ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

خبرگزاری فارس: «عصبانی نیستم» نمایش فیلم حامی فتنه در جشنواره انقلاب

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما، خبرگزاری فارس که حساسیت خاصی بر فیلم‌های ارزشی دارد و پیش از این یادداشت هایی بر علیه فیلم‌های قصه‌ها و آشغال‌های دوست‌داشتنی نوشته بود، در تازه‌ترین نوشته خود برای فیلم‌های جشنواره، «فیلم عصبانی نیستم» راکه تا روز چهارم جشنواره فیلم اول مردمی بوده و تنها نماینده امسال ایران در جشنواره برلین است، یک فیلم حامی فتنه قلمداد کرده و در همین راستا نوشته است: در حالیکه اکران فیلم «عصبانی نیستم» برای اهالی رسانه در جشنواره فجر به روز آخر در برج میلاد موکول شده است، اکران این فیلم در سینماهای مردمی خبر از حضور یک فیلم حامی فتنه در جشنواره فیلم فجر دارد. فیلمی که در قامت یک بیانیه سیاسی تند برای زیر سوال بردن نظام، به تطهیر فتنه گران و همدردی با آنها می پردازد.

این مسئله در حالی رخ می دهد که از مدتها پیش نمایندگان مردم در کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حضور فیلمهای حامی فتنه در جشنواره فجر انقلاب هشدار داده و ابراز نگرانی کرده بودند. در راس این ابراز نگرانی ها نامه حجت الاسلام سالک رئیس کمیسیون فرهنگی به حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی بود. ایوبی هم در پاسخ گفته بود: « هیچ‌کس نگران نباشد، قصد نداریم سینما را قربانی مسائل سیاسی کنیم» اما ارجاعات صریح این فیلم به فتنه 88 و توهین به مردم مذهبی در آن نشان می دهد این نگرانی ها درباره پذیرفته شدن این فیلم در بخش مسابقه جشنواره بی مورد نبوده است.

سیاه نمایی مفرط از شرایط اقتصادی کشور و نسبت دادن عنوان طالبان به فردی با ظاهر مذهبی، بن بست نشان دادن شرایط کشور به همراه سکانس صف طولانی برای فروش کلیه از جمله نکات این فیلم است که آن را از فیلمهای نامناسب متعددی که در جشنواره امسال حضور دارند متمایز کرده است.

 

نظرهای منتشرشده