزیون را هم داشته اما همه را رد کرده است و می‌گوید: «به خدا حوصله ندارم. افشین‌ هاشمی (بازیگر تئاتر و سینما) مرا به محسن عبدالوهاب معرفی کرد که فقط یک فیلم بازی کنم اما حالا شد 11 تا! اما حوصله دردسرهای تئاتر و تلویزیون را ندارم. اگر یک بار قبول کردم دیگر باید قبول کنم.»

 

باور کردنی نیست که خاله 11 فیلم بازی کرده‌، خنده‌ ما را که از این طرف خط تلفن می‌شنود می‌گوید: «می‌خندی؟! خودم هم خنده‌ام می‌گیرد!» می‌گوییم:« نه به خدا خاله! منظور بدی که نداشتیم... حالا هم که توقیفی شدی!»

 

و خاله شیرین پاسخ می‌دهد:«می‌دانم مامان! فکرش را بکن رفتم تو توقیفی‌ها! بعضی‌ها رفتند «اخراجی‌ها‌»، بعضی‌ها «معراجی‌ها» ما هم رفتیم تو «توقیفی‌ها»!»

 

خاله شیرین‌، بهترین و پیگیرترین تماشاگر تئاتر و سینما و موسیقی است و به طور اتفاقی برای اولین‌بار در فیلم «لطفا مزاحم نشوید» ساخته محسن عبدالوهاب جلوی دوربین رفت و پس از آن با بازی در فیلم‌های دیگری چون «جدایی نادر از سیمین»،«بوسیدن روی ماه»،«ملبورن»،«برف»،«آشغال‌های دوست داشتنی»،«برف روی کاج‌ها»،«استرداد» به عنوان چهره‌ای تازه بازیگری معرفی شد، او حتی یک سیمرغ بلورین هم از فجر گرفته است.

 

در کارنامه هنری او همکاری با کارگردان‌های سرشناس چون اصغر فرهادی‌، پیمان معادی، همایون اسعدیان‌، محسن امیریوسفی‌، محسن عبدالوهاب‌ و ... به چشم می‌خورد.

 

نظرهای منتشرشده