ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

امیرحسین ثقفی:«من به شدت وام‌دار سینمای اروپای شرقی هستم. + عکس های نشست خبری «همه چیز برای فروش»

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از خبرآنلاین،  پس از نمایش «همه چیز برای فروش» در برج میلاد، نشست پرسش و پاسخ فیلم با حضور عوامل در سالن سعدی برگزار شد. شاهرخ دولکو منتقد فیلم اداره این جلسه را بر عهده داشت.

امیرحسین ثقفی کارگردان این فیلم گفت: «خشونت فقط فیزیکی نیست، اما جبر زمانه قهرمان این قصه را به جایی می‌رساند که برای برادرش قیام می‌کند.»

علی‌اکبر ثقفی تهیه‌کننده «همه چیز برای فروش» در پاسخ به این پرسش که این فیلم ممکن است خیلی گیشه نداشته باشد و با این شرایط چطور تهیه کنندگی این فیلم را عهده‌دار شده، گفت: «گیشه یک بعد سینما است، هر چند که باید به مخاطب عام هم احترام گذاشت.»

 

نشست خبری همه چیز برای فروش

امیرحسین ثقفی نیز در ادامه درباره موضوع «همه چیز برای فروش» مبنی بر اینکه کسی که سرباز نیروی انتظامی است خرج درمانش را بیمه تقبل می‌کند و در این فیلم چنین اتفاقی نیفتاده است، گفت: «این ماجرا واقعی است و برای یک سرباز آذربایجانی اتفاق افتاده، اما آدم‌های قصه ما شرایط ویژه‌ای دارند و به ضرورت زمان نمی‌توانستند منتظر بمانند.»

صابر ابر بازیگر اصلی این فیلم سینمایی نیز گفت: «اگر صد بار دیگر هم این نقش به من پیشنهاد شود بازی می‌کنم. من جزو بازیگرانی هستم که فیلمنامه‌های زیادی می‌خوانم و سعی می‌کنم انتخاب‌های خوبی داشته باشم که بتوانم پایش بایستم. از این فیلم سفت دفاع می‌کنم و بازی در چنین فیلمی برای هر بازیگری اتفاق خوش یمنی است.»

 

نشست همه چیز برای فروش-صابر ابر

امیرحسین ثقفی در ادامه درباره اینکه سینمایش به سینمای اروپای شرقی نزدیک است، گفت: «من به شدت وام‌دار سینمای اروپای شرقی هستم. سینمای من خودآموز است و آن را تجربی یاد گرفتم. ساخت فیلم‌هایی با این حال و هوا دغدغه من است.»

مستانه مهاجر تدوینگر «همه چیز برای فروش» گفت: «من هم از اینکه در این فیلم با دوستان همکاری کردم خوشحالم و از آن دفاع می‌کنم.»

 

کارن همایون‌فر آهنگساز با اشاره به ویژگی‌های فیلم گفت: «امیر آن‌قدر نگاه دقیق و خوبی به موسیقی دارد که وقتی کنارش می‌نشینی و در مورد موسیقی حرف می‌زنی، به موزیسین بودنش شک می‌کنی. من با بسیاری از کارگردان‌ها کار کردم، اما او از جمله فیلمسازانی است که به شدت به فرم فکر می‌کند.»

جواد عزتی دیگر بازیگر این فیلم سینمایی گفت: «برایم مهم بود که در یک فیلم خوب بازی کنم. کوتاه بودن نقش خیلی برایم مهم نبودم. این فیلم از جمله فیلم‌هایی است که در تاریخ سینمای ما ماندگار خواهد شد.»

 

جواد عزتی در نشست همه چیز برای فروش

مزدک میرعابدینی دیگر بازیگر فیلم گفت: «افتخار می‌کنم که در فیلم امیرحسین بازی کردم و خوشحالم که در کنار صابر ابر بازی کردم. با وجود سن کمی که امیر دارد مطمئن‌ترین کارگردانی است که تا به امروز دیدیم.»

شراره سروش طراح صحنه و لباس فیلم نیز گفت: «در این فیلم سعی کردم به سمت المان‌های تکراری نروم و دچار روزمرگی نشوم.»

 

نظرهای منتشرشده

امیرحسین مدرس
۷ سال پیش
آقای ثقفی عزیز به گفته خودتان مردی که اسب شد را به اقتباس از چخوف ساخته اید اما هنوز نمی دانید که حرف چخوف چه بوده جنابعالی هم سینما را خراب کرده اید و هم چخوف را . آقا جان این تجربه ها را باید در فیلم کوتاه می کردید نه در سطح اول سینمای کشور . وای به حال سینما
خطر لو رفتن داستان
پاسخ