ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سامان سالور:مسئولان دولت قبل می گفتند چرا می خواهی در مورد رحم اجاره ای کار کنی؟+ عکس های نشست خبری تمشک

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از بانی فیلم، سامان سالور کارگردان این فیلم در نشست خبری فیلم گفت:«فیلمساز تا داستانی را دوست نداشته باشد آن را نمی سازد. در اواخر دولت قبلی شرایط خوبی بر اهالی سینما نگذاشت بعد از هفت بار نوشتن فیلمنامه و رسیدن به کلمه تعامل بعد از یک سال و چهار ماه اتفاق افتاد. بهانه های دوستان این بود چه لزومی دارد که چنین مسایلی مطرح شود؛ چرا می خواهی در مورد رحم اجاره ای کار کنی. خوشبختانه فیلمسازان نسل جدید دوست دارند روی سوژه هایی کار کنند که تفکر بر می انگیزد.»

 

سامان سالور- مهدی پاکدل

 

او همچنین درباره سوژه این فیلم توضیح داد:«قصه رحم اجاره ای بهانه ای برای این بود که ما روابط میان آدم ها را نشان دهیم. ما دوست داشتیم قصه ای را روایت کنیم که در عین توانایی ارتباط با مخاطب بتواند غافلگیری مخاطب بتواند ریتم مناسبی را ایجاد کند و در رفت و برگشت های قصه بیننده قصه را از دست ندهد.»
سالور همچنین درباره فیلمنامه این کار تاکید کرد:«به نظرم فیلمنامه «تمشک» ویژگی های زیادی دارد؛ از جمله شخصیت های درست و اندازه و پایان امیدوار کننده مرا وا داشت که این فیلم را بسازم.»

 

 

هایده صفی یاری تدوینگر این فیلم نیز گفت: «وقتی وارد کار می شوم هر ایده ای که دارم به کارگردان پیشنهاد می دهم رفت و برگشت ها در فیلمنامه هم بود پیشنهادهایی هم من دادم که آن ها اعمال شد.»
نیکی کریمی بازیگر این فیلم نیز متذکر شد: «از سال پیش تصمیم گرفتم که انتخابم برای بازی، در کار فیلمسازان جوان و کسانی که می خواهند تجربه های نو انجام دهند و هدفشان سرگرمی نیست باشد. دو فیملی که امسال دارم هر دو فیلم های آبرومند و وسالمی هستند.»

 

تمشک-نیکی کریمی- مهدی پاکدل

 

وظیفه شناس مسوول جلوه های ویژه این فیلم نیز توضیح داد:«فیلم ها در ایران بودجه محدود دارد. به هر حال در صحنه تصادف تا جایی که توانستم سعی کردم که آن را طبیعی در بیاورم.»
سمیرا حسن پور نیز گفت:«این اولین تجربه سینمایی ام بود و خوشحالم که این اولین تجربه ام بود؛ زیرا کار کردن در چنین فیلمی با این عوامل بسیار لذت بخش است، اما در عین حال برای اولین کار سینمایی کار سنگینی بود.»

 

 

مهدی پاکدل هم درباره بازی دراین فیلم توضیح داد: «در دوره پیش تولید جلسات دور خوانی متعددی داشتیم. هر کدام از بازیگران شناسنامه افرادی که قرار است بازی کنند هر جلسه می آوردند. در آن جلسات یک نمای کلی از کاراکتری که قرار است بازی کنیم به دست آوردیم.»

 

نظرهای منتشرشده